Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Tající sníh zvedl hladiny tuzemských řek

Živý vstup Milana Brunclíka

Ledové kry ohrožovaly Mydlovary na severním Plzeňsku

Ledové kry se nahromadily v Úterském potoce v Mydlovarech. Hasiči museli na jejich odstranění nasadit dva bagry. Hrozilo, že se potok ucpe a voda zaplaví mlýn a chatovou oblast.

Na letošní paralympiádu do Londýna pojede 55 českých sportovců

Do poslední chvíle nebyla účast českých paralympioniků jistá. Jejich start ohrožovaly vnitřní spory českých organizací. Ty se teď dohodly, a sportovci se tak nemusí bát, že roky tvrdého tréninku byly zbytečné.

Opravy D1: o kolik se prodlouží cesta?

Přestože plánovaná největší rekonstrukce D1 v její historii začne letos jen zlomkem prací, odborníci z dopravní fakulty už teď spočítali, o kolik se během nich prodlouží cesta mezi Brnem a Prahou.

Peníze pro lékaře od nejbohatších?

Zvýšení platů lékařů na příští rok má zaplatit jedno procento nejbohatších lidí. Ministr zdravotnictví Leoš Heger by totiž rád zrušil stropy na placení zdravotního pojištění.

Z ostřelovaného syrského Homsu se dostali první evakuovaní

Mezinárodní červený kříž a půlměsíc dojednaly odvoz zraněných, evakuaci ale provázejí spory. Západní novináři zatím zůstávají v obklíčení. Sýrie na neděli chystá referendum o ústavě.

Oscarovým favoritem je černobílý nemý film Umělec

O filmových Oscarech se rozhodne už zítra v americkém Los Angeles. V jedenadvacátém století se paradoxně může stát druhým němým filmem, který kdy zlatou sošku Oscara vyhrál, černobílý snímek Umělec.

Lyžování na ledu

Jeseníky o víkendu zaplavily davy lyžařů. Na svazích je ale čekal led.

Arnošt Lustig - devět životů

Zítra to bude rok, co ve věku 84 let zemřel spisovatel Arnošt Lustig. Portál Doc Alliance k tomuto výročí nabízí bezplatně ke zhlédnutí nový dokument Arnošt Lustig - devět životů.

Slovenské voliče lákají před předčasnými volbami nové tváře

Jednou z nových tváří předvolební kampaně je i Igor Matovič a jeho Obyčejní lidé - nezávislé osobnosti. Podle preferencí by se tato strana mohla dokonce stát třetí nejsilnější v parlamentu.

Obliba aut na stlačený zemní plyn roste

Řidiči, kteří jezdí na CNG, se dočkají dalších plnicích stanic. Těch veřejných je zatím 38, letos jich má přibýt nejméně deset a některé mají být i součástí klasických benzinek.

Naděje pro pacienty s těžkým astmatem

Speciální zákrok, při kterém lékař ohřívá sliznici v průduškách a oslabuje tak tendenci průdušek zmenšovat se, začali jako první ve střední Evropě provádět v pražské Nemocnici Na Homolce.

Soukromé a firemní školky na vzestupu

Veřejné školky loni nepřijaly kvůli nedostatku míst rekordní počet dětí: odmítly v průměru každé čtvrté. A situace nebude podle odhadů lepší.

Praha bezdrátová: wi-fi, která nefunguje

Praha platí zbytečně už 6 let projekt bezplatného připojení k internetu, tzv. Prahu bezdrátovou. Každý měsíc ji vyjde na 3 miliony, nikdo ho ale nevyužívá, protože nefunguje.

Cvičení záchranářů na Lipně

Hit závěru zimy, bruslení na rybnících a řekách, je už nebezpečný. Oteplení proměnilo populární bruslařskou dráhu na Lipně ve zrádnou past.

Manipulace s eurodotacemi - vina padá na úředníky

Protikorupční policie podezřívá tři vysoké manažery regionální rady z manipulací s dotacemi v Regionálním operačním programu Jihozápad.

Lákadla letních festivalů

O české hudební fanoušky se začínají přetahovat zahraniční hvězdy. Největší z nich letos v létě bude zpěvák Bruce Springsteen.

Rekordně dlouho udržované těhotenství

Ojedinělý porod úspěšně zvládli lékaři ve Wroclawi. Žena, která čekala trojčata, tam při předčasném porodu přišla o jedno dítě. Ve zvláštní poloze pak bojovala dva a půl měsíce o záchranu ostatních plodů. A úspěšně.

Přehrát vše
Stopáž42 minut
Rok výroby 2012
 P ST