42 minut

4. srpen 2012

Obsah dílu

Headlines — Peníze ve zdravotnictví — Turisté uvízli v Egyptě kvůli ozbrojeným beduínům — První olympijské zlato zásluhou Knapkové — Ghetto v Ostravě — Perný den na evropských silnicích — Nové boje v Sýrii — Dílo Josipa Plečnika — Letní výprodeje oblečení — Základní registry — Mše za kardinála Tomáška — Blaníky do vzduchu nemohou — Příběh atleta — Sezonní výprodeje finišují — Technoparty — Chorvatsko varuje turisty — Kam s dětmi? — Před 50 lety zemřela Marilyn Monroe — Razantní metodu boje s neplatiči — Tržby umělců klesají — Z Vídně do Jičína po loukotích

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Peníze ve zdravotnictví
   Zatímco stát dává už třetí rok po sobě do zdravotnictví míň peněz - výdaje domácností se pohybují přesně opačným směrem. Loni narostly celkem o 600 milionů.
   06:17
   Turisté uvízli v Egyptě kvůli ozbrojeným beduínům
    Stovky turistů uvízly na pobřeží Rudého moře v Egyptě. Mezi nimi i 160 Čechů. Přístupovou cestu k letišti Marsa Alam zablokovali ozbrojení beduíni.
    08:15
    První olympijské zlato zásluhou Knapkové
     Česko má první zlato z letních olympijských her v Londýně - skifařka Miroslava Knapková nedala finálovým soupeřkám šanci.
     10:29
     Ghetto v Ostravě
      Živý vstup Tomáše Vzorka.
      12:54
      Perný den na evropských silnicích
       Nejhorší den na silnicích - Evropané cestují.
       14:29
       Nové boje v Sýrii
        V Sýrii propukly nové boje - bez ohledu na páteční rezoluci OSN, která násilí v zemi odsoudila.
        14:49
        Dílo Josipa Plečnika
         Slavná i míň známá díla Josipa Plečnika mapuje nový bedekr. Vybral a představuje je historik architektury Zdeněk Lukeš
         16:36
         Letní výprodeje oblečení
          Plavky, krémy, trička, šaty - ceny za letní zboží jsou na minimu.
          17:11
          Základní registry
           Po měsíci od spuštění základních registrů se na ně připojilo přes 300 úřadů a další se připojují. Samotný systém podle Ministerstva vnitra zvládá až 200 tisíc transakcí denně.
           19:35
           Mše za kardinála Tomáška
            Živý vstup Edity Horákové.
            21:53
            Blaníky do vzduchu nemohou
             Legendární kluzáky Blaník L13 už více než dva roky zůstávají v českých hangárech a v nejbližší době nevzlétnou.
             23:39
             Příběh atleta
              Před rokem vzniklý Jižní Súdán ukončil vleklé spory o ropná pole se svým severním sousedem. Za pár dní se přesto utkají - na olympijském poli.
              25:29
              Sezonní výprodeje finišují
               Slevy na zbývající letní zboží jsou teď vůbec nejvyšší. Zákazníkům ale zbývají poslední dny.
               27:15
               Technoparty
                Příhraničím v okolí Rumburku zní od pátku techno. Vyznavači taneční hudby se na Děčínsko vrátili po roce a dnes jich na louce tančilo už přes 2000.
                27:50
                Chorvatsko varuje turisty
                 Chorvatsko varuje turisty: nevozte žádné drogy, ty lehké nevyjímaje.
                 29:48
                 Kam s dětmi?
                  Prázdniny se přehouply do druhé půlky - a mnozí rodiče nepřestávají řešit tradiční letní otázku - kam s dětmi.
                  33:15
                  Před 50 lety zemřela Marilyn Monroe
                   Ikoně Hollywoodu bylo pouhých 36 let. Předčasný konec proměnil herečku v legendu. Její život se stal předmětem zbožňování, její smrt zdrojem spekulací.
                   35:06
                   Razantní metodu boje s neplatiči
                    Razantní metodu boje s neplatiči nájemného zvolili v Horním Slavkově na západě Čech. Zazdívají jim byty, aby se nemohli nastěhovat zpátky a aby prostory nikdo neraboval.
                    36:47
                    Tržby umělců klesají
                     Tržby umělců na Karlově mostě klesají. Turistů sice přibývá, jenže utrácet za umělecké předměty se jim už tolik nechce. A tak o cenách smlouvají nebo raději nenakupují vůbec.
                     38:40
                     Z Vídně do Jičína po loukotích
                      Sto let stará auta s dřevěnými koly jela z Vídně do Jičína, kde se k nim připojili další sběratelé veteránů.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž42 minut
                      Další díl
                      5. srpen 2012

                      Přehled dílů

                      Stopáž54 minut

                      1. prosinec

                      Headlines — Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                      1. 12. 2023 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      1. prosinec

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      1. 12. 2023 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      30. listopad

                      Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                      30. 11. 2023 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      30. listopad

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      30. 11. 2023 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      29. listopad

                      Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                      29. 11. 2023 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      29. listopad

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      29. 11. 2023 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      28. listopad

                      Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                      28. 11. 2023 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      28. listopad

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      28. 11. 2023 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      27. listopad

                      Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                      27. 11. 2023 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      27. listopad

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      27. 11. 2023 na ČT24

                      Události na sociálních sítích

                      Napište nám