36 minut

1. prosinec 2011

Obsah dílu

Headlines — Piloti vs. ČSA: desítky zrušených letů — Aktuální situace na pražském letišti — Ministr vnitra Kubice chce odchod policejního prezidenta Lessyho — Slovenská zdravotnická krize bez výsledku — Legální konopí pro léčebné účely: jak na to — Rekordní česká zakázka v Rusku — Česko klesá v žebříčku vnímání korupce — EU jedná o přísnějších sankcích proti Íránu — Opilý řidič havaroval s autobusem plným dětí v pražském Lochkovském tunelu — Češi si za plyn zase připlatí — 7 let vězení za znásilnění a zneužívání pro florbalového trenéra — Unikátní výstava o romské historii v Brně — Dopadení násilníků z metra — Světoznámý filmový festival s českou účastí — Kvůli sporu se zastavil archeologický výzkum v Litomyšli — Zmírní se dopady stokorunového poplatku za den v nemocnici? — Národní olympijské centrum pro sportovce? — Olomouc získala cenu Evropské komise za odstraňování bariér pro tělesně postižených. — Děti hrdinové

Části dílu

00:23
Headlines
  Přehled zpráv
  01:08
  Piloti vs. ČSA: desítky zrušených letů
   Část pilotů ČSA nepřišla do práce na protest proti změnám ve firmě. Neodletělo přes 20 letadel.
   03:32
   Aktuální situace na pražském letišti
    V živém vstupu Michaela Poláková.
    05:19
    Ministr vnitra Kubice chce odchod policejního prezidenta Lessyho
     Policejní prezident Petr Lessy nechce rezignovat, dokud se nedozví, v čem přesně chybuje - zatím žádný důvod k odchodu nevidí.
     07:29
     Slovenská zdravotnická krize bez výsledku
      Vláda se se stávkujícími lékaři stále nedohodla. Ode dneška proto platí výpověď cca pro 1 200 lékařů.
      10:08
      Legální konopí pro léčebné účely: jak na to
       ČT má k dispozici dokument, který expertní komise předloží vládě. Doporučuje, aby konopí pěstovaly soukromé firmy pod státním dozorem nebo aby si lidé, kteří tuto léčbu potřebují, měli možnost si ho dovézt. Domácí pěstování nedoporučují.
       13:13
       Rekordní česká zakázka v Rusku
        Brněská společnost je těsně před podpisem zakázky za 40 miliard. Na Uralu by stavěla 350 km nových tratí. Obchod by měl podle informací ČT podepsat ruský prezident Medvěděv přímo v Praze.
        15:41
        Česko klesá v žebříčku vnímání korupce
         Tentokrát si ČR pohoršila z 53. na 57. místo. Tabulku každoročně sestavuje Transparency International.
         17:24
         EU jedná o přísnějších sankcích proti Íránu
          A to v napjatém okamžiku po útoku na britskou ambasádu v Teheránu. Víc z Bruselu Eva Hrnčířová.
          19:24
          Opilý řidič havaroval s autobusem plným dětí v pražském Lochkovském tunelu
           Opilý řidič havaroval s autobusem plným dětí v pražském Lochkovském tunelu. Nikomu se nic nestalo. Řidič nadýchal skoro tři promile. Nezvládl řízení a narazil do stěny tunelu. Kvůli úniku kapalin museli přijet hasiči a uzavřít dva pruhy ve směru na Plzeň.
           19:40
           Češi si za plyn zase připlatí
            Cenu zvedají všechny největší firmy. A to nejpozději od nového roku.
            20:00
            7 let vězení za znásilnění a zneužívání pro florbalového trenéra
             Za zneužívání svých svěřenců dostal Marek Jaroch taky pětiletý zákaz činnosti a nařízenou léčbu. Rozsudek není pravomocný - obě strany se na místě odvolaly.
             20:21
             Unikátní výstava o romské historii v Brně
              Po sedmileté přípravě tu Muzeum romské kultury představilo výstavu Příběh Romů.
              22:13
              Dopadení násilníků z metra
               Policie dopadla dva mladé fotbalové rowdies, kteří napadali cestující v metru. Po dalších stále pátrá.
               24:19
               Světoznámý filmový festival s českou účastí
                Na americký Sundance míří snímek Čtyři slunce režiséra Bohdana Slámy. Koprodukuje ho i Česká televize.
                25:50
                Kvůli sporu se zastavil archeologický výzkum v Litomyšli
                 Archeologický výzkum na zámeckém návrší v Litomyšli se zastavil. Není totiž jasné, kdo má výzkum v lokalitě chráněné UNESCO zaplatit.
                 28:31
                 Zmírní se dopady stokorunového poplatku za den v nemocnici?
                  Podle informací ČT by se už od příštího roku mohl tento poplatek započítávat do celoročního limitu. To by pomohlo hlavně chronicky nemocným.
                  30:57
                  Národní olympijské centrum pro sportovce?
                   Některé sportovní svazy by si ho přály v Nymburku. Chtěly by tak ušetřit za roztříštěnou přípravu po celé zemi nebo v zahraničí.
                   32:56
                   Olomouc získala cenu Evropské komise za odstraňování bariér pro tělesně postižených.
                    Evropská komise udělila zvláštní ocenění městu Olomouc - především za odstraňovaní bariér pro tělesně postižené. Hlavní ocenění převzal rakouský Salcburk.
                    33:13
                    Děti hrdinové
                     Dětské ceny za záchranu života, pomoc při hašení požáru nebo dobrý skutek se udělovaly v Praze. V projektu Dětský čin roku si je odneslo osm žáků základních škol.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž36 minut
                     Další díl
                     2. prosinec 2011

                     Přehled dílů

                     Stopáž54 minut

                     22. únor

                     22. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     22. únor

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     22. 2. 2024 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     21. únor

                     Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                     21. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     21. únor

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     21. 2. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     20. únor

                     Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                     20. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     20. únor

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     20. 2. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     19. únor

                     Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                     19. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     19. únor

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     19. 2. 2024 na ČT24
                     Stopáž49 minut

                     18. únor

                     Letošní růst mezd — Komu porostou výdělky — Vývoj růstu mezd — Vojenská pomoc Ukrajině — Druhá nemocnice v Pásmu Gazy mimo provoz — Pondělní protest zemědělců v Praze — Ministr zemědělství po protestech — Pojištění bydlení a úhrady škod — Zatýkání v Rusku na pietních akcích za Navalného — Smog v Katovicích — Nový animovaný film podle Goldlamovy povídky — Debata o předčasných důchodech pro náročné profese — Vývoj kurzu české měny — Operovaný chlapec zpět v Česku — Požár autobusu s hokejisty — Předčasné teplo škodí zemědělské úrodě — Přetížené urgentní přijmy kvůli odkladným výkonům — Pohotovosti v ČR — Vytíženost pohotovostí a záchranné služby — Kritika ministra Beka od krajů — Pomoc Hřensku bez turistů — Potyčka Eritrejců v Haagu — Turecké snahy o návrácení památky — Mistrovství světa v biatlonu — Propalestinská demonstrace v Praze — Debata o zjednodušení administrativy pro lidi i firmy — Výstava orchidejí v Českých Budějovicích — Záchrana pokusných psů

                     18. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž49 minut

                     18. únor

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     18. 2. 2024 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám