42 minut

4. srpna 2012

Obsah dílu

Headlines — Peníze ve zdravotnictví — Turisté uvízli v Egyptě kvůli ozbrojeným beduínům — První olympijské zlato zásluhou Knapkové — Ghetto v Ostravě — Perný den na evropských silnicích — Nové boje v Sýrii — Dílo Josipa Plečnika — Letní výprodeje oblečení — Základní registry — Mše za kardinála Tomáška — Blaníky do vzduchu nemohou — Příběh atleta — Sezonní výprodeje finišují — Technoparty — Chorvatsko varuje turisty — Kam s dětmi? — Před 50 lety zemřela Marilyn Monroe — Razantní metodu boje s neplatiči — Tržby umělců klesají — Z Vídně do Jičína po loukotích

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Peníze ve zdravotnictví
   Zatímco stát dává už třetí rok po sobě do zdravotnictví míň peněz - výdaje domácností se pohybují přesně opačným směrem. Loni narostly celkem o 600 milionů.
   06:17
   Turisté uvízli v Egyptě kvůli ozbrojeným beduínům
    Stovky turistů uvízly na pobřeží Rudého moře v Egyptě. Mezi nimi i 160 Čechů. Přístupovou cestu k letišti Marsa Alam zablokovali ozbrojení beduíni.
    08:15
    První olympijské zlato zásluhou Knapkové
     Česko má první zlato z letních olympijských her v Londýně - skifařka Miroslava Knapková nedala finálovým soupeřkám šanci.
     10:29
     Ghetto v Ostravě
      Živý vstup Tomáše Vzorka.
      12:54
      Perný den na evropských silnicích
       Nejhorší den na silnicích - Evropané cestují.
       14:29
       Nové boje v Sýrii
        V Sýrii propukly nové boje - bez ohledu na páteční rezoluci OSN, která násilí v zemi odsoudila.
        14:49
        Dílo Josipa Plečnika
         Slavná i míň známá díla Josipa Plečnika mapuje nový bedekr. Vybral a představuje je historik architektury Zdeněk Lukeš
         16:36
         Letní výprodeje oblečení
          Plavky, krémy, trička, šaty - ceny za letní zboží jsou na minimu.
          17:11
          Základní registry
           Po měsíci od spuštění základních registrů se na ně připojilo přes 300 úřadů a další se připojují. Samotný systém podle Ministerstva vnitra zvládá až 200 tisíc transakcí denně.
           19:35
           Mše za kardinála Tomáška
            Živý vstup Edity Horákové.
            21:53
            Blaníky do vzduchu nemohou
             Legendární kluzáky Blaník L13 už více než dva roky zůstávají v českých hangárech a v nejbližší době nevzlétnou.
             23:39
             Příběh atleta
              Před rokem vzniklý Jižní Súdán ukončil vleklé spory o ropná pole se svým severním sousedem. Za pár dní se přesto utkají - na olympijském poli.
              25:29
              Sezonní výprodeje finišují
               Slevy na zbývající letní zboží jsou teď vůbec nejvyšší. Zákazníkům ale zbývají poslední dny.
               27:15
               Technoparty
                Příhraničím v okolí Rumburku zní od pátku techno. Vyznavači taneční hudby se na Děčínsko vrátili po roce a dnes jich na louce tančilo už přes 2000.
                27:50
                Chorvatsko varuje turisty
                 Chorvatsko varuje turisty: nevozte žádné drogy, ty lehké nevyjímaje.
                 29:48
                 Kam s dětmi?
                  Prázdniny se přehouply do druhé půlky - a mnozí rodiče nepřestávají řešit tradiční letní otázku - kam s dětmi.
                  33:15
                  Před 50 lety zemřela Marilyn Monroe
                   Ikoně Hollywoodu bylo pouhých 36 let. Předčasný konec proměnil herečku v legendu. Její život se stal předmětem zbožňování, její smrt zdrojem spekulací.
                   35:06
                   Razantní metodu boje s neplatiči
                    Razantní metodu boje s neplatiči nájemného zvolili v Horním Slavkově na západě Čech. Zazdívají jim byty, aby se nemohli nastěhovat zpátky a aby prostory nikdo neraboval.
                    36:47
                    Tržby umělců klesají
                     Tržby umělců na Karlově mostě klesají. Turistů sice přibývá, jenže utrácet za umělecké předměty se jim už tolik nechce. A tak o cenách smlouvají nebo raději nenakupují vůbec.
                     38:40
                     Z Vídně do Jičína po loukotích
                      Sto let stará auta s dřevěnými koly jela z Vídně do Jičína, kde se k nim připojili další sběratelé veteránů.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž42 minut
                      Další díl
                      5. srpna 2012

                      Přehled dílů

                      8327 dostupných
                      Stopáž54 minut

                      22. července

                      22. 7. 2024 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      22. července

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      22. 7. 2024 na ČT24
                      Stopáž49 minut

                      21. července

                      Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                      21. 7. 2024 na ČT1
                      Stopáž49 minut

                      21. července

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      21. 7. 2024 na ČT24
                      Stopáž49 minut

                      20. července

                      Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                      20. 7. 2024 na ČT1
                      Stopáž49 minut

                      20. července

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      20. 7. 2024 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      19. července

                      Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                      19. 7. 2024 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      19. července

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      19. 7. 2024 na ČT24
                      Stopáž55 minut

                      18. července

                      Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                      18. 7. 2024 na ČT1
                      Stopáž55 minut

                      18. července

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      18. 7. 2024 na ČT24

                      Události na sociálních sítích

                      Napište nám