39 minut

14. leden 2012

Obsah dílu

Headlines — Do Česka se vracejí praktiky daňových podvodů 90. let — Evropa: zpochybnění spolehlivosti — Reakce evropských politiků — Prezident odmítá referendum — Scény jako na potápějícím se Titanicu zažili cestující na italské zaoceánské lodi Costa Concordia — Costa Concordia poprvé vyplula na moře v roce 2006 — Pohled do míst nejostřejších protestů — Lidé si připomínají 43. výročí smrti Jana Palacha — Ceny české filmové kritiky — Trosky ruské sondy, která neuspěla v misi k jednomu z měsíců Marsu, zřejmě dopadnou na Zemi v neděli večer — Margrethe II. vládne 40 let — Ostravská D1 pod dohledem expertů — Na českých soudech začíná elektronická revoluce — Řidčka vjela do benzínky a poranila prodavače — Film Chodorkovskij — Zájem o domácí trezory roste — Prezidentské volby v Egyptě — Lyžařské areály proti překupníkům — Moderní vážná hudba ve školách — Nekvalitní a nebezpečné polské silnice — Na Lipensku rozjíždí projekt pro početné pěstounské rodiny — 45 let hippies — Zambie: Češi se mají vrátit zpět — Teprve dva týdny platí sociální reforma - a už je na stole její změna

Části dílu

00:16
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:00
  Do Česka se vracejí praktiky daňových podvodů 90. let
   Detektivové protikorupční policie zjistili, že se organizátoři nelegálních transakcí stále častěji maskují za firmy ovládané takzvanými bílými koňmi.
   03:29
   Evropa: zpochybnění spolehlivosti
    Evropa se vzpamatovává z nejhoršího zpochybnění její spolehlivosti za posledních několik let. 9 ze 17 zemí eurozóny neobstálo v hodnocení ratingové agentury Standard & Poor's.
    05:51
    Reakce evropských politiků
     Živý vstup Evy Hrnčířové.
     07:09
     Prezident odmítá referendum
      Václav Klaus odmítl, aby o připravované dohodě Evropské unie o rozpočtové odpovědnosti rozhodli Češi v referendu. K problému se vyjádřil na schůzce se svým rakouským protějškem Heinzem Fischerem.
      08:21
      Scény jako na potápějícím se Titanicu zažili cestující na italské zaoceánské lodi Costa Concordia
       Uprostřed noci narazila na písečné dno a začala se potápět. Nejméně tři lidé zemřeli, záchranáři pátrají ještě asi po 70 dalších.
       10:21
       Costa Concordia poprvé vyplula na moře v roce 2006
        Živý vstup Lenky Drmotové.
        11:40
        Pohled do míst nejostřejších protestů
         Vláda prezidenta Asada dál mluví o boji s teroristy, jakýkoli zásah zvenčí odmítá a přísně kontroluje, jaké informace ze země vycházejí. V Damašku to zažil i štáb České televize.
         13:55
         Lidé si připomínají 43. výročí smrti Jana Palacha
          Asi padesátka se jich sešla u jeho hrobu na Olšanských hřbitovech a pietní setkání bylo i ve Všetatech na Mělnicku, kde Palach vyrůstal.
          14:17
          Ceny české filmové kritiky
           Živý vstup Petry Schubertové.
           16:53
           Trosky ruské sondy, která neuspěla v misi k jednomu z měsíců Marsu, zřejmě dopadnou na Zemi v neděli večer
            Nejpravděpodobnějším místem jejího dopadu je podle ruské vesmírné agentury Roskosmos chilské pobřeží Tichého oceánu.
            17:18
            Margrethe II. vládne 40 let
             Velkolepé oslavy v Dánsku - královna Margrethe II. vládne už 40 let. V roce 1972 se stala po dlouhé době první ženou v čele dánského království. Celý tento víkend se v Kodani nese právě ve znamení jejího výročí.
             18:50
             Ostravská D1 pod dohledem expertů
              Mosty a vozovka jsou tři roky po otevření v havarijním stavu. Úkolem skupiny je vyřešit, kdy a kdo dálnici opraví a kdo to zaplatí.
              20:49
              Na českých soudech začíná elektronická revoluce
               Ministerstvo spravedlnosti od 1. ledna na vybraných místech v republice testuje elektronický spis.
               22:38
               Řidčka vjela do benzínky a poranila prodavače
                Žena nezvládla řízení terénního vozu a projela výlohou obchodu benzínky. K nehodě došlo na dálnici D1 na 96. km směrem na Brno. Padající stojan a rozbité sklo lehce zranilo prodavače. Zákazníci a řidička jsou v pořádku. Škoda se odhaduje na statisíce.
                22:55
                Film Chodorkovskij
                 S velkými obtížemi si hledá cestu k ruskému divákovi celovečerní dokumentární film o Michailu Chodorkovském. Kdysi nejbohatší Rus si odpykává 14 let vězení za údajné daňové podvody.
                 25:00
                 Zájem o domácí trezory roste
                  V Česku prudce roste zájem o trezory. Podle odhadu největších firem, které bezpečnostní schránky dodávají, si je v posledních čtyřech letech pořídilo asi 12 tisíc domácností.
                  26:25
                  Prezidentské volby v Egyptě
                   Egypťan Muhammad Baradej, bývalý ředitel Mezinárodní agentury pro atomovou energii, nebude v letošních prezidentských volbách kandidovat.
                   27:10
                   Lyžařské areály proti překupníkům
                    Provozovatelé tuzemských lyžařských středisek v Česku bojují nejmodernější technikou proti překupníkům a přeprodávání skipasů mezi lyžaři.
                    28:58
                    Moderní vážná hudba ve školách
                     Pryč z koncertních síní vstříc žákům základních škol. Ceny Nuberg za nejlepší skladbu současné vážné hudby navštívily desítky škol, ve kterých se tamní žáci seznamují s nejmodernějšími proudy vážné hudby.
                     30:49
                     Nekvalitní a nebezpečné polské silnice
                      Fotbaloví fanoušci už shánějí lístky na letošní mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině. Ti, kteří se na zápasy vydají autem, ale čeká nemilé překvapení. Polské silnice mají v Evropské unii pověst jedněch z nejnebezpečnějších.
                      33:05
                      Na Lipensku rozjíždí projekt pro početné pěstounské rodiny
                       Starají se o děti, které by jinak musely být v ústavech, a většinou jim chybí peníze.
                       34:41
                       45 let hippies
                        Před pětačtyřiceti lety o sobě poprvé ve velkém dalo vědět hnutí hippies. 14. ledna 1967 se květinové děti sešly na demonstraci v San Francisku.
                        36:44
                        Zambie: Češi se mají vrátit zpět
                         Tři Češi podezřelí v Zambii ze špionáže by se tam měli vrátit a stanout před soudem. V zambijském rozhlase vystoupil s výzvou tamní ministr vnitra Kennedy Sakeni.
                         38:18
                         Teprve dva týdny platí sociální reforma - a už je na stole její změna
                          Rozhodovat o ní budou poslanci zřejmě ještě v lednu. Týká se příspěvku na auto pro invalidy.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž39 minut
                          Další díl
                          15. leden 2012

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          9. prosinec

                          Headlines — Zádušní mše za Karla Schwarzenberga — Poslední rozloučení s Karlem Schwarzenbergem — Životníky milníky Karla Schwarzenberga — Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem — Odkaz Karla Schwarzenberga — Koncert Karel žije dál — Karel Schwarzenberg ve fotografiích — Boje v Izraeli — Ukrajina k ruským volbám na okupovaných územích — Úspory na provozu stát — Rušení úřednických míst — Počet úřednických míst v Česku — Zemřel Ladislav Županič — Pravidla pro regulaci umělé inteligence — Odložené vyetřování na Hradě — Rozdělení majetku v Česku — Požár bytu v Adamově — Rizikové výlety na horské hřebeny — Změny na železnici — Novinky na železnici — Vlakové spojení po Česku — Ledovka v části Česka — Požár nemocnice u Říma — Německo v rozpočtovém provizoriu — Betlémské světlo pro Česko — Záchrana života pomocí Impelly — Analýza Gorgosaura — Podvodné a rizikové e-shopy — Opravený kostel v Přešticích na Plzeňsku — Dokument o umělci Jeffu Koonsovi

                          9. 12. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          9. prosinec

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          9. 12. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          8. prosinec

                          Headlines — Končí protest, který omezil provoz nemocnic — Podpis dohody o platech lékařů — Veřejné zdravotní pojištění — Rušení elitní prokuratury — Zásah cílů v Gaze — Nezaměstnanost v listopadu: 3,5 % — Požár v České Švýcarsku — Nebezpečí ledovky — Vladimir Putin bude kandidovat — Kontroly na hranicích — James Bond v pohybu v Křižíkově pavilonu — Investiční plány radnic — Bankroty vyhlášené v listopadu 2023 — Nákupy luxusního zboží — Rostoucí aktivita agentů Hamásu — Výstraha před smogem — Vánoční stromky s nedokonalostmi — Polská vláda — Druhý soudní proces Huntera Bidena — Rusové a Bělorusové na OH — Problémy s dopravou kvůli německé stávce — Loučení s Karlem Schwarzenbergem — Hrobka Schwarzenbergů v Třeboni — Nebezpečné rozmrazování aut — Pilotní projekt sociálních pracovníků u soudu — Voliéra zničená náporem sněhu — Rekonstrukce Gočárova hotelu — Poválečná tvorba Marka Chagalla

                          8. 12. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          8. prosinec

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          8. 12. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          7. prosinec

                          Český průmysl v říjnu posílil — Vývoj českého průmyslu — Export českých firem — Nejvyšší ústavní činitelé se shodli na podpoře Ukrajiny — Dva měsíce války v Izraeli — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Dohoda o růstu platů — Chov slepic v klecích — Prezident na plénu České konference rektorů — Summit EU-Čína — Stávka na německé železnici — Baroko v Bavorsku a Čechách — Zavedení korespondenční volby — Zápaly plic u dětí — Vývoj ekonomiky — Policie řeší případ postřeleného vlka v Krkonoších — Mráz střídá obleva — Aplikace na pomoc s Alzeimerovou chorobou — Počet pacientů s demencí v ČR — Odlehčovací služby pomáhají rodinám — Pomoc Ukrajině a Izraeli — Ukrajinský Mykolajiv bez pitné vody — Smogová situace v ČR — Zasněžené fotovoltaické panely — Zrušení úřadu speciální prokuratury — Zrekonstruovaná stanice Praha-Vysočany — Kontroly covid certifikátů — Aleš Svoboda do vesmíru nepoletí — Cena vody — Trest za pěstování konopí — Loučení se zesnulým Karlem Schwarzenbergem — Unikátní most s chytrou technologií — Ve vězení kvůli drogám — Přeprava zboží po Labi — Nová kniha o New Yorku od Lukáše Novotného — Začala chanuka

                          7. 12. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          7. prosinec

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          7. 12. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          6. prosinec

                          Češi i nadále méně utrácejí — Propad tržeb — Vývoj inflace — Vánoční odměny pro zaměstnance — Válka na Ukrajině — Obvinění z válačných zločinů — Výjezdní zasedání vlády — Podvody na internetových bazarech — Výsluhy pro zdravotníky — Izraelská armáda postupuje v Chán Júnisu — Boris Johnson o covidu — Perinbaba a dva světy — Změny ve slovenské justici — Český knižní trh v r. 2022 — Svoboda slova vs. propagace válečných zločinů — Rekordně teplý podzim — Cestování vlakem za silných mrazů — Loučení s Karlem Schwarzenbergem — Poslední rozloučení se státními poctami — Pohřeb Karla Schwarzenberga — Verdikt nad Karlem "Charliem" Soukupem — Ruční výroba skla na seznamu UNESCO — Kevin McCarthy odchází z Kongresu — Zničené provizorní dopravní značení — Prezident na Broumovsku — Summit EU-Čína — Osobnost roku dle Time — 35 let od návratu raketoplánu Discovery — Přestavba královopolského nádraží — Robotické centrum na léčbu urologických obtíží — Led na Lipně — Město plné betlémů

                          6. 12. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          6. prosinec

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          6. 12. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          5. prosinec

                          Napětí mezi odbory a vládou — Odbory znovu připraveny stávkovat — Růst regulované složky energií — Americká pomoc Ukrajině — Přebytek hospodaření od ledna do září 2023 — Prasklé potrubí kvůli mrazu — Ministři vnitra EU o migraci — Tvrdé boje na jihu Pásma Gazy — Žádost o odškodnění za neoprávněné odsouzení — Pohledávky vůči Sberbank — Adventní koncert na Pražském hradě — Zásady kodexu chování poslanců — Ekonomická předpověď pro r. 2024 — Obvinění bývalého špiona Manuela Rochy — Soud o ČKD Praha DIZ — Rekordně teplý podzim — Mikulášská nadílka na jihu Čech — Čerti s tradicí — Úrazy kvůli namrzlým chodníkům — Sníh na střechách — ÚS o diskriminaci dítěte — Prezident v Královéhradeckém kraji — Změny u parkování v centru Prahy — Další mrtví po erupci sopky na Sumatře — Krize na realitním trhu v Hongkongu — Prodej poštovní centrály — Výroba dronů pro NATO v Česku — Hrozba srážky české družice — Srovnání znalostí žáků — Rozvoj mobility v obcích — Oprava hráze v mrazech — Nový ředitel Památníku národního písemnictví a Muzea literatury — Pták roku 2024 — Mezinárodní den dobrovolníků — Mikuláš pro Ukrajinu

                          5. 12. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          5. prosinec

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          5. 12. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám