9. únor 2012

Obsah dílu

Prezidentské volby a stranické kasy — Které strany už mají jasno o svém kandidátovi — K silným mrazům se přidal sníh — Rekordní zima na Balkánu — Březnový bankrot Řecka odvrácen — Odhalení příčiny vrozené žloutenky — 62. Berlinale otvírá své brány — Čerstvá rána pro teroristickou síť — ČOI: čtvrtina taxi nepoctivá — V centru Prahy vrcholí přípravy na instalaci voskového srdce pro Václava Havla — Nové sazby za neoprávněnou vazbu — Bojovali o střechu nad hlavou — Letošní zájezdy až o 15 % dražší — Dřív tabu, dnes téma: milenky prezidentů — Policie šetří i na koních — Problémy bakalářů brněnské MU — Iniciativa proti rychlému občerstvení — Vězni vyrobili hračky pro mateřskou školu

Části dílu

00:39
Prezidentské volby a stranické kasy
  Den po schválení přímé volby prezidenta republiky začaly politické strany zjišťovat, jaké problémy jim to připraví. Hlavně kde seženou potřebné peníze. Kampaň přitom začne už na podzim, těsně po krajských a senátních volbách.
  02:55
  Které strany už mají jasno o svém kandidátovi
   V živém vstupu Lukáš Dolanský.
   03:55
   K silným mrazům se přidal sníh
    O víkendu by teplota mohla klesnout až na -40 °C, nejstudenější noc letošní zimy by měla být ze soboty na neděli.
    05:58
    Rekordní zima na Balkánu
     V Rumunsku a Srbsku zamrzl Dunaj na desítkách kilometrů a vázne mezinárodní lodní doprava. Úřady zvažují, že led odstraní výbušninami. Váznou dodávky elektřiny a desítky obcí jsou odřízlé od světa.
     08:26
     Březnový bankrot Řecka odvrácen
      Řečtí politici se po dlouhém jednání dohodli na podobě nových tvrdých škrtů, základní podmínce zisku nového, 130miliardového úvěru od EU a MMF.
      11:49
      Odhalení příčiny vrozené žloutenky
       Vědci z pražského IKEM rozluštili dvojici genů, jejichž mutace způsobuje vrozenou žloutenku, tzv. Rotorův syndrom. Lidí s touto genetickou vadou v Česku žije na 100 tisíc, výskyt samotné nemoci je ale vzácnější.
       14:03
       62. Berlinale otvírá své brány
        Jeden z nejprestižnějších filmových festivalů na světě představí na 400 snímků, 2 z nich s českou stopou. Víc v živém vstupu Eva Pláničková.
        18:03
        Čerstvá rána pro teroristickou síť
         Americký bezpilotní letoun v Pákistánu zabil operačního šéfa místní Al-Káidy. Potvrdila to pákistánská rozvědka.
         20:09
         ČOI: čtvrtina taxi nepoctivá
          Česká obchodní inspekce loni kontrolovala 217 taxikářů a u každého čtvrtého přišla na chyby. Nejčastějšími oběťmi jsou cizinci, jak ukázal test České televize.
          22:37
          V centru Prahy vrcholí přípravy na instalaci voskového srdce pro Václava Havla
           Víc v živém vstupu samotného autora od Národního divadla.
           24:28
           Nové sazby za neoprávněnou vazbu
            Nejvyšší soud rozhodl o sjednocení sazeb odškodného za neoprávněnou vazbu. Ty dosud nebyly jakkoli vymezeny a soudy přiznávaly jak příliš nízké, tak dost vysoké sazby. Platné rozmezí bude 500-1500 korun za den.
            26:25
            Bojovali o střechu nad hlavou
             Důchodci koupili byt, řádně ho zaplatili, a přesto o něj přišli. Nápravu zjednal až Vrchní soud.
             28:09
             Letošní zájezdy až o 15 % dražší
              Kvůli vysokým cenám ropy začaly cestovní kanceláře zvedat ceny.
              30:05
              Dřív tabu, dnes téma: milenky prezidentů
               Téma i letošních primárek amerických republikánů. O nominaci se uchází třeba muž ve třetím manželství.
               32:43
               Policie šetří i na koních
                Praha analyzuje, jestli strážníci potřebují koně. V Pardubicích už dva valachy rovnou prodávají.
                34:31
                Problémy bakalářů brněnské MU
                 Několika závěrečných prací z Pedagogické fakulty se dotýká podezření z plagiátorství a nedodržení citačních norem. ČT měla možnost texty porovnat s údajnými kopírovanými zdroji.
                 36:33
                 Iniciativa proti rychlému občerstvení
                  Tzv. slowfoodové restaurace nabízí jídla v souladu s ročními obdobími, z místních surovin a za přijatelnou cenu.
                  38:23
                  Vězni vyrobili hračky pro mateřskou školu
                   Odsouzení z věznice v Rapoticích na Třebíčsku vyrobili pro děti z mateřské školy v Lipníku první dřevěné domečky pro panenky.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž39 minut
                   Další díl
                   10. únor 2012

                   Přehled dílů

                   Stopáž54 minut

                   29. květen

                   Headlines — Končí lhůta pro připomínky k vládnímu balíčku — Reakce na úsporný balíček — Vládní úsporný balíček — Připomínky k úspornému balíčku — Ukrajina má za sebou další sérii útoků — Ztráty ukrajinské armády — Japonsko pohrozilo KLDR sestřelením jakékoliv její rakety — Kompenzace za covid splnily svůj účel — Zlínský soud začal projednávat vynášení informací z Celní správy lihové mafii — Brno chce být vytápěné z Dukovan — Erdogan obhájil mandát — Zvýšení dluhového stropu USA — Kvalita vody v rybníku Rosnička — Obchvat Nové Paky — Nejkrásnější české knihy roku — Bezpečnostní konference Globsec v Bratislavě — BIS varuje před ruskými tajnými službami — Nehoda na D2 — Dražba autovraků v Českých Budějovicích — Posun důchodového věku nad 65 let — Výpočet věku odchodu do důchodu — Počet pracujících na jeden starobní důchod — Silný ročník 1974 — TOP5 ve finanční gramotnosti — Bezpečně k vodě — Předčasné parlamentní volby ve Španělsku — Napětí na severu Kosova — Modernizace železniční trati v Kladně — Likvidace obchodů u nádraží v Brně — Úřady vyšetřují podivně zářící barvu vody v Benátkách — Maturitní zkouška z českého jazyka — Závady po rekonstrukci Mlýnské kolonády — Další úspěch českého fotografa Horálka — Cenu Olgy Havlové obdržel architekt Filip Pšenčík

                   29. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   29. květen

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   29. 5. 2023 na ČT24
                   Stopáž50 minut

                   28. květen

                   Headlines — Růst penzí po valorizaci — Valorizace současných a budoucích důchodů — Hospodaření systému důchodového pojištění — Zpomalující růst cen — Volby v Turecku — Průběžné výsledky voleb v Turecku — Dluhový strop USA — Zájem o bydlení v dojezdu měst — Smrt dítěte v Mostu — Drony nad Kyjevem — Konec sjezdu sudetských Němců — Vzpomínky na rok 1989 v projektu DAMU 33 — Financování sociálních služeb — Nebezpečí požárů kvůli suchu — První stávka odborů po revoluci — Útoky na mobilní telefony — Nehody na Karlovarsku — Boj zahrádkářů proti slimákům — Skokové zdražení s koncem fixaxi cen energií — Ceny energií po ukončení vládního stropu — Roční platby za energie — Snížení cen energií — Program sněmovny v příštím týdnu — Změny prezidentských voleb — Hlavní plavební sezona na přehradách — Pokuta za nešetrnou těžbu — Vítězové festivalu v Cannes — Útoky na protiimigrační politiky ve Francii — Dražba obrazu Toyen — Poprvé k moři, na kole a pomáhat — Jízda králů ve Vlčnově — Romský festival Khamoro

                   28. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž50 minut

                   28. květen

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   28. 5. 2023 na ČT24
                   Stopáž50 minut

                   27. květen

                   Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                   27. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž50 minut

                   27. květen

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   27. 5. 2023 na ČT24

                   Události na sociálních sítích

                   Napište nám