Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Trojice nových ministrů Nečasovy vlády

Šéfem resortu dopravy bude Zbyněk Stanjura, ministryní obrany bude Karolína Peake a šéfem Legislativní rady vlády Petr Mlsna. Zítra je jmenuje prezident.

Dopravní potíže v celém Česku

Sníh a námraza na silnicích a kolejích komplikovaly dopravu v celé zemi.

Tečka za americkou kauzou Dominika Strausse-Kahna

Bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu se dohodl s pokojskou, která kvůli údajnému sexuálnímu napadení žádala v občanskoprávním sporu odškodné.

Plakáty, které zná celý svět

Světoznámý výtvarník Petr Sís pokřtil limitovanou sérii kalendáře vlastních filmových plakátů. Výtěžek z jejich prodeje jde na charitu.

Pád ikon německé ekonomiky

Ztrátu skoro 5 miliard eur oznámil ocelářský koncern ThyssenKrupp, zavření jedné továrny potvrdila automobilka Opel.

Farmářské trhy a kvalita

Farmářské trhy - ročně se na nich protočí zhruba miliarda půl a jejich počet stále roste. Registrováno jich je přes dvě stě. Teď se jejich provozovatelé zaměřili na kvalitu.

Pražská zoo a dary od mecenášů

Nečekaný dar pro pražskou zoo. Chovatel exotického ptactva Stanislav Rákos odkázal zahradě veškerý svůj majetek. Není to přitom první takový dar.

Češi a přispívání na charitu

Na charitu podle průzkumů přispívá víc než polovina Čechů. Pravidelně - trvalým příkazem z účtu - ale posílají peníze pouze necelá dvě procenta z nich.

NATO ve finanční tísni?

Jeden z největších mezinárodních programů na odzbrojení se ocitl v úzkých. Zničení milionů sovětských zbraní z ukrajinských skladů platí NATO. Jenže alianci na pokračování projektu chybí peníze.

Stíhaný exnáměstek dohlíží na městskou firmu

Bývalý náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Rostislav Všetečka z ODS, kterého stíhá protikorupční policie, se vrací do veřejné správy. Ve Dvoře Králové má dohlížet na městské vodovody a rozhodovat o penězích firmy.

Ceny ministra zdravotnictví rozdány

Vojtěch Melenovský z pražského IKEM, Šárka Pospíšilová z Fakultní nemocnice Brno a Bořivoj Vojtěšek z Masarykova onkologického ústavu jsou čerstvými nositeli Ceny ministra zdravotnictví.

Nová Octavia odhalena

Škoda dnes představila 3. řadu svého bestselleru. Nové tvary a výbava mají Octavii pomoct zařadit se mezi absolutní špičku - deset nejprodávanějších aut světa.

Jaká je prognóza vývoje světa?

Svět je na křižovatce, tvrdí ve své studii experti amerických tajných služeb. Po čtyřech letech zveřejnili svou vizi vývoje světa. A pro Spojené státy ani Evropu to není příjemné čtení.

Angličáky v Uměleckoprůmyslovém muzeu

Sběratelský fenomén, který zasáhl několik generací dětí i dospělých – miniaturní modely aut Matchbox – téma výstavy pražského Uměleckoprůmyslového muzea.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2012
 P ST