45 minut

15. prosince 2012

Obsah dílu

Střelba v Connecticutu — Vyšetřování tragédie — Vyjádření prezidenta Obamy — Dostupnost a kontrola zbraní — Ledovka v Česku — Kritika nového týmu Karolíny Peake — Nový šéf pražské ČSSD — Syrská armáda má čtvrtý největší arzenál chemických zbraní — Hrozba chemických zbraní — První volební lístky — Inspektorát zrušil pokutu provozovateli lyžařského vleku — Předvánoční nákupy — Zpestřené běhání na pásu — Opoziční demonstrace v Moskvě — Operace Nelsona Mandely — Teorie o konci světa — Bára Hrzánová v Divadle Na Jezerce

Části dílu

00:50
Střelba v Connecticutu
  Dvacetiletý mladík zavraždil 20 dětí, 6 učitelů a taky svou vlastní matku. Pak se zabil sám. Ve Spojených státech od toho okamžiku nepadají jiná slova než neštěstí, smutek a vztek.
  01:56
  Vyšetřování tragédie
   Úřady zveřejnily jména všech 26 obětí ze školy, dětí i kantorů. Vyšetřovatelé už našli důkazy, které by je, jak věří, mohly přivést k motivu zločinu.
   04:31
   Vyjádření prezidenta Obamy
    Pět hodin po tragédii vystoupil s prohlášením prezident Barack Obama. Mluvil nezvykle emotivně a vyzval Američany k solidaritě s rodinami obětí.
    06:06
    Dostupnost a kontrola zbraní
     Hned ráno po masakru se opět naplno rozhořela debata o dostupnosti a kontrole zbraní. Stejně jako při všech předchozích tragédiích.
     11:14
     Ledovka v Česku
      Stovky úrazů chodců i řidičů, stovky dopravních nehod, z toho dvě skončily tragicky. To vše dnes kvůli ledovce, která od rána pokryla chodníky a silnice v celém Česku.
      14:40
      Kritika nového týmu Karolíny Peake
       Karolína Peake skládá na Ministerstvu obrany vlastní tým. Včera večer jmenovala do funkcí tři nové lidi. Opozice ale výběr kritizuje.
       19:05
       Nový šéf pražské ČSSD
        Karel Klíma je novým předsedou pražských sociálních demokratů. Delegáti si ho zvolili na krajském kongresu strany.
        19:32
        Syrská armáda má čtvrtý největší arzenál chemických zbraní
         S rostoucím tlakem syrských povstalců sílí obavy, že tamní režim sáhne po své nejničivější síle - ohromné chemické výzbroji.
         21:48
         Hrozba chemických zbraní
          Syrského chemického arsenálu se obávají i okolní země. Například Jordánsko už požádalo Českou republiku, aby mu pomohla s výcvikem jednotek pro boj se zbraněmi hromadného ničení.
          24:49
          První volební lístky
           V několika tiskárnách vyjeli v noci ze strojů první volební lístky. Odvolání několika kandidátů zdrželo jejich výrobu o 2 týdny.
           27:30
           Inspektorát zrušil pokutu provozovateli lyžařského vleku
            Potrestal ho za to, že mu na sjezdovce, slovy kontrolorů nelegálně, pomáhali rodiče. Za zbytečnou tvrdost kritizovala úředníky i Hospodářská komora.
            34:01
            Předvánoční nákupy
             Do obchodů s drahými lahůdkami chodí především labužníci, zato nákupní centra jsou v tomto čase plná až po střechu. A taky roste nervozita lidí, kteří nakupují dárky a jídlo na blížící se svátky.
             36:30
             Zpestřené běhání na pásu
              V teple fitcentra a zároveň na ulici velkoměsta nebo v lůně přírody brněnští studenti zpříjemňují cvičení těm, kdo propadli běhání na pásu. Reálná videa mají pohyb v terénu věrně napodobit.
              38:28
              Opoziční demonstrace v Moskvě
               Příznivci ruské opozice znovu vyšli do ulic, protože úřady jejich shromáždění nepovolily, desítky lidí policie zatkla.
               40:15
               Operace Nelsona Mandely
                Legendární jihoafrický vůdce Nelson Mandela podstoupil operaci, při které mu vyjmuli žlučové kameny. Nositel Nobelovy ceny je v nemocnici od minulé soboty.
                40:30
                Teorie o konci světa
                 21. 12. 2012. - blížící se den, kdy podle některých vykladačů mayského kalendáře nastane konec světa. Různá náboženství varovala před apokalypsou už mockrát.
                 42:03
                 Bára Hrzánová v Divadle Na Jezerce
                  Divadlo Na Jezerce připravilo pokračování divácky úspěšného kusu Hrdý Budžes. V hlavní roli se představí Bára Hrzánová.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž46 minut
                  Další díl
                  16. prosince 2012

                  Přehled dílů

                  Stopáž49 minut

                  16. června

                  Headlines — Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                  16. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž49 minut

                  16. června

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  16. 6. 2024 na ČT24
                  Stopáž50 minut

                  15. června

                  Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                  15. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž50 minut

                  15. června

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  15. 6. 2024 na ČT24
                  Stopáž55 minut

                  14. června

                  Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                  14. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž55 minut

                  14. června

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  14. 6. 2024 na ČT24
                  Stopáž55 minut

                  13. června

                  Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velké firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u Tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici — Summit G7 — Autonomní drony

                  13. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž55 minut

                  13. června

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  13. 6. 2024 na ČT24
                  Stopáž55 minut

                  12. června

                  Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                  12. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž55 minut

                  12. června

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  12. 6. 2024 na ČT24

                  Události na sociálních sítích

                  Napište nám