48 minut

21. srpen 2012

Obsah dílu

Headlines — Ke zvýšení platů politiků nedojde — Šéf české pobočky Tatry bude stíhán na svobodě — Výbuch v Synthesii — 44 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy — Spory o pražský dopravní podnik ohrožují magistrátní koalici ODS a TOP 09 — Jednání pražské ODS o situaci v DPP — Exmanažer ŘSD Hala opustil vazební věznici — Jižní Evropu sužují požáry — Ministerstvo nebude mít dostatek financí na stavbu dálnic — David Rath shání peníze na kauci — Mezinárodní dopravně bezpečnostní akce — Domácí vězení s elektronickým náramkem — Pokuty za zaměstnávání načerno — Nizozemská předvolební kampaň — Zisky zemědělců letos výrazně nižší — Výhled na zítřek

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Ke zvýšení platů politiků nedojde
   Původní návrh počítal s tím, že k základnímu platu politiků přibude přes 10 tisíc korun. Podle zjištění ČT ale návrh nenajde dostatečnou podoru v Poslanecké sněmovně.
   05:46
   Šéf české pobočky Tatry bude stíhán na svobodě
    Policie ho obvinili z korupce v souvislosti s armádním nákupem vozů Tatra. Učinili tak na základě výpovědi exministra obrany Martina Bartáka.
    12:28
    Výbuch v Synthesii
     Necelých 36 hodin od sebe dělí dvě havárie v pardubické Synthesii. Do vzduchu unikl oxid dusíku.
     14:15
     44 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy
      Antonín Bruštík v živém vstupu o tom, jak vypadala připomínka v Karlových Varech, městě se silnými ruskými vlivy.
      16:55
      Spory o pražský dopravní podnik ohrožují magistrátní koalici ODS a TOP 09
       Pražská TOP 09 se postavila proti primátoru Svobodovi, když podpořila odvolání šéfa DPP Liche. Teď TOP 09 cílí na post náměstka pro dopravu, který za ODS zastává Josef Nosek.
       18:59
       Jednání pražské ODS o situaci v DPP
        Podrobnosti v živém rozhovoru s Josefem Noskem, radním pro dopravu.
        23:41
        Exmanažer ŘSD Hala opustil vazební věznici
         Spolu s někdejším ředitelem společnosti Petrem Laušmanem, firemním právníkem Robertem Wolfem a podnikatelem Jiřím Neužilem čelí Michal Hala obvinění v úplatkářském případu spojeném s pronájmem dálničních odpočívadel.
         26:31
         Jižní Evropu sužují požáry
          Ve Španělsku zahynulo 9 lidí a padlo 130 tisíc hektarů lesa a zemědělské krajiny - proti loňsku trojnásobek. S ohněm bojují taky v Itálii, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině nebo v Řecku.
          28:18
          Ministerstvo nebude mít dostatek financí na stavbu dálnic
           Oprava dálnice D1 ještě nezačala a už hrozí, že se práce po prvních úsecích zastaví. Ministerstvo dopravy má příští rok dostat na výstavbu silnic o čtyři miliardy míň.
           30:12
           David Rath shání peníze na kauci
            Posledních 24 hodin zbývá Davidu Rathovi, aby sehnal 14 milionů korun na kauci. Jeho právníci chtějí mít totiž zítra večer jasno, jestli se dají peníze dohromady, nebo se proti stanovené částce odvolají ke krajskému soudu.
            32:45
            Mezinárodní dopravně bezpečnostní akce
             Čeští policisti se spolu s kolegy ze zahraničí zaměřují na rychlou jízdu. Hlídkují ve městech, na hlavních tazích, mají pevná místa a nasazeny jsou i speciální passaty.
             39:18
             Domácí vězení s elektronickým náramkem
              Největší změny víc než za 15 až 20 let čekají podle Ministerstva spravedlnosti tuzemské vězeňství - resort jimi chce ušetřit a taky ulevit přeplněným káznicím.
              41:40
              Pokuty za zaměstnávání načerno
               Pokuty víc než za 100 milionů korun rozdalo Ministerstvo práce a sociálních věcí za lidi zaměstnané načerno - bez smlouvy. A to jen za prvního půl roku. Během něj provedli inspektoři 95 tisíc kontrol.
               43:25
               Nizozemská předvolební kampaň
                Nizozemsko žije předvolební kampaní.
                45:14
                Zisky zemědělců letos výrazně nižší
                 Úroda v průměru o pětinu chudší než loni - podpis sucha pod letošní sklizní. Stát proto dal zemědělcům v předstihu 9,5 miliardy ze slíbených dotací.
                 47:18
                 Výhled na zítřek
                  Dozorčí rada DPP o auditu hospodaření; Rusko vstupuje do WTO
                  Přehrát celé video
                  Stopáž48 minut
                  Další díl
                  22. srpen 2012

                  Přehled dílů

                  Stopáž50 minut

                  9. prosinec

                  Zádušní mše za Karla Schwarzenberga — Poslední rozloučení s Karlem Schwarzenbergem — Životníky milníky Karla Schwarzenberga — Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem — Odkaz Karla Schwarzenberga — Koncert Karel žije dál — Karel Schwarzenberg ve fotografiích — Boje v Izraeli — Ukrajina k ruským volbám na okupovaných územích — Úspory na provozu stát — Rušení úřednických míst — Počet úřednických míst v Česku — Zemřel Ladislav Županič — Pravidla pro regulaci umělé inteligence — Odložené vyetřování na Hradě — Rozdělení majetku v Česku — Požár bytu v Adamově — Rizikové výlety na horské hřebeny — Změny na železnici — Novinky na železnici — Vlakové spojení po Česku — Ledovka v části Česka — Požár nemocnice u Říma — Německo v rozpočtovém provizoriu — Betlémské světlo pro Česko — Záchrana života pomocí Impelly — Analýza Gorgosaura — Podvodné a rizikové e-shopy — Opravený kostel v Přešticích na Plzeňsku — Dokument o umělci Jeffu Koonsovi

                  9. 12. 2023 na ČT1
                  Stopáž50 minut

                  9. prosinec

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  9. 12. 2023 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  8. prosinec

                  Končí protest, který omezil provoz nemocnic — Podpis dohody o platech lékařů — Veřejné zdravotní pojištění — Rušení elitní prokuratury — Zásah cílů v Gaze — Nezaměstnanost v listopadu: 3,5 % — Požár v České Švýcarsku — Nebezpečí ledovky — Vladimir Putin bude kandidovat — Kontroly na hranicích — James Bond v pohybu v Křižíkově pavilonu — Investiční plány radnic — Bankroty vyhlášené v listopadu 2023 — Nákupy luxusního zboží — Rostoucí aktivita agentů Hamásu — Výstraha před smogem — Vánoční stromky s nedokonalostmi — Český herní průmysl — Polská vláda — Druhý soudní proces Huntera Bidena — Rusové a Bělorusové na OH — Problémy s dopravou kvůli německé stávce — Loučení s Karlem Schwarzenbergem — Hrobka Schwarzenbergů v Třeboni — Nebezpečné rozmrazování aut — Pilotní projekt sociálních pracovníků u soudu — Voliéra zničená náporem sněhu — Rekonstrukce Gočárova hotelu — Omezení tzv. věčných chemikálií — Poválečná tvorba Marka Chagalla

                  8. 12. 2023 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  8. prosinec

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  8. 12. 2023 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  7. prosinec

                  Český průmysl v říjnu posílil — Vývoj českého průmyslu — Export českých firem — Nejvyšší ústavní činitelé se shodli na podpoře Ukrajiny — Dva měsíce války v Izraeli — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Dohoda o růstu platů — Chov slepic v klecích — Prezident na plénu České konference rektorů — Summit EU-Čína — Stávka na německé železnici — Baroko v Bavorsku a Čechách — Zavedení korespondenční volby — Zápaly plic u dětí — Vývoj ekonomiky — Policie řeší případ postřeleného vlka v Krkonoších — Mráz střídá obleva — Aplikace na pomoc s Alzeimerovou chorobou — Počet pacientů s demencí v ČR — Odlehčovací služby pomáhají rodinám — Pomoc Ukrajině a Izraeli — Ukrajinský Mykolajiv bez pitné vody — Smogová situace v ČR — Zasněžené fotovoltaické panely — Zrušení úřadu speciální prokuratury — Zrekonstruovaná stanice Praha-Vysočany — Kontroly covid certifikátů — Aleš Svoboda do vesmíru nepoletí — Cena vody — Trest za pěstování konopí — Loučení se zesnulým Karlem Schwarzenbergem — Unikátní most s chytrou technologií — Ve vězení kvůli drogám — Přeprava zboží po Labi — Nová kniha o New Yorku od Lukáše Novotného — Začala chanuka

                  7. 12. 2023 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  7. prosinec

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  7. 12. 2023 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  6. prosinec

                  Češi i nadále méně utrácejí — Propad tržeb — Vývoj inflace — Vánoční odměny pro zaměstnance — Válka na Ukrajině — Obvinění z válačných zločinů — Výjezdní zasedání vlády — Podvody na internetových bazarech — Výsluhy pro zdravotníky — Izraelská armáda postupuje v Chán Júnisu — Boris Johnson o covidu — Perinbaba a dva světy — Změny ve slovenské justici — Český knižní trh v r. 2022 — Svoboda slova vs. propagace válečných zločinů — Rekordně teplý podzim — Cestování vlakem za silných mrazů — Loučení s Karlem Schwarzenbergem — Poslední rozloučení se státními poctami — Pohřeb Karla Schwarzenberga — Verdikt nad Karlem "Charliem" Soukupem — Ruční výroba skla na seznamu UNESCO — Kevin McCarthy odchází z Kongresu — Zničené provizorní dopravní značení — Prezident na Broumovsku — Summit EU-Čína — Osobnost roku dle Time — 35 let od návratu raketoplánu Discovery — Přestavba královopolského nádraží — Robotické centrum na léčbu urologických obtíží — Led na Lipně — Město plné betlémů

                  6. 12. 2023 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  6. prosinec

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  6. 12. 2023 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  5. prosinec

                  Napětí mezi odbory a vládou — Odbory znovu připraveny stávkovat — Růst regulované složky energií — Americká pomoc Ukrajině — Přebytek hospodaření od ledna do září 2023 — Prasklé potrubí kvůli mrazu — Ministři vnitra EU o migraci — Tvrdé boje na jihu Pásma Gazy — Žádost o odškodnění za neoprávněné odsouzení — Pohledávky vůči Sberbank — Adventní koncert na Pražském hradě — Zásady kodexu chování poslanců — Ekonomická předpověď pro r. 2024 — Obvinění bývalého špiona Manuela Rochy — Soud o ČKD Praha DIZ — Rekordně teplý podzim — Mikulášská nadílka na jihu Čech — Čerti s tradicí — Úrazy kvůli namrzlým chodníkům — Sníh na střechách — ÚS o diskriminaci dítěte — Prezident v Královéhradeckém kraji — Změny u parkování v centru Prahy — Další mrtví po erupci sopky na Sumatře — Krize na realitním trhu v Hongkongu — Prodej poštovní centrály — Výroba dronů pro NATO v Česku — Hrozba srážky české družice — Srovnání znalostí žáků — Rozvoj mobility v obcích — Oprava hráze v mrazech — Nový ředitel Památníku národního písemnictví a Muzea literatury — Pták roku 2024 — Mezinárodní den dobrovolníků — Mikuláš pro Ukrajinu

                  5. 12. 2023 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  5. prosinec

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  5. 12. 2023 na ČT24

                  Události na sociálních sítích

                  Napište nám