Události

4. červenec 2012

48 minut

4. červenec 2012

Obsah dílu

Headlines — Ministerstvo školství zachraňuje miliardy z Bruselu — Ústecký kraj má pozastavené eurodotace na vzdělání — Evropský parlament řekl definitivní ne smlouvě ACTA — Pět lidí zemřelo během nucené exekuce v Německu — Česko v noci opět sužovaly bouřky — Zdrogovaný řidič z Kazachstánu včera odpoledne ohrožoval provoz na dálnici D1 — Dny lidí dobré vůle - Velehrad 2012 — Nečas káral Kalouska - kvůli zásahu do kauzy CASA — ČSSD vybírá nového krajského šéfa — Zátah na pedofily v Rakousku — Spor o jazyk na Ukrajině — Další zkrachovalá cestovka — Muž unesl dítě přímo na ulici — Tresty za útoky na učitele — Vltava se připravuje na nápor vodáků — Práva cestujících — Roaming zlevňuje — MFF KV: Premiéra snímku Polski film — Kauza Pussy Riot pokračuje — Turacko našlo těla pilotů — Průmyslová zóna v Karviné — Higgsův bosson objeven? — Otevírají se letní divadla

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:33
  Ministerstvo školství zachraňuje miliardy z Bruselu
   Ministerstvo školství prohrává svůj boj o bruselské miliardy. Kvůli problémům s čerpáním dotací v programu Vzdělání pro konkurenceschopnost vláda přesune miliardu na účet Ministerstva práce a sociálních věcí.
   05:34
   Ústecký kraj má pozastavené eurodotace na vzdělání
    Ministerstvo školství tvrdí, že k zastavení dotací pro Ústecký kraj ho vedly výsledky vlastních kontrol a policejní vyšetřování.
    07:17
    Evropský parlament řekl definitivní ne smlouvě ACTA
     Mezinárodní smlouva o ochraně duševního vlastnictví ACTA neplatí. Zamítli ji drtivou většinou europoslanci ve Štrasburku. Znamená to, že dohoda nemůže vstoupit v platnost nikde v Evropské unii.
     09:39
     Pět lidí zemřelo během nucené exekuce v Německu
      Muž, kterého chtěli kvůli neplacení dluhů vystěhovat z domu, zastřelil exekutora, zámečníka a další dvě rukojmí. Pak zřejmě spáchal sebevraždu.
      09:56
      Česko v noci opět sužovaly bouřky
       Nejhorší situace byla v Pošumaví a na Klatovsku, které zasáhla blesková povodeň. Poničila desítky domů a místní silnice. Celou noc tam pomáhali hasiči.
       14:53
       Zdrogovaný řidič z Kazachstánu včera odpoledne ohrožoval provoz na dálnici D1
        Třiadvacetiletý Kazach vystupoval z auta v prostředním jízdním pruhu. Kopanci a bušením pěstí do kapoty ničil auta vyděšených projíždějících řidičů.
        15:23
        Dny lidí dobré vůle - Velehrad 2012
         Až 30 tisíc lidí míří do nejvýznamnějšího Moravského poutního místa - Velehradu na Uherskohradišťsku. Ten se opět stal centrem oslav svátku Cyrila a Metoděje. Zítřejší národní pouti předcházejí Dny lidí dobré vůle.
         18:36
         Nečas káral Kalouska - kvůli zásahu do kauzy CASA
          Premiér Petr Nečas pokáral ministra financí kvůli jeho telefonátu vyšetřovateli v kauze letounů CASA. Zároveň varoval ostatní ministry, že podobný postup může příště potrestat jejich odvoláním.
          20:37
          ČSSD vybírá nového krajského šéfa
           Rozhoduje se mezi Zuzanou Moravčíkovou a příbramským starostou a senátorem Josefem Řihákem.
           21:41
           Zátah na pedofily v Rakousku
            Rakouská policie si připsala na konto nejúspěšnější zásah proti dětské pornografii v dějinách země. Po více než roce zadržela 272 podezřelých a velké množství dat.
            23:18
            Spor o jazyk na Ukrajině
             V ulicích Kyjeva demonstrovaly stovky lidí proti novému jazykovému zákonu. Ten má výrazně posílit pozici ruštiny na Ukrajině. Prakticky na úroveň druhého oficiálního jazyka.
             23:36
             Další zkrachovalá cestovka
              Globaltour je letos už čtvrtá zkrachovalá cestovka v Česku. V zahraničí nechala téměř dvě stovky klientů.
              25:04
              Muž unesl dítě přímo na ulici
               Policie pátrá po únosci 18denní holčičky z Ústí nad Labem. Michaelu Janovou vytáhl zatím neznámý muž přímo před její matkou z kočárku, nasedl s ní do auta a ujel.
               27:51
               Tresty za útoky na učitele
                Vláda zamítla návrh sociálních demokratů, který by umožnil tvrdší tresty za útoky na učitele. Podle premiéra totiž přísnější postihy nejsou tím, co zmírní projevy agrese ve školách.
                29:42
                Vltava se připravuje na nápor vodáků
                 Na Vltavu přijede zřejmě až 15 tisíc lidí. Půjčovny lodí mají většinu lodí už teď zarezervovaných, podobně jsou na tom i kempy.
                 31:26
                 Práva cestujících
                  Zpožděné a zrušené lety nebo ztracená zavazadla. Jaká práva mají cestující v těchto případech? Tak právě to se mohli dnes lidi dozvědět na 30 evropských letištích, kde dostávali informační brožury.
                  33:37
                  Roaming zlevňuje
                   Od prvního července stojí minuta hovoru z unijní země osm korun šedesát halířů. A operátoři aktuálně lákají zákazníky na speciální roamingové balíčky i mimo hranice sedmadvacítky.
                   36:46
                   MFF KV: Premiéra snímku Polski film
                    Na festivalu v Karlových Varech má dnes premiéru snímek Polski film. Jeho koproducentem je Česká televize. Snímek Marka Najbrta je zároveň mystifikací i velmi osobním dílem.
                    38:45
                    Kauza Pussy Riot pokračuje
                     Případ trojice členek ruské skupiny Pussy Riot, kterým hrozí sedm let vězení za protestní píseň proti Vladimiru Putinovi, se blíží k rozuzlení. Soud v Moskvě dnes zkrátil jejich advokátům lhůtu na prostudování materiálů obžaloby.
                     40:42
                     Turacko našlo těla pilotů
                      Turecká armáda objevila těla dvou pilotů, jejichž stíhačku 22. června sestřelila syrská protiletadlová obrana.
                      41:01
                      Průmyslová zóna v Karviné
                       Tisíce lidí bez práce a jedna z nejvyšších nezaměstnaností v kraji - takto argumentuje Karviná, která chce získat bezmála čtvrt miliardy na výstavbu nové průmyslové zóny.
                       42:50
                       Higgsův bosson objeven?
                        Vědci z Evropské organizace pro jaderný výzkum oznámili převratný objev nové subatomární částice. Mohlo by jít o takzvaný Higgsův bosson - který mimo jiné pomáhá vysvětlit i vznik celého vesmíru.
                        44:38
                        Otevírají se letní divadla
                         Zatímco kamenné scény se uzavřely, těm letním začala sezona. Mezi oblíbené kulisy patří hrady, zámky, ale taky přírodní amfiteátry. Hraje se třeba na brněnském Špilberku, Pražském hradě i Vyšehradě.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž44 minut
                         Další díl
                         5. červenec 2012

                         Přehled dílů

                         Stopáž50 minut

                         15. květen

                         Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                         Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         15. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         14. květen

                         Headlines — Válka na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Rusové podle Kyjeva prohráli bitvu o Charkov Jednání zástupců NATO a skupiny G7 — Do stanového městečka v Troji dorazili první uprchlíci — Stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji — Dopady války na české podniky — Demonstrace za zachování práva na interupci v Americe — Slavnostní inaugurace nové maďarské prezidentky — Jednání o navýšení minimální mzdy — Oprava Barrandovského mostu začíná. Nejhorší bude prvních deset dní. — Zdražení jízdného a cen MHD — Kvůli suchu hrozí požáry, zejména v severní polovině Čech — Nelegální vykácení starých buků v Krušných horách. — Turisté se vracejí do hotelů a penzionů — České hotely a penziony lákají hosty — Zahraničních turistů v Praze dál přibývá — Zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě — Příznaky chronického únavového syndromu — Pohřeb palestinské novinářky provázely nepokoje — Předsednictví ČR v Radě EU — Sjezd KSČM v Brně — KLDR přiznala rychlejší šíření covidu-19 — Česko hledá náhradu za ruský plyn — Slavnostní zakončení mezinárodního filmového festivalu Anifilm — Varování před pádem stromů na cyklostezky — Finále hudební soutěže Eurovize v Turíně

                         Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         14. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         13. květen

                         Válka na Ukrajině — Boje o Ukrajinu — Boje na Ukrajině — Jednání o evakuaci raněných z Azovstalu — Příběhy zajatých Ukrajinců — Turecká kritika rozšíření NATO — Pokuta pro Rádio Svobodná Evropa v Moskvě — Jan Graubner nástupcem Dominika Duky — Reakce na nového pražského arcibiskupa — Úroková sazba u nových hypoték — Měsíční splátka průměrné hypotéky — Očkování proti covidu-19 — Pobočky Putinovy firmy v Česku — Slovenský exministr vnitra Kaliňák propuštěný z vazby — Částečný odklad stavebního zákona — Pozastavené převzetí Twitteru — Britská královna na veřejnosti — Demolice tepelné elektrárny — Hokejový šampionát bez Rusů — Zápasy Česka v základní skupině B — Hokejové zápasy v České televizi — Česko zaplavené pylem — Nebezpečí požárů — Zanedbaná prevence rakoviny prsu — Pohřeb novinářky — Nově zformovaná koalice proti Macronovi — Pobodaní v Německu — První nákaza záškrtem po 27 letech — Ochrana takzvaných whistleblowerů — Hromadný nábor pracovníků na letišti — Česko postoupilo do finále Eurovize — Studenti slaví Majáles — Předvolební kontroverze v Turecku — Bezpečnost silničního provozu — Deset let Signal Festivalu

                         Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         13. květen

                         Ve znakovém jazyce

                         Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám