48 minut

4. července 2012

Obsah dílu

Headlines — Ministerstvo školství zachraňuje miliardy z Bruselu — Ústecký kraj má pozastavené eurodotace na vzdělání — Evropský parlament řekl definitivní ne smlouvě ACTA — Pět lidí zemřelo během nucené exekuce v Německu — Česko v noci opět sužovaly bouřky — Zdrogovaný řidič z Kazachstánu včera odpoledne ohrožoval provoz na dálnici D1 — Dny lidí dobré vůle - Velehrad 2012 — Nečas káral Kalouska - kvůli zásahu do kauzy CASA — ČSSD vybírá nového krajského šéfa — Zátah na pedofily v Rakousku — Spor o jazyk na Ukrajině — Další zkrachovalá cestovka — Muž unesl dítě přímo na ulici — Tresty za útoky na učitele — Vltava se připravuje na nápor vodáků — Práva cestujících — Roaming zlevňuje — MFF KV: Premiéra snímku Polski film — Kauza Pussy Riot pokračuje — Turacko našlo těla pilotů — Průmyslová zóna v Karviné — Higgsův bosson objeven? — Otevírají se letní divadla

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:33
  Ministerstvo školství zachraňuje miliardy z Bruselu
   Ministerstvo školství prohrává svůj boj o bruselské miliardy. Kvůli problémům s čerpáním dotací v programu Vzdělání pro konkurenceschopnost vláda přesune miliardu na účet Ministerstva práce a sociálních věcí.
   05:34
   Ústecký kraj má pozastavené eurodotace na vzdělání
    Ministerstvo školství tvrdí, že k zastavení dotací pro Ústecký kraj ho vedly výsledky vlastních kontrol a policejní vyšetřování.
    07:17
    Evropský parlament řekl definitivní ne smlouvě ACTA
     Mezinárodní smlouva o ochraně duševního vlastnictví ACTA neplatí. Zamítli ji drtivou většinou europoslanci ve Štrasburku. Znamená to, že dohoda nemůže vstoupit v platnost nikde v Evropské unii.
     09:39
     Pět lidí zemřelo během nucené exekuce v Německu
      Muž, kterého chtěli kvůli neplacení dluhů vystěhovat z domu, zastřelil exekutora, zámečníka a další dvě rukojmí. Pak zřejmě spáchal sebevraždu.
      09:56
      Česko v noci opět sužovaly bouřky
       Nejhorší situace byla v Pošumaví a na Klatovsku, které zasáhla blesková povodeň. Poničila desítky domů a místní silnice. Celou noc tam pomáhali hasiči.
       14:53
       Zdrogovaný řidič z Kazachstánu včera odpoledne ohrožoval provoz na dálnici D1
        Třiadvacetiletý Kazach vystupoval z auta v prostředním jízdním pruhu. Kopanci a bušením pěstí do kapoty ničil auta vyděšených projíždějících řidičů.
        15:23
        Dny lidí dobré vůle - Velehrad 2012
         Až 30 tisíc lidí míří do nejvýznamnějšího Moravského poutního místa - Velehradu na Uherskohradišťsku. Ten se opět stal centrem oslav svátku Cyrila a Metoděje. Zítřejší národní pouti předcházejí Dny lidí dobré vůle.
         18:36
         Nečas káral Kalouska - kvůli zásahu do kauzy CASA
          Premiér Petr Nečas pokáral ministra financí kvůli jeho telefonátu vyšetřovateli v kauze letounů CASA. Zároveň varoval ostatní ministry, že podobný postup může příště potrestat jejich odvoláním.
          20:37
          ČSSD vybírá nového krajského šéfa
           Rozhoduje se mezi Zuzanou Moravčíkovou a příbramským starostou a senátorem Josefem Řihákem.
           21:41
           Zátah na pedofily v Rakousku
            Rakouská policie si připsala na konto nejúspěšnější zásah proti dětské pornografii v dějinách země. Po více než roce zadržela 272 podezřelých a velké množství dat.
            23:18
            Spor o jazyk na Ukrajině
             V ulicích Kyjeva demonstrovaly stovky lidí proti novému jazykovému zákonu. Ten má výrazně posílit pozici ruštiny na Ukrajině. Prakticky na úroveň druhého oficiálního jazyka.
             23:36
             Další zkrachovalá cestovka
              Globaltour je letos už čtvrtá zkrachovalá cestovka v Česku. V zahraničí nechala téměř dvě stovky klientů.
              25:04
              Muž unesl dítě přímo na ulici
               Policie pátrá po únosci 18denní holčičky z Ústí nad Labem. Michaelu Janovou vytáhl zatím neznámý muž přímo před její matkou z kočárku, nasedl s ní do auta a ujel.
               27:51
               Tresty za útoky na učitele
                Vláda zamítla návrh sociálních demokratů, který by umožnil tvrdší tresty za útoky na učitele. Podle premiéra totiž přísnější postihy nejsou tím, co zmírní projevy agrese ve školách.
                29:42
                Vltava se připravuje na nápor vodáků
                 Na Vltavu přijede zřejmě až 15 tisíc lidí. Půjčovny lodí mají většinu lodí už teď zarezervovaných, podobně jsou na tom i kempy.
                 31:26
                 Práva cestujících
                  Zpožděné a zrušené lety nebo ztracená zavazadla. Jaká práva mají cestující v těchto případech? Tak právě to se mohli dnes lidi dozvědět na 30 evropských letištích, kde dostávali informační brožury.
                  33:37
                  Roaming zlevňuje
                   Od prvního července stojí minuta hovoru z unijní země osm korun šedesát halířů. A operátoři aktuálně lákají zákazníky na speciální roamingové balíčky i mimo hranice sedmadvacítky.
                   36:46
                   MFF KV: Premiéra snímku Polski film
                    Na festivalu v Karlových Varech má dnes premiéru snímek Polski film. Jeho koproducentem je Česká televize. Snímek Marka Najbrta je zároveň mystifikací i velmi osobním dílem.
                    38:45
                    Kauza Pussy Riot pokračuje
                     Případ trojice členek ruské skupiny Pussy Riot, kterým hrozí sedm let vězení za protestní píseň proti Vladimiru Putinovi, se blíží k rozuzlení. Soud v Moskvě dnes zkrátil jejich advokátům lhůtu na prostudování materiálů obžaloby.
                     40:42
                     Turacko našlo těla pilotů
                      Turecká armáda objevila těla dvou pilotů, jejichž stíhačku 22. června sestřelila syrská protiletadlová obrana.
                      41:01
                      Průmyslová zóna v Karviné
                       Tisíce lidí bez práce a jedna z nejvyšších nezaměstnaností v kraji - takto argumentuje Karviná, která chce získat bezmála čtvrt miliardy na výstavbu nové průmyslové zóny.
                       42:50
                       Higgsův bosson objeven?
                        Vědci z Evropské organizace pro jaderný výzkum oznámili převratný objev nové subatomární částice. Mohlo by jít o takzvaný Higgsův bosson - který mimo jiné pomáhá vysvětlit i vznik celého vesmíru.
                        44:38
                        Otevírají se letní divadla
                         Zatímco kamenné scény se uzavřely, těm letním začala sezona. Mezi oblíbené kulisy patří hrady, zámky, ale taky přírodní amfiteátry. Hraje se třeba na brněnském Špilberku, Pražském hradě i Vyšehradě.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž45 minut
                         Další díl
                         5. července 2012

                         Přehled dílů

                         Stopáž50 minut

                         26. května

                         26. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         26. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         26. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž49 minut

                         25. května

                         Headlines — Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                         25. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž49 minut

                         25. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         25. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         24. května

                         Headlines — Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                         24. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         24. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         24. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         23. května

                         Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                         23. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         23. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         23. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         22. května

                         Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                         22. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         22. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         22. 5. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám