42 minut

25. únor 2012

Obsah dílu

Tající sníh zvedl hladiny tuzemských řek — Ledové kry ohrožovaly Mydlovary na severním Plzeňsku — Na letošní paralympiádu do Londýna pojede 55 českých sportovců — Opravy D1: o kolik se prodlouží cesta? — Peníze pro lékaře od nejbohatších? — Z ostřelovaného syrského Homsu se dostali první evakuovaní — Oscarovým favoritem je černobílý nemý film Umělec — Lyžování na ledu — Arnošt Lustig - devět životů — Slovenské voliče lákají před předčasnými volbami nové tváře — Obliba aut na stlačený zemní plyn roste — Naděje pro pacienty s těžkým astmatem — Soukromé a firemní školky na vzestupu — Praha bezdrátová: wi-fi, která nefunguje — Cvičení záchranářů na Lipně — Manipulace s eurodotacemi - vina padá na úředníky — Lákadla letních festivalů — Rekordně dlouho udržované těhotenství

Části dílu

02:57
Tající sníh zvedl hladiny tuzemských řek
  Živý vstup Milana Brunclíka
  05:31
  Ledové kry ohrožovaly Mydlovary na severním Plzeňsku
   Ledové kry se nahromadily v Úterském potoce v Mydlovarech. Hasiči museli na jejich odstranění nasadit dva bagry. Hrozilo, že se potok ucpe a voda zaplaví mlýn a chatovou oblast.
   07:30
   Na letošní paralympiádu do Londýna pojede 55 českých sportovců
    Do poslední chvíle nebyla účast českých paralympioniků jistá. Jejich start ohrožovaly vnitřní spory českých organizací. Ty se teď dohodly, a sportovci se tak nemusí bát, že roky tvrdého tréninku byly zbytečné.
    09:41
    Opravy D1: o kolik se prodlouží cesta?
     Přestože plánovaná největší rekonstrukce D1 v její historii začne letos jen zlomkem prací, odborníci z dopravní fakulty už teď spočítali, o kolik se během nich prodlouží cesta mezi Brnem a Prahou.
     12:32
     Peníze pro lékaře od nejbohatších?
      Zvýšení platů lékařů na příští rok má zaplatit jedno procento nejbohatších lidí. Ministr zdravotnictví Leoš Heger by totiž rád zrušil stropy na placení zdravotního pojištění.
      14:33
      Z ostřelovaného syrského Homsu se dostali první evakuovaní
       Mezinárodní červený kříž a půlměsíc dojednaly odvoz zraněných, evakuaci ale provázejí spory. Západní novináři zatím zůstávají v obklíčení. Sýrie na neděli chystá referendum o ústavě.
       16:39
       Oscarovým favoritem je černobílý nemý film Umělec
        O filmových Oscarech se rozhodne už zítra v americkém Los Angeles. V jedenadvacátém století se paradoxně může stát druhým němým filmem, který kdy zlatou sošku Oscara vyhrál, černobílý snímek Umělec.
        19:53
        Lyžování na ledu
         Jeseníky o víkendu zaplavily davy lyžařů. Na svazích je ale čekal led.
         21:43
         Arnošt Lustig - devět životů
          Zítra to bude rok, co ve věku 84 let zemřel spisovatel Arnošt Lustig. Portál Doc Alliance k tomuto výročí nabízí bezplatně ke zhlédnutí nový dokument Arnošt Lustig - devět životů.
          23:34
          Slovenské voliče lákají před předčasnými volbami nové tváře
           Jednou z nových tváří předvolební kampaně je i Igor Matovič a jeho Obyčejní lidé - nezávislé osobnosti. Podle preferencí by se tato strana mohla dokonce stát třetí nejsilnější v parlamentu.
           26:05
           Obliba aut na stlačený zemní plyn roste
            Řidiči, kteří jezdí na CNG, se dočkají dalších plnicích stanic. Těch veřejných je zatím 38, letos jich má přibýt nejméně deset a některé mají být i součástí klasických benzinek.
            28:21
            Naděje pro pacienty s těžkým astmatem
             Speciální zákrok, při kterém lékař ohřívá sliznici v průduškách a oslabuje tak tendenci průdušek zmenšovat se, začali jako první ve střední Evropě provádět v pražské Nemocnici Na Homolce.
             30:17
             Soukromé a firemní školky na vzestupu
              Veřejné školky loni nepřijaly kvůli nedostatku míst rekordní počet dětí: odmítly v průměru každé čtvrté. A situace nebude podle odhadů lepší.
              32:47
              Praha bezdrátová: wi-fi, která nefunguje
               Praha platí zbytečně už 6 let projekt bezplatného připojení k internetu, tzv. Prahu bezdrátovou. Každý měsíc ji vyjde na 3 miliony, nikdo ho ale nevyužívá, protože nefunguje.
               34:38
               Cvičení záchranářů na Lipně
                Hit závěru zimy, bruslení na rybnících a řekách, je už nebezpečný. Oteplení proměnilo populární bruslařskou dráhu na Lipně ve zrádnou past.
                36:15
                Manipulace s eurodotacemi - vina padá na úředníky
                 Protikorupční policie podezřívá tři vysoké manažery regionální rady z manipulací s dotacemi v Regionálním operačním programu Jihozápad.
                 38:02
                 Lákadla letních festivalů
                  O české hudební fanoušky se začínají přetahovat zahraniční hvězdy. Největší z nich letos v létě bude zpěvák Bruce Springsteen.
                  39:59
                  Rekordně dlouho udržované těhotenství
                   Ojedinělý porod úspěšně zvládli lékaři ve Wroclawi. Žena, která čekala trojčata, tam při předčasném porodu přišla o jedno dítě. Ve zvláštní poloze pak bojovala dva a půl měsíce o záchranu ostatních plodů. A úspěšně.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž42 minut
                   Další díl
                   26. únor 2012

                   Přehled dílů

                   Stopáž50 minut

                   2. červenec

                   Headlines — Válka na Ukrajině — Dobývání měst v Luhanské oblasti — Pře v České pravoslavné církvi — Sektorová daň pro energetické firmy — Škody po krupobití a vichru — Nápor vodáků na Vltavě — Předsednickou štafetu odstartoval Zátopkův běh — Otevření cesty k přechodu Modrý sloup — Žert na festivalu ve Varech — Jan Graubner arcibiskupem pražským — Konec obtěžujících telefonátů — Žralok napadl turistku v Egyptě — Růst nákladů za energie u pacientů — Policejní kontroly prázdninového provozu — Nehody moto(cyklistů) — Průjezdnost hlavních tahů — Dopravní nehody zblízka — Uzavírky a opravy na českých dálnicích — Noční požár v Zápech u Prahy — Šíření koronaviru — Povolební uspořádání parlamentu ve Francii — Prohlídka sídla českých premiérů — Tragické úmrtí migrantů v USA — Požáry u letovisek v Katalánsku — Rekonstrukce butvy u Chlumu — 120 let Zubačky

                   2. 7. 2022 na ČT1
                   Stopáž50 minut

                   2. červenec

                   Ve znakovém jazyce

                   2. 7. 2022 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   1. červenec

                   Začalo české předsednictví Rady EU — První den českého předsednictví — Rozdíly proti minulému předsednictví — Slavnostní zahájení předsednictví v Litomyšli — Koncert k zahájení českého předsednictví — Hlavní akce spojené s předsednictvím Rady EU — Priority českého předsednictví — Nový guvernér ČNB — Plnění státního rozpočtu — Válka na Ukrajině — Boje o Donbas — Dokument o rozhovorech Macrona s Putinem — Ministr školství převzal úřad — Záchrana dítětě ze zavřeného auta — Bouřky v Čechách — Výstraha před bouřkami — Problémy na železnici u Karlštejna — Začíná filmový festival v Karlových Varech — Program filmového festivalu — Stanové městečko pro návštěvníky — Vláda zvažuje sektorovou daň — Zpoplatnění dalších silnic pro kamiony — Změna režimu na polsko-běloruské hranici — Litevská energetická nezávislost — Nový železniční koridor do Č. Budějovic — Komplikace na letišti v Praze — Stávky na evropských letištích — Předsednictví V4 — Otevření nového mostu v Olomouci

                   1. 7. 2022 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   1. červenec

                   Ve znakovém jazyce

                   1. 7. 2022 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   30. červen

                   Headlines — Končí summit NATO v Madridu — Rozšiřování NATO — Válka na Ukrajině — Kde se bojuje — Situace v Doněcké oblasti — Gazprom nevyplatí dividendy — Následky silných bouřek — Odhad růstu HDP — Prodloužení těžby v OKD — Politická krize v Izraeli — Výročí návratu Hongkongu pod čínskou správu — Stavba obchvatu Frýdku-Místku — Přípravy na festival v Karlových Varech — Ceny pohonných hmot — Obvinění kvůli zakázkám na jižní Moravě — Konec školního roku — Dopravní policie chystá více kontrol — Českem prošly silné bouřky — Následky bouřek v jižních Čechách — Úklid po večerních bouřkách — Bouřky na Olomoucku — Bouřky ve středních Čechách — Zhodnocení silných nočních bouřek — Předpověď počasí na další dny — Ochrana před přívalovými dešti — Přípravy na start českého předsednictví — Slavností start předsednictví v Litomyšli — Předávání předsednictví Rady EU — Konec nouzového stavu — Rozsudky za teroristické útoky v Paříži — Spolupráce ČR a Izraele v kyberbezpečnosti — Graubner opouští pozici olomouckého arcibiskupa

                   30. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   30. červen

                   Ve znakovém jazyce

                   30. 6. 2022 na ČT24

                   Události na sociálních sítích

                   Napište nám