Události

14. duben 2012

44 minut

14. duben 2012

Obsah dílu

Nejostřeji sledovaný soudní spor v Česku skončil — Mrtví na kolejích — Skandál Tajné služby USA — KLDR po neúspěšném startu rakety — Hokejové Brno — Pirátská konference — Sloučení berlínských letišť — Kdy vyměnit gumy — Demonstrace v Astrachani — Sýrie: armáda opět ostřelovala — Vzpomínky na válečné hrdiny — Ceny TýTý — Ostrý den passatů — Život s autistou — Kubánci si letos poprvé užili Velký pátek jako volný den — Jednání o íránském jádru — Taneční — Kühnuv dětský sbor

Části dílu

00:42
Nejostřeji sledovaný soudní spor v Česku skončil
  Řada otázek, třeba o budoucnosti Víta Bárty, Jaroslava Škárky, ale i celých Věcí veřejných zůstává.
  09:16
  Mrtví na kolejích
   V Česku přibývá lidí, které srazí vlak - mimo přejezd nebo nástupiště. Za minulý rok jich tak zemřelo 224.
   11:04
   Skandál Tajné služby USA
    Tajná služba Spojených států čelí skandálu. Z prezidentského kongresu v kolumbijské Cartageně odvolala tým dvanácti agentů poté, co jednoho z nich přistihli s prostitutkou.
    12:29
    KLDR po neúspěšném startu rakety
     Podle jihokorejské rozvědky přišel páteční neúspěšný start rakety Severní Koreu na 850 milionů dolarů. Za ně by mohl Pchjongjang získat dost jídla pro 80 procent Severokorejců na celý rok.
     12:48
     Hokejové Brno
      Živý vstup Hedviky Dědkové.
      16:19
      Pirátská konference
       V Praze zasedá Pirátská internacionála, která sdružuje desítky Pirátských stran z celého světa. Podle organizátorů je pražská konference největší pirátskou akcí v historii.
       18:26
       Sloučení berlínských letišť
        Během jediné noci se přesunou obě současná letiště Tegel a Schönefeld. Novým terminálem Berlína se stane mezinárodní letiště Williho Brandta. Noc nocí, jak Němci stěhování pokřtili, proběhne mezi druhým a třetím červnem.
        18:42
        Kdy vyměnit gumy
         Stále víc řidičů si přes léto nechává na autě zimní pneumatiky. Někteří na nich jezdí po celý rok, jiní je chtějí přes léto pouze dojezdit .
         20:27
         Demonstrace v Astrachani
          Aktivisté z celého Ruska se sjíždí do Astrachaně, aby podpořili protest tamního opozičního kandidáta na starostu. Ten tvrdí, že ho vládní strana Jednotné Rusko podvodem připravila o vítězství v místních volbách.
          22:30
          Sýrie: armáda opět ostřelovala
           Syrská armáda v noci ostřelovala dvě čtvrti v povstaleckém městě Homs. Poprvé od vyhlášení příměří tak znovu sáhla k dělostřelecké palbě.
           25:27
           Vzpomínky na válečné hrdiny
            V Hostišové na Zlínsku si lidé v noci na dnešek připomněli úspěšnou výsadkovou skupiny Clay - Eva. Ve Srubci, Boršově a Záluží u Českých Budějovic zase uctili památku tří amerických pilotů sestřelených v polovině dubna 1945.
            27:04
            Ceny TýTý
             Živý vstup Petry Schubertové.
             30:39
             Ostrý den passatů
              20 nových policejních passatů, které doplnili stávají 15členou flotilu už má za sebou první ostrý týden. Minimálně jedno auto je v každém kraji a jezdí především na tzv. jedničkách.
              35:32
              Život s autistou
               V Česku se s touto diagnózou ročně narodí 200 dětí. Celosvětově se jejich počet stále zvyšuje. Podle odborníků navíc chybí osvěta. ČT natáčela ve dvou rodinách, které s nemocí svého dítěte bojují.
               37:32
               Kubánci si letos poprvé užili Velký pátek jako volný den
                Je to další krok vlády od přísně komunistické linie. Na druhou stranu ale pokračují zásahy proti opozici.
                39:56
                Jednání o íránském jádru
                 Po 15měsíční přestávce se v tureckém Istanbulu konalo další kolo rozhovorů o íránském jaderném programu. Všichni zúčastnění si schůzku oproti minulosti pochvalovali.
                 40:16
                 Taneční
                  V tanečních školách letošní sezona sotva skončila a už se otevírají zápisy na tu další. Zájem naučit se alespoň základní kroky společenských tanců mají desítky tisíc středoškoláků.
                  42:14
                  Kühnuv dětský sbor
                   Kühnuv dětský sbor slaví 80. let od svého založení. Jeden z nejprestižnějších sborů si získal uznání i v zahraničí.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž44 minut
                   Další díl
                   15. duben 2012

                   Přehled dílů

                   Stopáž54 minut

                   25. květen

                   Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                   25. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   25. květen

                   Ve znakovém jazyce

                   25. 5. 2022 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   24. květen

                   Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                   24. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   24. květen

                   Ve znakovém jazyce

                   24. 5. 2022 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   23. květen

                   Válka na Ukrajině — Doživotí za vraždu civilisty — Obrana severodoněcké oblasti — Utečenci z Mariupolu v Česku — České raketomety v bojích na Ukrajině — Ukrajinské děti v českých školách — Kompenzace rodinám za inflaci — Mzdy v Česku — Bidenův vzkaz Číně — Polsko vypovědělo smlovu o plynovodech — Prodej zdevastované historické budovy — Stíhání exministra vnitra Františka Kincla — Výprava do Stínadel — České sankce vůči Rusům — Ruské firmy v Česku — Bouřky a déšť v části Česka — Čekání na zákrok — Zdražování půjček na bydlení — Průměrné úrokové sazby u hypoték a repo sazba — Uskromnění při stavbě domu — Velké cvičení finské armády — Opičí neštovice v dalších zemích Evropy — ŘSD a kyberútok — Další noc na nadráží — Růst nákladů u sportovišť — Lounsko po bouřkách — Čech vítězem mezinárodní fotografické soutěže — 50 let Želivky — Majáles v Českých Budějovicích — Kauza údajně ztracených dětí — Starbucks odchází z Ruska — Pomoc navzdory vlastnímu handicapu — Kolaps dopravy v Havířově — Nejkrásnější knihy roku

                   23. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   23. květen

                   Ve znakovém jazyce

                   23. 5. 2022 na ČT24

                   Události na sociálních sítích

                   Napište nám