4. červenec 2012

Obsah dílu

Headlines — Ministerstvo školství zachraňuje miliardy z Bruselu — Ústecký kraj má pozastavené eurodotace na vzdělání — Evropský parlament řekl definitivní ne smlouvě ACTA — Pět lidí zemřelo během nucené exekuce v Německu — Česko v noci opět sužovaly bouřky — Zdrogovaný řidič z Kazachstánu včera odpoledne ohrožoval provoz na dálnici D1 — Dny lidí dobré vůle - Velehrad 2012 — Nečas káral Kalouska - kvůli zásahu do kauzy CASA — ČSSD vybírá nového krajského šéfa — Zátah na pedofily v Rakousku — Spor o jazyk na Ukrajině — Další zkrachovalá cestovka — Muž unesl dítě přímo na ulici — Tresty za útoky na učitele — Vltava se připravuje na nápor vodáků — Práva cestujících — Roaming zlevňuje — MFF KV: Premiéra snímku Polski film — Kauza Pussy Riot pokračuje — Turacko našlo těla pilotů — Průmyslová zóna v Karviné — Higgsův bosson objeven? — Otevírají se letní divadla

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:33
  Ministerstvo školství zachraňuje miliardy z Bruselu
   Ministerstvo školství prohrává svůj boj o bruselské miliardy. Kvůli problémům s čerpáním dotací v programu Vzdělání pro konkurenceschopnost vláda přesune miliardu na účet Ministerstva práce a sociálních věcí.
   05:34
   Ústecký kraj má pozastavené eurodotace na vzdělání
    Ministerstvo školství tvrdí, že k zastavení dotací pro Ústecký kraj ho vedly výsledky vlastních kontrol a policejní vyšetřování.
    07:17
    Evropský parlament řekl definitivní ne smlouvě ACTA
     Mezinárodní smlouva o ochraně duševního vlastnictví ACTA neplatí. Zamítli ji drtivou většinou europoslanci ve Štrasburku. Znamená to, že dohoda nemůže vstoupit v platnost nikde v Evropské unii.
     09:39
     Pět lidí zemřelo během nucené exekuce v Německu
      Muž, kterého chtěli kvůli neplacení dluhů vystěhovat z domu, zastřelil exekutora, zámečníka a další dvě rukojmí. Pak zřejmě spáchal sebevraždu.
      09:56
      Česko v noci opět sužovaly bouřky
       Nejhorší situace byla v Pošumaví a na Klatovsku, které zasáhla blesková povodeň. Poničila desítky domů a místní silnice. Celou noc tam pomáhali hasiči.
       14:53
       Zdrogovaný řidič z Kazachstánu včera odpoledne ohrožoval provoz na dálnici D1
        Třiadvacetiletý Kazach vystupoval z auta v prostředním jízdním pruhu. Kopanci a bušením pěstí do kapoty ničil auta vyděšených projíždějících řidičů.
        15:23
        Dny lidí dobré vůle - Velehrad 2012
         Až 30 tisíc lidí míří do nejvýznamnějšího Moravského poutního místa - Velehradu na Uherskohradišťsku. Ten se opět stal centrem oslav svátku Cyrila a Metoděje. Zítřejší národní pouti předcházejí Dny lidí dobré vůle.
         18:36
         Nečas káral Kalouska - kvůli zásahu do kauzy CASA
          Premiér Petr Nečas pokáral ministra financí kvůli jeho telefonátu vyšetřovateli v kauze letounů CASA. Zároveň varoval ostatní ministry, že podobný postup může příště potrestat jejich odvoláním.
          20:37
          ČSSD vybírá nového krajského šéfa
           Rozhoduje se mezi Zuzanou Moravčíkovou a příbramským starostou a senátorem Josefem Řihákem.
           21:41
           Zátah na pedofily v Rakousku
            Rakouská policie si připsala na konto nejúspěšnější zásah proti dětské pornografii v dějinách země. Po více než roce zadržela 272 podezřelých a velké množství dat.
            23:18
            Spor o jazyk na Ukrajině
             V ulicích Kyjeva demonstrovaly stovky lidí proti novému jazykovému zákonu. Ten má výrazně posílit pozici ruštiny na Ukrajině. Prakticky na úroveň druhého oficiálního jazyka.
             23:36
             Další zkrachovalá cestovka
              Globaltour je letos už čtvrtá zkrachovalá cestovka v Česku. V zahraničí nechala téměř dvě stovky klientů.
              25:04
              Muž unesl dítě přímo na ulici
               Policie pátrá po únosci 18denní holčičky z Ústí nad Labem. Michaelu Janovou vytáhl zatím neznámý muž přímo před její matkou z kočárku, nasedl s ní do auta a ujel.
               27:51
               Tresty za útoky na učitele
                Vláda zamítla návrh sociálních demokratů, který by umožnil tvrdší tresty za útoky na učitele. Podle premiéra totiž přísnější postihy nejsou tím, co zmírní projevy agrese ve školách.
                29:42
                Vltava se připravuje na nápor vodáků
                 Na Vltavu přijede zřejmě až 15 tisíc lidí. Půjčovny lodí mají většinu lodí už teď zarezervovaných, podobně jsou na tom i kempy.
                 31:26
                 Práva cestujících
                  Zpožděné a zrušené lety nebo ztracená zavazadla. Jaká práva mají cestující v těchto případech? Tak právě to se mohli dnes lidi dozvědět na 30 evropských letištích, kde dostávali informační brožury.
                  33:37
                  Roaming zlevňuje
                   Od prvního července stojí minuta hovoru z unijní země osm korun šedesát halířů. A operátoři aktuálně lákají zákazníky na speciální roamingové balíčky i mimo hranice sedmadvacítky.
                   36:46
                   MFF KV: Premiéra snímku Polski film
                    Na festivalu v Karlových Varech má dnes premiéru snímek Polski film. Jeho koproducentem je Česká televize. Snímek Marka Najbrta je zároveň mystifikací i velmi osobním dílem.
                    38:45
                    Kauza Pussy Riot pokračuje
                     Případ trojice členek ruské skupiny Pussy Riot, kterým hrozí sedm let vězení za protestní píseň proti Vladimiru Putinovi, se blíží k rozuzlení. Soud v Moskvě dnes zkrátil jejich advokátům lhůtu na prostudování materiálů obžaloby.
                     40:42
                     Turacko našlo těla pilotů
                      Turecká armáda objevila těla dvou pilotů, jejichž stíhačku 22. června sestřelila syrská protiletadlová obrana.
                      41:01
                      Průmyslová zóna v Karviné
                       Tisíce lidí bez práce a jedna z nejvyšších nezaměstnaností v kraji - takto argumentuje Karviná, která chce získat bezmála čtvrt miliardy na výstavbu nové průmyslové zóny.
                       42:50
                       Higgsův bosson objeven?
                        Vědci z Evropské organizace pro jaderný výzkum oznámili převratný objev nové subatomární částice. Mohlo by jít o takzvaný Higgsův bosson - který mimo jiné pomáhá vysvětlit i vznik celého vesmíru.
                        44:38
                        Otevírají se letní divadla
                         Zatímco kamenné scény se uzavřely, těm letním začala sezona. Mezi oblíbené kulisy patří hrady, zámky, ale taky přírodní amfiteátry. Hraje se třeba na brněnském Špilberku, Pražském hradě i Vyšehradě.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž44 minut
                         Další díl
                         5. červenec 2012

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         30. květen

                         Headlines — Ekonomika stagnuje — Očekávaný vývoj české ekonomiky — Hrubý domácí produkt — Vývoj HDP v 1. čtvrtletí 2023 — Exploze v Kyjevě a Moskvě — Ukrajina je připravena na protiofenzivu — Ubývá venkovských prodejen — Česko prohrálo spor o nájem za ruské pozemky — Muž viněný ze smrti dítěte v Mostě jde do vazby — Ceny plynu dál padají — Střet jednotek KFOR a Srbů na severu Kosova — Poslanec Bašta je v nemocnici — Fotovoltaických elektráren v Česku přibývá — Soud potvrdil Peterkové podmínku — O hlavní cenu karlovarského festivalu se utkají i dvě české novinky — Německo bojuje s ilegální migrací — Výbor doporučil schválit kandidáty do ÚS — Požár autobusu na Lounsku — Účinnější léčba roztroušené sklerózy — Oprava pražského orloje — Staroměstský orloj — Návrat turistů do centra Prahy — Na jezeře Lago Maggiore zemřeli příslušníci italských tajných služeb — Opravy silnic na jihu Moravy — Moskva vydala zatykač na amerického senátora — Zvýšení rodičovského příspěvku — Kulturní dům Slavie v Českých Budějovicích projde opravou — Odbory zřídily stávkový výbor — Týmy duševního zdraví pro školáky — Předražené služby podomních zámečníků — Opravený Sněmovní sál opět září zlatem — K čínské vesmírné stanici odstartovala loď — Oprava sousoší husitů v lese u Bořitova — Koncert Iron Maiden v Praze

                         30. 5. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         30. květen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         30. 5. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         29. květen

                         Headlines — Končí lhůta pro připomínky k vládnímu balíčku — Reakce na úsporný balíček — Vládní úsporný balíček — Připomínky k úspornému balíčku — Ukrajina má za sebou další sérii útoků — Ztráty ukrajinské armády — Japonsko pohrozilo KLDR sestřelením jakékoliv její rakety — Kompenzace za covid splnily svůj účel — Zlínský soud začal projednávat vynášení informací z Celní správy lihové mafii — Brno chce být vytápěné z Dukovan — Erdogan obhájil mandát — Zvýšení dluhového stropu USA — Kvalita vody v rybníku Rosnička — Obchvat Nové Paky — Nejkrásnější české knihy roku — Bezpečnostní konference Globsec v Bratislavě — BIS varuje před ruskými tajnými službami — Nehoda na D2 — Dražba autovraků v Českých Budějovicích — Posun důchodového věku nad 65 let — Výpočet věku odchodu do důchodu — Počet pracujících na jeden starobní důchod — Silný ročník 1974 — TOP5 ve finanční gramotnosti — Bezpečně k vodě — Předčasné parlamentní volby ve Španělsku — Napětí na severu Kosova — Modernizace železniční trati v Kladně — Likvidace obchodů u nádraží v Brně — Úřady vyšetřují podivně zářící barvu vody v Benátkách — Maturitní zkouška z českého jazyka — Závady po rekonstrukci Mlýnské kolonády — Další úspěch českého fotografa Horálka — Cenu Olgy Havlové obdržel architekt Filip Pšenčík

                         29. 5. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         29. květen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         29. 5. 2023 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         28. květen

                         Headlines — Růst penzí po valorizaci — Valorizace současných a budoucích důchodů — Hospodaření systému důchodového pojištění — Zpomalující růst cen — Volby v Turecku — Průběžné výsledky voleb v Turecku — Dluhový strop USA — Zájem o bydlení v dojezdu měst — Smrt dítěte v Mostu — Drony nad Kyjevem — Konec sjezdu sudetských Němců — Vzpomínky na rok 1989 v projektu DAMU 33 — Financování sociálních služeb — Nebezpečí požárů kvůli suchu — První stávka odborů po revoluci — Útoky na mobilní telefony — Nehody na Karlovarsku — Boj zahrádkářů proti slimákům — Skokové zdražení s koncem fixaxi cen energií — Ceny energií po ukončení vládního stropu — Roční platby za energie — Snížení cen energií — Program sněmovny v příštím týdnu — Změny prezidentských voleb — Hlavní plavební sezona na přehradách — Pokuta za nešetrnou těžbu — Vítězové festivalu v Cannes — Útoky na protiimigrační politiky ve Francii — Dražba obrazu Toyen — Poprvé k moři, na kole a pomáhat — Jízda králů ve Vlčnově — Romský festival Khamoro

                         28. 5. 2023 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         28. květen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         28. 5. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám