9. březen 2012

Obsah dílu

Nová tajná nahrávka v kauze Škárka — Vyostření sporu o plzeňská práva — Německý prezident se rozpačitě loučil s úřadem — Vítěží ČSSD, druhá je ODS, následují komunisti a TOP 09 — Slovensko před parlamentními volbami — Ostrovy odporu - nová výstava v Národní galerii — Řecko už poněkolikáté vyvázlo z dluhové pasti — Kam o víkendu na lyže? — Rakovinu jícnu bude možné předpovědět dříve — Ruské punkerky proti Putinovi — Reálné mzdy Čechů zřejmě poklesnou — Bečovský spor o nové budovy dělí tamní obyvatele — Začíná motorkářská sezona — Komu patří tajný sklad zbraní? — Trať Jeseník - Krnov je v havarijním stavu — Do nemocnice za hranice? — Akustický tomograf - pomocník při určování nebezpečných stromů — Pro benzin do Polska — Dokument o vztahu dvou bezdomovců představí Jeden svět

Části dílu

00:37
Nová tajná nahrávka v kauze Škárka
  Přišel s ní detektiv ABL Petrlíček. Podle něho dokazuje, že ho asistent poslance Humla chtěl přesvědčit, aby vypovídal proti Bártovi. Soudce případ odročil na duben.
  06:00
  Vyostření sporu o plzeňská práva
   Ministr školství Dobeš fakultě prodloužil akreditaci do roku 2016, podle šéfky Akreditační komise protiprávně. Případ chce dát soudu.
   09:31
   Německý prezident se rozpačitě loučil s úřadem
    Odchod německého prezidenta Wulffa z úřadu s vojenskými poctami. A hlasitými protesty. Stovky demonstrantů zcela přehlušily večerní ceremonii.
    11:39
    Vítěží ČSSD, druhá je ODS, následují komunisti a TOP 09
     Do sněmovny by šly podle STEM jen čtyři strany.
     12:02
     Slovensko před parlamentními volbami
      Už jen hodiny zbývají do začátku předčasných parlamentních voleb na Slovensku. Poslední průzkum naznačuje, že Robert Fico by mohl sestavit vládu sám: získal by 38,5 % hlasů.
      15:34
      Ostrovy odporu - nová výstava v Národní galerii
       Práce autorů, kteří od osmdesátých let formují českou výtvarnou scénu, spojuje vzdor proti dobovým konvencím.
       17:03
       Řecko už poněkolikáté vyvázlo z dluhové pasti
        Ministři financí států eurozóny se dnes předběžně dohodli, že hluboce zadluženému státu poskytnou další finanční injekci - 130 miliard eur.
        18:48
        Kam o víkendu na lyže?
         Ve většině horských středisek v Česku se o víkendu bude ještě lyžovat, sněhu je stále dost. Sjezdovky i běžecké trasy jsou upraveny.
         21:17
         Rakovinu jícnu bude možné předpovědět dříve
          Speciálním postupem zkoumají olomoučtí vědci u pacientů genový základ buněk jícnu. Výsledky unikátního výzkumu zveřejnil prestižní odborný časopis Diagnostic Patology.
          23:11
          Ruské punkerky proti Putinovi
           Ruská opozice dál odmítá uznat výsledek nedělních prezidentských voleb a vítězství Vladimira Putina. A protestuje se různými způsoby.
           25:29
           Reálné mzdy Čechů zřejmě poklesnou
            Průměrná mzda loni v Česku vzrostla o pětistovku - na 24 319 korun. Jenže lidi si za své peníze nekoupí víc než třeba před rokem. Letos navíc ceny rostou ještě rychleji, a tak hrozí, že reálné mzdy poprvé po 14 letech klesnou.
            27:24
            Bečovský spor o nové budovy dělí tamní obyvatele
             Zamýšlená stavba rezidence na Zlatém vrchu v Bečově nad Teplou rozdělila tamní obyvatele. Část z nich si myslí, že objekt město oživí. Ochranáři a úředníci kraje ale se stavbou nesouhlasí.
             29:10
             Začíná motorkářská sezona
              Za celý loňský rok zahynulo na českých silnicích 72 motocyklistů - a bylo to nejmíň za posledních deset let. Policie tvrdí, že ne vždy při dopravních nehodách jsou na vině řidiči motorek.
              31:26
              Komu patří tajný sklad zbraní?
               Pokračuje vyšetřování nálezu tajného skladu zbraní v Doubravách na Zlínsku. Přestože policie odmítá zveřejnit podrobnosti, je zřejmé, že množství zbraní bylo zcela mimořádné.
               33:16
               Trať Jeseník - Krnov je v havarijním stavu
                Část železniční tratě, která vede přes polské území, je podle odborníků na zavření.
                35:07
                Do nemocnice za hranice?
                 Zemská nemocnice v rakouském Gmündu začne zkušebně ošetřovat pacienty z českého příhraničí. Bude tak jednou z prvních v Rakousku.
                 37:15
                 Akustický tomograf - pomocník při určování nebezpečných stromů
                  Díky tomografu jsou schopni správci brněnských parků přesně popsat zdraví stromů.
                  39:04
                  Pro benzin do Polska
                   Na česko-polských hranicích se rozmáhá nový druh turistiky. Benzinové.
                   40:53
                   Dokument o vztahu dvou bezdomovců představí Jeden svět
                    Láska v hrobě, dokument o vztahu dvou bezdomovců žijících v hrobce zrušeného evangelického hřbitova v pražských Strašnicích.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž42 minut
                    Další díl
                    10. březen 2012

                    Přehled dílů

                    Stopáž54 minut

                    7. únor

                    Headlines — Zemětřesení v Turecku a Sýrii — Komplikace při záchranných akcích — Situace ve městě Iskenderun — Češi v Turecku po zemětřesení — Maloobchodní tržby — Vývoj bojů na Ukrajině — Válka na Ukrajině — Rok od schůzky Macrona s Putinem — Stížnosti na prezidentské volby — Ovocnáři likvidují sady — Prezident Zeman na Slovensku — Stavba nových úseků dálnice D6 — Zločinů v kyberprostoru přibývá — Politická budoucnost Andreje Babiše — Marek Baláž končí ve funkci — Zájem o domovy pro seniory — Pomoc českých záchranářů v Turecku — Záběry z dronů ukazují zkázu v Turecku — Pomoc dobrovolníků po zemětřesení — Sbírky na pomoc lidem v Turecku a Sýrii — Nepotřebné nemovitosti státu — Zaměstnanci v Nexenu dostanou přidáno — Soud potvrdil osvobození Janouška — Schůze Poslanecké sněmovny — Objem majetku v podílových fondech — Doučování na ZŠ a SŠ po pandemii covidu — Francouzi protestují proti důchodové reformě — Čapkova Matka v Izraeli — USA vyzvedly z moře část trosek sestřeleného balonu — Meteorologové varují před silným mrazem — Česko na Eurovision Song Contest

                    7. 2. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    7. únor

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    7. 2. 2023 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    6. únor

                    Headlines — Zemětřesení v Turecku a Sýrii — Češi v postižené části Turecka — Následky ničivého zemětřesení — Pomoc českých hasičů — Průmysl v Česku se vrátil na předcovidovou úroveň — Vývoj průmyslové produkce v Česku — Válka na Ukrajině — Ukrajinský ministr obrany zůstává ve funkci — Zeman nebude jmenovat předsedu Ústavního soudu — Ceny Grammy ovládla Beyoncé — Prezident Zeman na návštěvě Slovenska — Ruské majetky v Česku — Zemřel bývalý československý premiér Lubomír Štrougal — Silné mrazy v Česku — Záchranných akcí na horách přibývá — Zájem o pobyt na horách — Útok na koleje na Moldavu — Fiala na návštěvě MZV — Izraelští vojáci v uprchlickém táboře u Jericha zabili pět ozbrojenců — Ilegálních cest z Mexika do USA ubývá — Spotřeba elektřiny v roce 2022 — Obce a města šetří energie — Trest pro pražského soudce Kydalku — Oprava náhrobků poškozených tornádem — Soudní proces s prodemokratickými aktivisty — Stávka zaměstnanců Nexen Tire u Žatce — Čína kritizuje USA za sestřelení balonu — Výcvik záchranných psů — Zemětřesení v Turecku a Sýrii zaznamenaly české stanice — Vlna stávek v Británii pokračuje — Veteránský autosalon v Paříži

                    6. 2. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    6. únor

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    6. 2. 2023 na ČT24
                    Stopáž50 minut

                    5. únor

                    Headlines — Škrty v důchodech — Debaty o omezení výchovného — Průměrný důchod — Obavy z ruské ofenzívy — Boje na východě Ukrajiny — Příběh architekty uprchlé z Ukrajiny — Spor o jmenování předsedy Ústavního soudu — Schůzka prezidenta Zemana s premiérem — Extremismus v Česku — Sestřelení podezřelého balonu — Laviny v zahraničí — Zdražování mobilních operátorů — Íránské milosti — Péče o tanečníky Národního divadla — Inaugurace bez vojenské přehlídky — Protesty proti izraelské vládě — Úspory energií na ministerstvech — Nehoda trolejbusu v Ostravě — Varování před mrazy — Tři roky odbahňování zámeckého rybníka — Trendy v nakupování — Nejčastější zboží v akci — Samoobslužné prodejny — Zákaz dovozu ropných produktů — Papežova mše v Súdánu — Kolony v Bedřichově — RegioJet skončí na Smíchovském nádraží — Pátrání po vrahovi na útěku — Prevence syndormu diabetické nohy — Vysunutí lávky přes chebské nádraží — Výročí úmrtí legendárního komika — Ceny české filmové kritiky

                    5. 2. 2023 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    5. únor

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    5. 2. 2023 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám