48 minut

13. září 2012

Obsah dílu

Headlines — V Česku stále přibývají mrtví a postižení po otravě metylalkoholem — Arabská bouře vyvolaná americkým filmem — Volby v Nizozemsku — Vláda zatím nemá jasný svůj osud — Situace v ND — Na Slovensku stávkovali učitelé — Ceny benzinu v Česku jsou na novém rekordu — Tresty pro farmaceutické firmy — Památka Radoslava Brzobohatého — Dárcovství je opět v kurzu — Revoluce ve výplatě sociálních dávek v ostrém provozu — Vojenské zpravodajství — Testování žáků — Lobbing europoslance Ouzkého? — Památka astronauta Neila Armstronga — Další předvolební speciál OVM — Libanon očekává papeže Benedikta XVI. — Výstava Charty 77

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  V Česku stále přibývají mrtví a postižení po otravě metylalkoholem
   Počet obětí se už vyšplhal na osmnáct. A prověřují se i starší úmrtí.
   20:17
   Arabská bouře vyvolaná americkým filmem
    Arabská bouře vyvolaná americkým filmem o proroku Mohamedovi se šíří dál. Po Libyi a Egyptě zaútočili demonstranti i na americké velvyslanectví v Jemenu.
    22:25
    Volby v Nizozemsku
     V nizozemských parlamentních volbách zvítězili liberálové současného premiéra Marka Rutteho.
     22:44
     Vláda zatím nemá jasný svůj osud
      Jednání šéfa poslaneckého klubu ODS s rebely dohodu nepřineslo. Šestice poslanců stále trvá na tom, že DPH v příštím roce růst nemá.
      25:49
      Situace v ND
       Vedení Národního divadla požaduje odchod dočasně pověřeného ředitele Martina Sankota - nahradit by ho měla osobnost zevnitř této scény.
       26:27
       Na Slovensku stávkovali učitelé
        Do ulic sice nevyšli, ale neučili. Vadí jim, že nejsou peníze na učebnice, pomůcky, opravy budov a hlavně na platy. Ty jsou nejnižší v celé Evropské unii.
        28:13
        Ceny benzinu v Česku jsou na novém rekordu
         Natural 95 zdražil v průměru víc než o 30 haléřů.
         28:30
         Tresty pro farmaceutické firmy
          Celkem pět farmaceutických firem potrestal stát v posledních čtyřech letech za štědrou motivaci lékařů, aby předepisovali právě jejich léky.
          30:55
          Památka Radoslava Brzobohatého
           Lidé uctívají památku Radoslava Brzobohatého, který včera náhle zemřel.
           31:48
           Dárcovství je opět v kurzu
            Suma, kterou lidé a firmy darují potřebným, se loni podle aktuálních čísel vyšplhala téměř ke 4 miliardám korun - což je nejvíc za poslední tři roky.
            33:42
            Revoluce ve výplatě sociálních dávek v ostrém provozu
             Ministerstvo práce spouští systém sKaret. V budoucnu se bez nich neobejde bezmála milion lidí, kteří mají nárok na dávky od státu.
             37:20
             Vojenské zpravodajství
              Největší tajná služba v Česku bude mít nového šéfa. Ve středu to schválila vláda.
              39:09
              Testování žáků
               Odchod žáků na víceletá gymnázia nepoškozuje kvalitu výuky na základních školách. Zjistila to společnost Scio, která šest let testovala děti v 6. a 9. třídách.
               40:51
               Lobbing europoslance Ouzkého?
                Český europoslanec za ODS Miroslav Ouzký čelí obvinění, že skrytě lobbuje za zájmy automobilky Porsche.
                42:41
                Památka astronauta Neila Armstronga
                 Ve washingtonské Národní katedrále proběhl vzpomínkový obřad k uctění památky astronauta Neila Armstronga.
                 43:09
                 Další předvolební speciál OVM
                  Živý vsutp Václava Moravce.
                  44:41
                  Libanon očekává papeže Benedikta XVI.
                   Hlava katolické církve se na Blízký východ vrací po třech letech. Mezitím se ale region, kde leží kolébka křesťanství, proměnil ve velmi nestabilní oblast plnou otevřených konfliktů.
                   46:22
                   Výstava Charty 77
                    Živý vstup Hedviky Dědkové.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž48 minut
                    Další díl
                    14. září 2012

                    Přehled dílů

                    Stopáž50 minut

                    3. prosinec

                    Navýšení minimální mzdy — Debaty o růstu minimální mzdy — Jednání tripartity — Bojové operace v Gaze — Sněžení na východě Česka — Odklízení sněhu ze střech — Dozvuky kalamity na jihu Čech — Výstraha před silným mrazem — Válečné zločiny na Ukrajině — Nemovitosti bez jasného majitele — Srážka vlaků v České Třebové — 60 let od premiéry Zahradní slavnosti — Zájem o elektrická auta v Německu — Dotace na bezemisní auta — Útok v centru Paříže — Příspěvek na penzijní spoření — Změny v penzijním spoření — Další změny — Český rekord v otužování — První adventní neděle — Rozsvícený dům v Libišanech — Plánované útraty Čechů za Vánoce — Dárky z druhé ruky — Přípravy na pohřeb Karla Schwarzenberga — Dohoda s lékaři — Blokáda kamionů z Ukrajiny — Nárůst počtu sebevražd v USA — Důchody pro disidenty a komunisty — Zátěžová zkouška mostu — Léčba zraněného bojovníka od Bachmutu — Let s Aerem 145 — Poslední klapka snímku Konec světa

                    3. 12. 2023 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    3. prosinec

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    3. 12. 2023 na ČT24
                    Stopáž50 minut

                    2. prosinec

                    Česko zasypal sníh — Kalamita na jihu Čech — Problémy kvůli sněhu na Vysočině — Komplikovaný provoz na dálnici D1 — Fotografie z dnešního dne — Výstraha před silným sněžením — Předpověď na další dny — Sníh v okolních zemích — Pomoc energeticky náročným firmám — Ceny energií v Německu — Válka v Pásmu Gazy — LouTkáček ve Stavovském divadle — Změna vedení v pravoslavné církvi — Hrozí zřícení středověké věže v Bologni — Klimatický summit v Dubaji — Provoz v nemocnicích o víkendu — Sníh na horách — Horská střediska zahájila sezonu — Náklady na dovolenou na horách — Zimní sezona na Šumavě — Varování záchranářů — Mobilizace v Rusku a na Ukrajině — Přístupový proces Ukrajiny do EU — Dražší voda na východě Čech — Spory kvůli možné rekonstrukci Hlavního nádraží — Kandidáti SPD do evropských voleb — Návrh na zákaz anglických výrazů v ruském jazyce — Rekonstrukce bitvy tří císařů — Rok s novými produkty umělé inteligence — Veřejné osvětlení v Jičíně

                    2. 12. 2023 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    2. prosinec

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    2. 12. 2023 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    1. prosinec

                    Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                    1. 12. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    1. prosinec

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    1. 12. 2023 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    30. listopad

                    Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                    30. 11. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    30. listopad

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    30. 11. 2023 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    29. listopad

                    Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                    29. 11. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    29. listopad

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    29. 11. 2023 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám