33 minut

29. říjen 2011

Obsah dílu

Headlines — Ombudsman: o ústavu ať rozhodne soud — Kříž v Dobroníně na Budínce je natřený růžovou barvou — Stávky omezují letecký provoz — Policie nebude stíhat 20letou ženu, která se včera pokusila uložit své dítě do babyboxu v Praze na Vinohradech — Kde chybí doktoři? — Další případ agrese na ostravských silnicích — Úřednice vs. vláda — Záchranná akce na Labi — Tendr na dodání takzvané sociální karty vyhrála Česká spořitelna — Nejvíce zadlužení jsou obyvatelé Libereckého kraje. — Kvitová je ve finále Turnaje mistryň — Finty na opravy nádraží — Končí letní čas — Londýn: pamětní deska českým parašutistům — Srbská policie pozatýkala 17 lidí podezřelých z podílu na včerejším útoku v sousední Bosně — Sebevražedný atentátník zaútočil v afghánské metropoli Kábulu — Útok před sídlem pobočky turecké vládní vládní Strany spravedlnosti a rozvoje — USA: start kampaní před prezidentskými volbami — Voda v Thajsku začíná v některých oblatech ustupovat — Demonstrace proti násilí Bašára Asada — Každých šest vteřin zemře na světě jeden člověk na mrtvici — Tanky pomáhají živočichům — Mezinárodní festival dokumentárních filmů v Jihlavě

Části dílu

00:25
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:04
  Ombudsman: o ústavu ať rozhodne soud
   Umístění nesvéprávného člověka do ústavu musí schválit soud, s takto jasným stanoviskem přišel ombudsman Pavel Varvařovský.
   03:08
   Kříž v Dobroníně na Budínce je natřený růžovou barvou
    Členové České strany národně sociální umístili na louku také 64 dřevěných křížů, které mají připomínat oběti nacistického masakru.
    05:02
    Stávky omezují letecký provoz
     Hned dvě významné světové aerolinky výrazně omezily provoz. Australský Qantas nelétá kvůli sporům vedení s odbory vůbec. Kvůli stávce ruší spoje taky Air France - včetně tří linek do Prahy.
     06:55
     Policie nebude stíhat 20letou ženu, která se včera pokusila uložit své dítě do babyboxu v Praze na Vinohradech
      Nedokázala schránku na dítě otevřít, proto požádala o pomoc kolemjdoucí. Ti ale přivolali hlídku.
      07:47
      Kde chybí doktoři?
       Některé zdravotnické obory v Česku bojují s nedostatkem specialistů - lékaři chybí třeba v nefrologii - tedy péči o ledviny - nebo i v porodnictví.
       10:02
       Další případ agrese na ostravských silnicích
        Tentokrát jednasedmdesátiletého řidiče napadl chodec. Čtyřiadvacetiletý mladík muže bil pěstmi do hlavy a kopal do hrudníku.
        10:44
        Úřednice vs. vláda
         Významná úřednice ministerstva školství Marta Teplá - z odboru pro speciální vzdělávání - napadla vládou schválenou strategii agentury pro začleňování. Kapitolu vzdělávání popsala jako nemravnou a fanatickou.
         13:44
         Záchranná akce na Labi
          Bagr, který se před deseti dny potopil spolu s lodí, vytáhla z řeky Labe těžká technika za pomoci potápěčů.
          15:34
          Tendr na dodání takzvané sociální karty vyhrála Česká spořitelna
           Sociální karty pro výplatu veškerých sociálních dávek a podpor dodá Česká spořitelna, proti rozhodnutí se ohradila ČSSD, ministerstvo prý zakázku vyhlásilo ještě před schválením záíkona.
           16:02
           Nejvíce zadlužení jsou obyvatelé Libereckého kraje.
            Zadlužení na obyvatele loni rostlo nejvíc v republice v Libereckém kraji. Obyvatelé dluží 21 901 korun. Je tak ještě vyšší než u Prahy.
            16:20
            Kvitová je ve finále Turnaje mistryň
             Petra Kvitová porazila Australanku Samanthu Stosurovou a probojovala se do finále Turnaje mistryň. V vítězství v turnaji bude hrát už zítra v 16 hodin.
             16:40
             Finty na opravy nádraží
              České dráhy našly společně se Středočeským krajem fintu, jak za evropské peníze opravit nejvíc zdevastovaná nádraží. Na rekonstrukce by mělo jít 320 milionů korun.
              18:10
              Končí letní čas
               Hodiny se v noci na neděli ve tři ráno posunou zpět na druhou hodinu. Na hodinu se zastaví soupravy Českých drah, změna času se ale nijak nedotkne regionálních vlaků ani soukromého dopravce RegioJet.
               18:35
               Londýn: pamětní deska českým parašutistům
                V Londýně byla odhalena pamětní deska českým parašutistům z druhé světové války. A to přímo na domě, kde se plánoval atentát na Reinharda Heydricha.
                21:11
                Srbská policie pozatýkala 17 lidí podezřelých z podílu na včerejším útoku v sousední Bosně
                 Osamělý střelec při něm začal v centru Sarajeva pálit na americkou ambasádu. Než ho zatklo speciální komando, zranil jednoho policistu.
                 22:48
                 Sebevražedný atentátník zaútočil v afghánské metropoli Kábulu
                  S autem plným výbušnin najel na autobus převážející zahraniční vojáky.
                  23:07
                  Útok před sídlem pobočky turecké vládní vládní Strany spravedlnosti a rozvoje
                   V jižní části země sebevražedná atentátnice odpálila bombu, zabila sebe a dalšího člověka a zhruba deset zranila.
                   23:24
                   USA: start kampaní před prezidentskými volbami
                    Kampaň před americkými prezidentskými volbami startuje brzy a rozjíždí se mimořádně tvrdě. Žene ji kupředu churavá ekonomika hlavně nedostatek pracovních míst.
                    25:57
                    Voda v Thajsku začíná v některých oblatech ustupovat
                     Zatím se nenaplnily obavy z nových záplavových vln, které o víkendu mohly ohrozit zejména Bangkok.
                     26:12
                     Demonstrace proti násilí Bašára Asada
                      Proti hrubému násilí, které užívá syrský režim Bašára Asada vůči vlastním občanům, se dnes demonstrovalo v Londýně.
                      26:37
                      Každých šest vteřin zemře na světě jeden člověk na mrtvici
                       V Česku postihne ročně víc než 30 000 lidí. 29. říjen coby Světový den cévní mozkové příhody má připomenout, že riziko se týká každého.
                       28:54
                       Tanky pomáhají živočichům
                        Tanky a obrněné transportéry brázdí chráněnou lokalitu v Hradci Králové, aby se do ní mohly vrátit kriticky ohrožené druhy živočichů a rostlin.
                        30:45
                        Mezinárodní festival dokumentárních filmů v Jihlavě
                         Živý vstup Ivy Němcové.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž33 minut
                         Další díl
                         30. říjen 2011

