42 minut

17. březen 2012

Obsah dílu

Veřejné diáře — Plán vlády na kontrolu lobbingu — Návrat Tomáše Pitra ze Švýcarska má řadu otazníků — Firma Diag Human se ve Švýcarsku přihlásila o zablokované miliardy z účtů obžalovaných exmanažerů MOS — Nevýhodné obchody na burze — V rozmezí 24 hodin přišly zprávy o smrti dvou nacistů souzených za válečná zvěrstva — Dvě silné exploze otřásly centrem Damašku — Martin Stropnický se loučí s vinohradským divadlem — Další demonstrace v Praze — První opravdu teplá letošní sobota vytáhla lidi z domů a bytů do přírody — Současné teplé počasí netěší hasiče — Vlnu rozhořčení vyvolal v Maroku případ dívky, která spáchala sebevraždu — Problémy kvůli novému pasu — Ethnocatering — Vajíčková aféra - tak o zdražování cen vajec mluví drobní obchodníci — Hudební ceny Žebřík 2011 — Slunce vylákalo motorkáře — Česká justice se po devíti letech zastala podnikatele Alexandra Seidla — České potraviny — Telefonování by mohlo zlevnit — Víkendové počasí umožňuje všestranné sportovní vyžití — (Ne)bezpečné vlaky Stadler — Změny v udělování nesvéprávnosti — Netradiční využití počítačových her se rozmáhá v Německu

Části dílu

00:38
Veřejné diáře
  Jasný přehled o tom, s kým se scházejí poslanci nebo ministři. To chce zavést vláda ve své protikorupční strategii. První plán je zaregistrovat všechny lobbisty.
  02:33
  Plán vlády na kontrolu lobbingu
   Živý vstup Lukáše Dolanského.
   04:09
   Návrat Tomáše Pitra ze Švýcarska má řadu otazníků
    Především teď není jasné, jak dlouho by v českém vězení zůstal. Stále se rozhoduje o novém projednání jedné z jeho kauz.
    06:02
    Firma Diag Human se ve Švýcarsku přihlásila o zablokované miliardy z účtů obžalovaných exmanažerů MOS
     A to hbitěji než český stát. Vysvítá to z dokumentu tamního soudu, který získala MF DNES.
     06:21
     Nevýhodné obchody na burze
      Pokles obchodů na pražské burze způsobený hospodářským útlumem vede čím dál víc obchodníků k nekalým praktikám. Česká národní banka loni dostala 110 stížností na obchodníky s cennými papíry.
      08:05
      V rozmezí 24 hodin přišly zprávy o smrti dvou nacistů souzených za válečná zvěrstva
       Na jihu Německa zemřel ve věku 91 let bývalý dozorce v německých koncentračních táborech John Demjanjuk. Slovenské úřady pak oznámily smrt Ladislava Nižňanského.
       10:38
       Dvě silné exploze otřásly centrem Damašku
        Zabily 27 Syřanů, téměř stovka dalších je zraněných.
        10:57
        Martin Stropnický se loučí s vinohradským divadlem
         Na funkci uměleckého šéfa rezignoval na protest proti krokům budoucího ředitele Vinohrad Tomáše Töpfera.
         12:47
         Další demonstrace v Praze
          Na Václavském náměstí v Praze se v podvečer sešlo 200 až 300 lidí na třetí protivládní demonstraci.
          13:33
          První opravdu teplá letošní sobota vytáhla lidi z domů a bytů do přírody
           Zahrádkáři vyrazili odzimovat zahrady, plno měla zahradnictví i sběrné dvory, kde se lidé zbavovali všeho zbytečného, co našli při jarním úklidu.
           15:36
           Současné teplé počasí netěší hasiče
            Těm dnes začal opravdu perný víkend. Od rána vyjíždějí k jednomu požáru trávy za druhým. Oheň se většinou vymkne kontrole zahrádkářům, kteří se ve velkém vrhli na jarní práce a pálí klestí.
            17:20
            Vlnu rozhořčení vyvolal v Maroku případ dívky, která spáchala sebevraždu
             Kvůli vynucenému sňatku s mužem, co ji znásilnil. Marocké právo takové sňatky umožňuje.
             19:29
             Problémy kvůli novému pasu
              Nechal si udělat nový řecký pas a začaly potíže. Lambros Arabatzis se v Česku se narodil a žije tu 55 let. Za jeho problémy je pouze přepis jeho jména v pase, který dostal začátkem února.
              21:26
              Ethnocatering
               Jídlo jako pojítko mezi byznysem a sociální problematikou. Společnost Ethnocatering sbližuje tyto dva zdánlivě rozdílné světy.
               23:04
               Vajíčková aféra - tak o zdražování cen vajec mluví drobní obchodníci
                Na ta, co snesly slepice chované na seně, se na farmářských trzích často čeká i půl hodiny. Na Moravě a ve Slezsku zase lidi vyrážejí za hranice - v Polsku ušetří i tři koruny za kus.
                24:42
                Hudební ceny Žebřík 2011
                 Populární čtenářská anketa vstoupila do svého jubilejního, dvacátého, ročníku. Ten byl podle organizátorů největší ve své dosavadní historii.
                 26:36
                 Slunce vylákalo motorkáře
                  Sezónu dnes zahájili vyznavači jízdy na motocyklu.
                  28:19
                  Česká justice se po devíti letech zastala podnikatele Alexandra Seidla
                   Byl potrestaný za to, že v České televizi mluvil o korupci. Seidl tehdy ve vysílání obvinil z korupce pracovníky dnes už zrušené České konsolidační agentury.
                   30:20
                   České potraviny
                    Po potravinářských aférách radí zemědělci i potravinářské komory lidem, aby kupovali české výrobky. Jenže rozlišit, co je české a co ne, je pro spotřebitele čím dál těžší.
                    32:35
                    Telefonování by mohlo zlevnit
                     Telefonování by mohlo zlevnit - ČTÚ snižuje propojovací poplatek na polovinu.
                     34:24
                     Víkendové počasí umožňuje všestranné sportovní vyžití
                      Na horách se ještě lyžuje a pod nimi se už jezdí na kolech a kolečkových bruslích. Přecházet ze zimních do letních sportů během jednoho dne, je snadné třeba na Šumavě.
                      35:56
                      (Ne)bezpečné vlaky Stadler
                       Nové vlaky, které České dráhy nedávno nasadily v okolí Liberce, jsou pro horskou železnici naprosto nevhodné. Tvrdí to SŽDC. Soupravy typu Stadler podle ní nebudou v náročných zimních podmínkách fungovat.
                       37:39
                       Změny v udělování nesvéprávnosti
                        České soudy podle Ministerstva spravedlnosti zbavují lidi svéprávnosti častěji, než je nutné. Jde o 32 tisíc lidí, nejvíc v Evropě. Nový občanský zákoník to od rok 2014 má změnit.
                        39:42
                        Netradiční využití počítačových her se rozmáhá v Německu
                         Terapeuti je používají v péči o seniory. Videohry pomáhají bojovat s léčbou pohybového aparátu, ale i se stařeckou demencí.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž42 minut
                         Další díl
                         18. březen 2012

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         8. červen

                         Headlines — Mimořádná schůze poslanců k penzím — Zpomalení řádné valorizace — Aktuální jednání sněmovny — Aktuální dění ve sněmovně — Poradní tým MPSV — Ostřelování zaplaveného Chersonu — Memorial Olega Orlova — Průměrné ceny pohonných hmot — Nový hejtman MS kraje — Útok ve francouzském Annecy — Stavba obnovitelných zdrojů — Obstavení majetku Andreje Kozicyna — Festival Pražské Quadriennale — Unijní státy řeší migraci — Tragická nehoda u Moravské Třebové — 23 zadržených fanoušků — Květnová nezaměstnanost: 3,5 % — Počet lidí bez práce — Práce pro ženy po rodičovské — Vyplavené bahno z polí — Počasí v Česku — Trest za sexuální obtěžování studentek — Lesní požáry v Kanadě — Předsezónní opravy kombajnů — Vyšetřování zásahu v Domově Alzheimer — Útok žraloka — Veletrh vědy — Zapomenutá část britské minulosti — Poškozená trať u Holešova — 25 let od pádu stíhaček — Začíná festival Rock for People

                         8. 6. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         8. červen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         8. 6. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         7. červen

                         Headlines — Evakuace ze zaplavených oblastí — Reportáž ze zatopeného Chersonu — Zaplavený jih Ukrajiny — Role přehrady — Jednání Rady bezpečnosti OSN — Výjezdní zasedání vlády — Vláda jednala ve Vimperku — Spotřební daň z nafty — Nový ředitel ČT — Nominace na prezidenta — Nejnovější tvorba Lubomíra Typlta — Setkání s vojáky v Lešti — Mimořádná schůze poslaneců — Polsko nezavře hnědouhelný důl Turów — Bankroty vyhlášené v květnu 2023 — Finále Evropské konferenční ligy — Fotbaloví fanoušci v Praze — Pokles maloobchodních tržeb — České domácnosti šetří — Tržby v maloobchodě — Úspory při nakupování potravin — Na nákupy do Polska — Zaplavené domy a zahrady — Přívalové deště a silné bouřky — Prezidentský aršík — Vakcíny proti RS viru — Rozsáhlé požáry v Kanadě — Trest pro Josefa Skálu — Demonstrace v Gruzii — Řízení s Polskem — Odstraňování grafitty z vlaků — Nejdéle fungující česká družice VZLUSat 1 — Nová kanaliazce — Trénink mimořádných situací na letišti — Končí 63. ročník Zlín Film Festivalu

                         7. 6. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         7. červen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         7. 6. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         6. červen

                         Headlines — Zničení Kachovské přehrady — Záplavy po zničení přehrady. — Chronologie zřícení přehrady — Okolnosti zničení přehrady — Rozsah škod na zaplaveném území — Reakce lídrů na zničení přehrady — Průmyslová výroba — Výstraha před silnými bouřkami — Úpravy definice znásilnění — Důvěra vůči vrcholným politikům — Výstava Pasta Onera v Liberci — Výhrady zaměstnavatelů k vládnímu balíčku — Jednání lídrů vládní koalice — Oslavy vylodění v Normandii — Výpadek elektřiny v Karlovarském kraji — Zemřel špion Robert Hanssen — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Vývoj ve stavebnictví — Developeři plánují i odkládají projekty — Ceny bytů — Útlum v budování infrastruktury — Zpětný odběr PET lahví a plechovek — Bezpečnostní strategie Česka — Požár pneuservisu u Pardubic — Italské plýtvání vodou — Přípravy na finále Evropské konferenční ligy — Transformace nemocnice v Semilech — Nový výukový jaderný reaktor v Česku — Snímek tisíců galaxií — Bezpečnost nevidomých v ulicích — Uzavřené stezky v Boubínském pralese — Dominik Hašek na Ukrajině — Divadelní léto pod plzeňským nebem

                         6. 6. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         6. červen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         6. 6. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám