45 minut

15. prosinec 2012

Obsah dílu

Střelba v Connecticutu — Vyšetřování tragédie — Vyjádření prezidenta Obamy — Dostupnost a kontrola zbraní — Ledovka v Česku — Kritika nového týmu Karolíny Peake — Nový šéf pražské ČSSD — Syrská armáda má čtvrtý největší arzenál chemických zbraní — Hrozba chemických zbraní — První volební lístky — Inspektorát zrušil pokutu provozovateli lyžařského vleku — Předvánoční nákupy — Zpestřené běhání na pásu — Opoziční demonstrace v Moskvě — Operace Nelsona Mandely — Teorie o konci světa — Bára Hrzánová v Divadle Na Jezerce

Části dílu

00:50
Střelba v Connecticutu
  Dvacetiletý mladík zavraždil 20 dětí, 6 učitelů a taky svou vlastní matku. Pak se zabil sám. Ve Spojených státech od toho okamžiku nepadají jiná slova než neštěstí, smutek a vztek.
  01:56
  Vyšetřování tragédie
   Úřady zveřejnily jména všech 26 obětí ze školy, dětí i kantorů. Vyšetřovatelé už našli důkazy, které by je, jak věří, mohly přivést k motivu zločinu.
   04:31
   Vyjádření prezidenta Obamy
    Pět hodin po tragédii vystoupil s prohlášením prezident Barack Obama. Mluvil nezvykle emotivně a vyzval Američany k solidaritě s rodinami obětí.
    06:06
    Dostupnost a kontrola zbraní
     Hned ráno po masakru se opět naplno rozhořela debata o dostupnosti a kontrole zbraní. Stejně jako při všech předchozích tragédiích.
     11:14
     Ledovka v Česku
      Stovky úrazů chodců i řidičů, stovky dopravních nehod, z toho dvě skončily tragicky. To vše dnes kvůli ledovce, která od rána pokryla chodníky a silnice v celém Česku.
      14:40
      Kritika nového týmu Karolíny Peake
       Karolína Peake skládá na Ministerstvu obrany vlastní tým. Včera večer jmenovala do funkcí tři nové lidi. Opozice ale výběr kritizuje.
       19:05
       Nový šéf pražské ČSSD
        Karel Klíma je novým předsedou pražských sociálních demokratů. Delegáti si ho zvolili na krajském kongresu strany.
        19:32
        Syrská armáda má čtvrtý největší arzenál chemických zbraní
         S rostoucím tlakem syrských povstalců sílí obavy, že tamní režim sáhne po své nejničivější síle - ohromné chemické výzbroji.
         21:48
         Hrozba chemických zbraní
          Syrského chemického arsenálu se obávají i okolní země. Například Jordánsko už požádalo Českou republiku, aby mu pomohla s výcvikem jednotek pro boj se zbraněmi hromadného ničení.
          24:49
          První volební lístky
           V několika tiskárnách vyjeli v noci ze strojů první volební lístky. Odvolání několika kandidátů zdrželo jejich výrobu o 2 týdny.
           27:30
           Inspektorát zrušil pokutu provozovateli lyžařského vleku
            Potrestal ho za to, že mu na sjezdovce, slovy kontrolorů nelegálně, pomáhali rodiče. Za zbytečnou tvrdost kritizovala úředníky i Hospodářská komora.
            34:01
            Předvánoční nákupy
             Do obchodů s drahými lahůdkami chodí především labužníci, zato nákupní centra jsou v tomto čase plná až po střechu. A taky roste nervozita lidí, kteří nakupují dárky a jídlo na blížící se svátky.
             36:30
             Zpestřené běhání na pásu
              V teple fitcentra a zároveň na ulici velkoměsta nebo v lůně přírody brněnští studenti zpříjemňují cvičení těm, kdo propadli běhání na pásu. Reálná videa mají pohyb v terénu věrně napodobit.
              38:28
              Opoziční demonstrace v Moskvě
               Příznivci ruské opozice znovu vyšli do ulic, protože úřady jejich shromáždění nepovolily, desítky lidí policie zatkla.
               40:15
               Operace Nelsona Mandely
                Legendární jihoafrický vůdce Nelson Mandela podstoupil operaci, při které mu vyjmuli žlučové kameny. Nositel Nobelovy ceny je v nemocnici od minulé soboty.
                40:30
                Teorie o konci světa
                 21. 12. 2012. - blížící se den, kdy podle některých vykladačů mayského kalendáře nastane konec světa. Různá náboženství varovala před apokalypsou už mockrát.
                 42:03
                 Bára Hrzánová v Divadle Na Jezerce
                  Divadlo Na Jezerce připravilo pokračování divácky úspěšného kusu Hrdý Budžes. V hlavní roli se představí Bára Hrzánová.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž46 minut
                  Další díl
                  16. prosinec 2012

                  Přehled dílů

                  Stopáž55 minut

                  28. únor

                  Headlines — Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                  28. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž55 minut

                  28. únor

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  28. 2. 2024 na ČT24
                  Stopáž55 minut

                  27. únor

                  Headlines — Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

                  27. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  27. únor

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  27. 2. 2024 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  26. únor

                  Jak podpořit výkon ekonomiky — Tripartita o zaměstnanosti a penzích — Opatření podle Národní ekonomické rady vlády — Jednání zástupců vlády, firem a zaměstnanců — Summit o efektivnější pomoci Ukrajině v Paříži — Stažení ukrajinských vojáků z Lastočkyně — Změna cen dálničních známek — Tři Češi zemřeli v Kyrgyzstánu pod lavinou — Protesty evropských zemědělců — Protest zemědělců proti unijní politice — Výměna průkazů pojištěnců VZP — Stavba mostu přes Bečvu — Vyšetřování výbuchů na plynovodech Nord Stream — Klec bláznů ve Švandově divadle — Proces se soudcem Ivanem Elischerem — Odkládané investice českých zbrojařů — NKÚ: Chemické vojsko bez potřebného vybavení — Ocenění za pomoc napadenému chlapci — Rekordně teplý únor — Trend nižší spotřeby plynu — Spotřeba zemního plynu — Volná cesta Švédska do NATO — Rezignace palestinské vlády — Případy černého kašle v Česku — HHC na seznamu zakázaných látek — Další odložený nástup zaměstnanců hutí Liberty Ostrava — Kauza nemocničních zakázek — Japonský modul na Měsíci — Neplatné referendum v Jáchymově — Teplý únor a klíšťata — Austrálie a kybernetické hrozby — Rostoucí zájem o leteckou přepravu zboží — Jihočeské ocenění zrestaurovaných varhan

                  26. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  26. únor

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  26. 2. 2024 na ČT24
                  Stopáž51 minut

                  25. únor

                  Deficit důchodového účtu — Udržitelnost důchodového systému — Hospodaření důchodového systému — Za Ukrajinu padlo 31 tisíc vojáků — Boje na Ukrajině — Práva pro stejnopohlavní páry — Vyjednávání o situaci v Gaze — Připomínka studentského pochodu v roce 1948 — Hra Ještě chvilku v Národním divadle — Zkušenosti s investováním — Trojnásobná vražda v Hořovicích — Kočka divoká na Křivoklátsku — Konec využívání CD disků u soudů — Zásahy horské služby — Robotické operace — Zálohy na energie — Spotřeba energií — Dispečink energetické sítě — Trump vyhrál republikánské primárky v J. Karolíně — Srážka vlaku s autem — Špatný stav cyklostezek po zimě — Návrat ukradené sochy — Ostravská galerie Plato v architektonické soutěži — Negativní dopady brexitu — Lukašenko chce zůstat vůdcem Běloruska — Lyžařské areály ukončují sezonu — Oceněné snímky na Berlinale — 70 let pravidelného vysílání ČST

                  25. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž51 minut

                  25. únor

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  25. 2. 2024 na ČT24
                  Stopáž50 minut

                  24. únor

                  Západní lídři v Kyjevě — Boje na Ukrajině — Dva roky od ruské invaze na Ukrajinu — Vzkaz premiéra Fialy — Válka ve fotkách — Připomínky začátku války v ČR — Průvody v Praze a Olomouci — Urchlíci z Ukrajiny v ČR — Situace v Rusku — Mapa fronty — Dění v Dnipru — Zvýšené hladiny řek — Lepčí ratingové vyhlídky pro ČR — Debaty o legalizaci konopí v ČR — Koncert Fat Boy Slima — Protest zemědělců v Paříži — Soumrak nádražních hospod — Pád člověk ze Sněžky — Debaty o zdražení jízdného v Praze — Hromadná doprava v Praze — Ceny jízdného v regionech — Rusko vydalo tělo Navalného — Republikánské primárky v Jižní Karolině — Zájem o letní tábory — Referendum v Jáchymově — Uvedení hudební komedie Company — Únik dokumentů o čínské špionáži — Otevřený stacionář — Připomínka oběti Jana Zajíce — Pomoc Ukrajině — Akce Den za Ukrajinu

                  24. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž50 minut

                  24. únor

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  24. 2. 2024 na ČT24

                  Události na sociálních sítích

                  Napište nám