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         4. říjen

                         Headlines — Obranná strategie ČR — Detaily z obranné strategie — Diplomatické vztahy s Ruskem — Obranná strategie a armáda — Cvičení pozemních vojsk — Petr Pavel v Evropském parlamentu — Kontroly na hranicích — Jednání o evropské migrační politice — Republikání odvolali svého předsedu dolné komory — Vývoz obilí z Ruska — Hospodaření zdravotních pojišťoven — 25. ročník Designbloku — Škrty v dotacích — Omezení návštěv nemocnici v Šumperku — Kauza Diversity Capital — Prodej Jindřišské věže — Nehoda autobusu v Benátkách — Noví velvyslanci ČR — Říjnové počasí — Namátkové kontroly na hranicích — Nelegální migrace přes Slovensko — Situace na hranici s Německem — Hlavní migrační trasy — Poplatky za obnovitelné zdroje elektřiny — Zrušení rozsudku komunistické justice — Vyšetřování korupce na Slovensku — Konference britské konzervativní strany — Konec kojeneských ústavů — Nové nájemní byty v Opočně — Nobelova cena za chemii — Vyšetřování nehody na trati u Strakonic — Nové učebnice dějepisu v Rusku — Nová deska Ondřeje Pivce

                         4. 10. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         4. říjen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         4. 10. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         3. říjen

                         Headlines — Úspory ve výdajích státu — Škrtání ve státních dotacích — Další úspory — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Kontroly zavádí i Polsko — Smrtelná nehoda na trati — Spory uvnitř Republikánské strany v USA — Přestřelka v obchodním centru v Bangkoku — Platy učitelů — Povolební jednání na Slovensku — Nobelova cena za fyziku — Nehoda na D2 — Premiéra filmu Úsvit — Zelenskyj navštívil vojáky na frontě — Nevyužité uranové doly na Ukrajině — Konec tiskové mluvčí prezidenta — Lepší dostupnost záchranné služby na jižní Moravě — Vytažení výletní lodě Máj z vody — Kurz koruny — Očkování proti chřipce a covidu — Abnormálně teplé počasí — Letní počasí — Srovnání teplot — Vliv na přířodní cykly — Předpověď na další dny — Rozšiřování letiště Václava Havla — Prezident Pavel v Bruggách — Končí Oktoberfest — Únik látky v kroměřížském gymnáziu — Trénink na požár v dálničním tunelu — Loutkařský festival v Ostravě — Studenti z Ruska a Běloruska v Česku — Zemřel Richard Salzmann — Ochrana přírodních památek — Provoz úzkokolejky v jižnéch Čechách — Nehoda sanitky v Brně — 104letá žena skočila padákem

                         3. 10. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         3. říjen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         3. 10. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         2. říjen

                         Headlines — Nový zákoník práce — Přehled změn — Přesčasy pro lékaře — Fico bude jednat o vládě — Předvolání ruského velvyslance na Slovensku — Hospodaření státu — Ministři zahraničí EU v Kyjevě — Tragédie v mexickém kostele — Nadzemní val u dolu Turów — Nobelova cena za mRNA vakcíny — Výstava Milana Knížáka — Problémová zakázka na metro — Jaderná elektrárna Dukovany — Strom roku — Nouzové přistání horkovzdušeného balonu — Dodávky nových vrtulníků — Sleva na pečující manželku nebo manžel — Problémy se zubní pohotovostí — Lidé bez zubaře — Stomatologická péče — Evakuace gymnázia v Kroměříži — Přejmenování Koněnovy ulice v Praze — Spor o nájemné na letišti v Líních — Vysokorychlostní vlak v Indonésii — Konference SingularityU v Praze — Prodej zámku Štiřín — Cyklus koncertů Hybatelé rezonance — Civilní spor o Trumpovo podnikání — Změna územního plánu v Pardubicích — Istanbulská úmluva — Renovace elektrárny na orlické přehradě — Mural připomíná historii Šternberka

                         2. 10. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         2. říjen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         2. 10. 2023 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         1. říjen

                         Headlines — Výsledky slovenských parlamentních voleb — Výsledky slovenských voleb — Robert Fico vítězem voleb — Volby na Slovensku — České reakce na slovenské volby — Volby v přímém přenosu — Valorizace důchodů — Sněmovna o rozpočtových úsporách — Ceny enenergií — Stavebnictví v útlumu — Paralýza federálních úřadů — Ceny Thálie znají své laureáty — Demonstrace v Polsku — Kurz české koruny — Požár ve španělském nočním klubu — Úbytek poštovních schránek — Dražší české pivo — Ceny piva — Zákazníci v kavárnách a bistrech — Pavel Simon kandidátem na soudce ÚS — Recyklace budovy z roku 1971 — Odklánění ruského majetku — Nový název ulice Koněvova — Nobelovy ceny 2023 — Výstava Prezidentské okamžiky — První říjen - den seniorů — Obnovená tvrz Tichá u Dolního Dvořiště

                         1. 10. 2023 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         1. říjen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         1. 10. 2023 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         30. září

                         Headlines — Volby na Slovensku — Předčasné volby — Slováci odevzádvají své hlasy — Souboj Fico vs. Šimečka — Ve volebních štábech favoritů — Co vedlo k předčasným volbám — Rozdělování penež pro kraje — Peníze pro kraje — Válka na Ukrajině — Zavřená dálnice D10 — Mimořádné otevření Kalovratského paláce — Bleskové záplavy v New Yorku — Počet úmrtí při nehodách — Požár rodinného domu v Perlovicích na Prachaticku — Podzimní sklizeň brambor — 12 let ČT s Petrem Dvořákem — Divácky úspěšná ČT — Česká televize a iVysílání — ČT během pandemie covidu — Charita ČT — Omezení zahraničních cest — Dočasná platební neschopnost — Rusům zdražily dovolené — Prodloužený víkend na horách — Vila Rudolfa Jedličky — 30. ročník Cen Thálie

                         30. 9. 2023 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         30. září

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         30. 9. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám