25. únor 2012

Obsah dílu

Tající sníh zvedl hladiny tuzemských řek — Ledové kry ohrožovaly Mydlovary na severním Plzeňsku — Na letošní paralympiádu do Londýna pojede 55 českých sportovců — Opravy D1: o kolik se prodlouží cesta? — Peníze pro lékaře od nejbohatších? — Z ostřelovaného syrského Homsu se dostali první evakuovaní — Oscarovým favoritem je černobílý nemý film Umělec — Lyžování na ledu — Arnošt Lustig - devět životů — Slovenské voliče lákají před předčasnými volbami nové tváře — Obliba aut na stlačený zemní plyn roste — Naděje pro pacienty s těžkým astmatem — Soukromé a firemní školky na vzestupu — Praha bezdrátová: wi-fi, která nefunguje — Cvičení záchranářů na Lipně — Manipulace s eurodotacemi - vina padá na úředníky — Lákadla letních festivalů — Rekordně dlouho udržované těhotenství

Části dílu

02:57
Tající sníh zvedl hladiny tuzemských řek
  Živý vstup Milana Brunclíka
  05:31
  Ledové kry ohrožovaly Mydlovary na severním Plzeňsku
   Ledové kry se nahromadily v Úterském potoce v Mydlovarech. Hasiči museli na jejich odstranění nasadit dva bagry. Hrozilo, že se potok ucpe a voda zaplaví mlýn a chatovou oblast.
   07:30
   Na letošní paralympiádu do Londýna pojede 55 českých sportovců
    Do poslední chvíle nebyla účast českých paralympioniků jistá. Jejich start ohrožovaly vnitřní spory českých organizací. Ty se teď dohodly, a sportovci se tak nemusí bát, že roky tvrdého tréninku byly zbytečné.
    09:41
    Opravy D1: o kolik se prodlouží cesta?
     Přestože plánovaná největší rekonstrukce D1 v její historii začne letos jen zlomkem prací, odborníci z dopravní fakulty už teď spočítali, o kolik se během nich prodlouží cesta mezi Brnem a Prahou.
     12:32
     Peníze pro lékaře od nejbohatších?
      Zvýšení platů lékařů na příští rok má zaplatit jedno procento nejbohatších lidí. Ministr zdravotnictví Leoš Heger by totiž rád zrušil stropy na placení zdravotního pojištění.
      14:33
      Z ostřelovaného syrského Homsu se dostali první evakuovaní
       Mezinárodní červený kříž a půlměsíc dojednaly odvoz zraněných, evakuaci ale provázejí spory. Západní novináři zatím zůstávají v obklíčení. Sýrie na neděli chystá referendum o ústavě.
       16:39
       Oscarovým favoritem je černobílý nemý film Umělec
        O filmových Oscarech se rozhodne už zítra v americkém Los Angeles. V jedenadvacátém století se paradoxně může stát druhým němým filmem, který kdy zlatou sošku Oscara vyhrál, černobílý snímek Umělec.
        19:53
        Lyžování na ledu
         Jeseníky o víkendu zaplavily davy lyžařů. Na svazích je ale čekal led.
         21:43
         Arnošt Lustig - devět životů
          Zítra to bude rok, co ve věku 84 let zemřel spisovatel Arnošt Lustig. Portál Doc Alliance k tomuto výročí nabízí bezplatně ke zhlédnutí nový dokument Arnošt Lustig - devět životů.
          23:34
          Slovenské voliče lákají před předčasnými volbami nové tváře
           Jednou z nových tváří předvolební kampaně je i Igor Matovič a jeho Obyčejní lidé - nezávislé osobnosti. Podle preferencí by se tato strana mohla dokonce stát třetí nejsilnější v parlamentu.
           26:05
           Obliba aut na stlačený zemní plyn roste
            Řidiči, kteří jezdí na CNG, se dočkají dalších plnicích stanic. Těch veřejných je zatím 38, letos jich má přibýt nejméně deset a některé mají být i součástí klasických benzinek.
            28:21
            Naděje pro pacienty s těžkým astmatem
             Speciální zákrok, při kterém lékař ohřívá sliznici v průduškách a oslabuje tak tendenci průdušek zmenšovat se, začali jako první ve střední Evropě provádět v pražské Nemocnici Na Homolce.
             30:17
             Soukromé a firemní školky na vzestupu
              Veřejné školky loni nepřijaly kvůli nedostatku míst rekordní počet dětí: odmítly v průměru každé čtvrté. A situace nebude podle odhadů lepší.
              32:47
              Praha bezdrátová: wi-fi, která nefunguje
               Praha platí zbytečně už 6 let projekt bezplatného připojení k internetu, tzv. Prahu bezdrátovou. Každý měsíc ji vyjde na 3 miliony, nikdo ho ale nevyužívá, protože nefunguje.
               34:38
               Cvičení záchranářů na Lipně
                Hit závěru zimy, bruslení na rybnících a řekách, je už nebezpečný. Oteplení proměnilo populární bruslařskou dráhu na Lipně ve zrádnou past.
                36:15
                Manipulace s eurodotacemi - vina padá na úředníky
                 Protikorupční policie podezřívá tři vysoké manažery regionální rady z manipulací s dotacemi v Regionálním operačním programu Jihozápad.
                 38:02
                 Lákadla letních festivalů
                  O české hudební fanoušky se začínají přetahovat zahraniční hvězdy. Největší z nich letos v létě bude zpěvák Bruce Springsteen.
                  39:59
                  Rekordně dlouho udržované těhotenství
                   Ojedinělý porod úspěšně zvládli lékaři ve Wroclawi. Žena, která čekala trojčata, tam při předčasném porodu přišla o jedno dítě. Ve zvláštní poloze pak bojovala dva a půl měsíce o záchranu ostatních plodů. A úspěšně.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž42 minut
                   Další díl
                   26. únor 2012

                   Přehled dílů

                   Stopáž54 minut

                   1. červen

                   Headlines — Schodek státního rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce na schodek státního rozpočtu — Summit Evropského politického společenství v Kišiněvě — Trosky rakety v Kyjevě zabily tři lidi — Vývoj průměrných cen pohonných hmot v ČR — Debata o sporné emisní normě — Zákaz fyzického i psychického trestání dětí — Nové pobočky České pošty — Dodávky plynu z Ázerbájdžánu — Výstava Necenzurováno v Galerii Středočeského kraje GASK. — Petr Pavel na návštěvě Vídně — Krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici — Soud v Mostě zamítl žalobu na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla — Celníci zadrželi dodávku s migranty na D1 — Začalo léto a slunečné počasí — Nový formát registračních zanček — Registrační značky v průběhu let — Elektromobily v Česku — ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték — Soutěž výsadkářů Airborne triatlon v Chrudimi — Napětí mezi USA a Čínou — Sněmovna reprezentantů schválila pozastavení dluhového stropu — Obchvat Náchoda má stavební povolení — Kouření holduje čtvrtina Čechů — Důvěra v prezidenta po nástupu Pavla značně stoupla — 130 % průměrné mzdy pro učitele — Čištění čistírny odpadních vod v Jihlavě — Začíná sezona samosběru jahod — Ve Zlíně začal filmový festival pro děti — Šerpa zachránil horolezce pod Mount Everestem

                   1. 6. 2023 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   1. červen

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   1. 6. 2023 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   31. květen

                   Headlines — Senát schválil kandidáty na ústavní soudce — Budoucí ústavní soudci — Role Ústavního soudu — Schvalování ústavních soudců — Výměna ústavních soudců — Schvalování nových ústavních soudců — Skončila konference Globsec — Návrh zákona o dluhovém stropu — Zájem o dovoz jídla zůstává vysoký — Nový šéf Hospodářské komory — Psychiatrická nemocnice v Kroměříži v personální krizi. — Ostřelování Bělgorodské oblasti — Neúspěšný pokus KLDR o vyslání špionážní družice do vesmíru — Premiéra Amberville v Divadle v Dlouhé — Výdaje na obranu — Přírodu na Sněžce opět chrání sítě — V zoo Ostrava se poprvé rozmnožily krajty zelené — Péče o nevyléčitelně nemocné — Zásah policie a stráže při incidentu u soudu — Příznivci Peterkové přerušili soudní jednání — Pořádková pokuta — Soud potvrdil exposlanci Volnému dvouletou podmínku — Českého vojenského lékaře v Koreji obžalovali — Provoz největšího překladiště zásilek v Česku — Sněmovna podpořila novelu liniového zákona — V Británii klesá počet Evropanů — Berlín Rusku nařídil uzavřít čtyři konzuláty — Odškodnění za nepřítomnost otce u porodu — Oprava obchodního domu Breda v Opavě — V Trutnově začal Cirk-UFF — Nový lék na nemoc motýlích křídel — Pštros plachý na Olomoucku — Dvouletá podmínka pro vedoucího dětského tábora — Dopady války na ukrajinský hotel

                   31. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   31. květen

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   31. 5. 2023 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   30. květen

                   Headlines — Ekonomika stagnuje — Očekávaný vývoj české ekonomiky — Hrubý domácí produkt — Vývoj HDP v 1. čtvrtletí 2023 — Exploze v Kyjevě a Moskvě — Ukrajina je připravena na protiofenzivu — Ubývá venkovských prodejen — Česko prohrálo spor o nájem za ruské pozemky — Muž viněný ze smrti dítěte v Mostě jde do vazby — Ceny plynu dál padají — Střet jednotek KFOR a Srbů na severu Kosova — Poslanec Bašta je v nemocnici — Fotovoltaických elektráren v Česku přibývá — Soud potvrdil Peterkové podmínku — O hlavní cenu karlovarského festivalu se utkají i dvě české novinky — Německo bojuje s ilegální migrací — Výbor doporučil schválit kandidáty do ÚS — Požár autobusu na Lounsku — Účinnější léčba roztroušené sklerózy — Oprava pražského orloje — Staroměstský orloj — Návrat turistů do centra Prahy — Na jezeře Lago Maggiore zemřeli příslušníci italských tajných služeb — Opravy silnic na jihu Moravy — Moskva vydala zatykač na amerického senátora — Zvýšení rodičovského příspěvku — Kulturní dům Slavie v Českých Budějovicích projde opravou — Odbory zřídily stávkový výbor — Týmy duševního zdraví pro školáky — Předražené služby podomních zámečníků — Opravený Sněmovní sál opět září zlatem — K čínské vesmírné stanici odstartovala loď — Oprava sousoší husitů v lese u Bořitova — Koncert Iron Maiden v Praze

                   30. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   30. květen

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   30. 5. 2023 na ČT24

                   Události na sociálních sítích

                   Napište nám