33 minut

29. října 2011

Obsah dílu

Headlines — Ombudsman: o ústavu ať rozhodne soud — Kříž v Dobroníně na Budínce je natřený růžovou barvou — Stávky omezují letecký provoz — Policie nebude stíhat 20letou ženu, která se včera pokusila uložit své dítě do babyboxu v Praze na Vinohradech — Kde chybí doktoři? — Další případ agrese na ostravských silnicích — Úřednice vs. vláda — Záchranná akce na Labi — Tendr na dodání takzvané sociální karty vyhrála Česká spořitelna — Nejvíce zadlužení jsou obyvatelé Libereckého kraje. — Kvitová je ve finále Turnaje mistryň — Finty na opravy nádraží — Končí letní čas — Londýn: pamětní deska českým parašutistům — Srbská policie pozatýkala 17 lidí podezřelých z podílu na včerejším útoku v sousední Bosně — Sebevražedný atentátník zaútočil v afghánské metropoli Kábulu — Útok před sídlem pobočky turecké vládní vládní Strany spravedlnosti a rozvoje — USA: start kampaní před prezidentskými volbami — Voda v Thajsku začíná v některých oblatech ustupovat — Demonstrace proti násilí Bašára Asada — Každých šest vteřin zemře na světě jeden člověk na mrtvici — Tanky pomáhají živočichům — Mezinárodní festival dokumentárních filmů v Jihlavě

Části dílu

00:25
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:04
  Ombudsman: o ústavu ať rozhodne soud
   Umístění nesvéprávného člověka do ústavu musí schválit soud, s takto jasným stanoviskem přišel ombudsman Pavel Varvařovský.
   03:08
   Kříž v Dobroníně na Budínce je natřený růžovou barvou
    Členové České strany národně sociální umístili na louku také 64 dřevěných křížů, které mají připomínat oběti nacistického masakru.
    05:02
    Stávky omezují letecký provoz
     Hned dvě významné světové aerolinky výrazně omezily provoz. Australský Qantas nelétá kvůli sporům vedení s odbory vůbec. Kvůli stávce ruší spoje taky Air France - včetně tří linek do Prahy.
     06:55
     Policie nebude stíhat 20letou ženu, která se včera pokusila uložit své dítě do babyboxu v Praze na Vinohradech
      Nedokázala schránku na dítě otevřít, proto požádala o pomoc kolemjdoucí. Ti ale přivolali hlídku.
      07:47
      Kde chybí doktoři?
       Některé zdravotnické obory v Česku bojují s nedostatkem specialistů - lékaři chybí třeba v nefrologii - tedy péči o ledviny - nebo i v porodnictví.
       10:02
       Další případ agrese na ostravských silnicích
        Tentokrát jednasedmdesátiletého řidiče napadl chodec. Čtyřiadvacetiletý mladík muže bil pěstmi do hlavy a kopal do hrudníku.
        10:44
        Úřednice vs. vláda
         Významná úřednice ministerstva školství Marta Teplá - z odboru pro speciální vzdělávání - napadla vládou schválenou strategii agentury pro začleňování. Kapitolu vzdělávání popsala jako nemravnou a fanatickou.
         13:44
         Záchranná akce na Labi
          Bagr, který se před deseti dny potopil spolu s lodí, vytáhla z řeky Labe těžká technika za pomoci potápěčů.
          15:34
          Tendr na dodání takzvané sociální karty vyhrála Česká spořitelna
           Sociální karty pro výplatu veškerých sociálních dávek a podpor dodá Česká spořitelna, proti rozhodnutí se ohradila ČSSD, ministerstvo prý zakázku vyhlásilo ještě před schválením záíkona.
           16:02
           Nejvíce zadlužení jsou obyvatelé Libereckého kraje.
            Zadlužení na obyvatele loni rostlo nejvíc v republice v Libereckém kraji. Obyvatelé dluží 21 901 korun. Je tak ještě vyšší než u Prahy.
            16:20
            Kvitová je ve finále Turnaje mistryň
             Petra Kvitová porazila Australanku Samanthu Stosurovou a probojovala se do finále Turnaje mistryň. V vítězství v turnaji bude hrát už zítra v 16 hodin.
             16:40
             Finty na opravy nádraží
              České dráhy našly společně se Středočeským krajem fintu, jak za evropské peníze opravit nejvíc zdevastovaná nádraží. Na rekonstrukce by mělo jít 320 milionů korun.
              18:10
              Končí letní čas
               Hodiny se v noci na neděli ve tři ráno posunou zpět na druhou hodinu. Na hodinu se zastaví soupravy Českých drah, změna času se ale nijak nedotkne regionálních vlaků ani soukromého dopravce RegioJet.
               18:35
               Londýn: pamětní deska českým parašutistům
                V Londýně byla odhalena pamětní deska českým parašutistům z druhé světové války. A to přímo na domě, kde se plánoval atentát na Reinharda Heydricha.
                21:11
                Srbská policie pozatýkala 17 lidí podezřelých z podílu na včerejším útoku v sousední Bosně
                 Osamělý střelec při něm začal v centru Sarajeva pálit na americkou ambasádu. Než ho zatklo speciální komando, zranil jednoho policistu.
                 22:48
                 Sebevražedný atentátník zaútočil v afghánské metropoli Kábulu
                  S autem plným výbušnin najel na autobus převážející zahraniční vojáky.
                  23:07
                  Útok před sídlem pobočky turecké vládní vládní Strany spravedlnosti a rozvoje
                   V jižní části země sebevražedná atentátnice odpálila bombu, zabila sebe a dalšího člověka a zhruba deset zranila.
                   23:24
                   USA: start kampaní před prezidentskými volbami
                    Kampaň před americkými prezidentskými volbami startuje brzy a rozjíždí se mimořádně tvrdě. Žene ji kupředu churavá ekonomika hlavně nedostatek pracovních míst.
                    25:57
                    Voda v Thajsku začíná v některých oblatech ustupovat
                     Zatím se nenaplnily obavy z nových záplavových vln, které o víkendu mohly ohrozit zejména Bangkok.
                     26:12
                     Demonstrace proti násilí Bašára Asada
                      Proti hrubému násilí, které užívá syrský režim Bašára Asada vůči vlastním občanům, se dnes demonstrovalo v Londýně.
                      26:37
                      Každých šest vteřin zemře na světě jeden člověk na mrtvici
                       V Česku postihne ročně víc než 30 000 lidí. 29. říjen coby Světový den cévní mozkové příhody má připomenout, že riziko se týká každého.
                       28:54
                       Tanky pomáhají živočichům
                        Tanky a obrněné transportéry brázdí chráněnou lokalitu v Hradci Králové, aby se do ní mohly vrátit kriticky ohrožené druhy živočichů a rostlin.
                        30:45
                        Mezinárodní festival dokumentárních filmů v Jihlavě
                         Živý vstup Ivy Němcové.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž34 minut
                         Další díl
                         30. října 2011

                         Přehled dílů

                         Stopáž50 minut

                         13. dubna

                         Headlines — Vedení ODS — Kongres ODS — Vizitka ODS — Strategie ODS — Reakce na zvolení Petra Fialy — Celostátní konference SPD — Ohlasy na znovuzvolení Tomia Okamury — Vizitka SPD — Důvěra v politickou reprezentaci — Ruské posílení pozic na Ukrajině — Následky útoků na ukrajinské elektrárny — Omezení na D10 kvůli bourání mostu — Zájem o prémiová paliva — Biden o napětí mezi Íránek a Izraelem — Útok v australském obchodním centru — Kompenzace za slevy na jízdném — Mimořádná aktivita klíšťat — Zabezpečení kol proti krádežím — Potravinová sbírka — Ročníky potravinové sbírky — Nákupy dárců a co ve zásobách chybí — Sňatky párů stejného pohlaví — Opravy u dálnice D46 — Očekávání Rusů — Soud s Donaldem Trumpem — Inaugurace olomouckého arcibiskupa — Tragický pád lanovky v Turecku — Vyschlé studny na Táborsku — Česká stopa v genové terapii — Odemykání Vltavy v Českém Krumlově — Příběh Casanovy na jevišti divadla Rokoko

                         13. 4. 2024 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         13. dubna

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         13. 4. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         12. dubna

                         Sněmovna schválila růst příspěvků na péči — Výše příspěvků — Počet lidí pobírajících příspěvek na péči — Izrael se připravuje na odvetu Íránu — Další ruské útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu — Kauza Čapí hnízdo se vrací k soudu — Pátrání po ozbrojených útočnících — Oživení hypotečního trhu — Stavební spoření — Debaty o potratech v Polsku — Působení proruské manipulační sítě — Česká vážná hudba na Britských ostrovech — Jednání ministra Jurečky s odbory — Počet zadržených tranzitních migrantů — Sázení brambor a cibule — Nehody na železnici — Nebezpečná jízda v protisměru — Nové mládě gorily v pražské zoo — Gorily patří spolu i se šimpanzi mezi nejbližší příbuzné člověku — Ohrožená zvířata a rostliny — Obvinění Petra Syrovátky — Začaly přijímací zkoušky — Povodně v Rusku — Tchajwanská civilní obrana — Odpad míří do lesa — ČKD Blansko Holding v insolvenci — V Česku chybí dárci krve — Nehoda autobusu — Průzkum věznice v Uherském Hradišti — Dětští uprchlíci z Ukrajiny bez doprovodu — Otevření památníku v Letech — Výtvarník Pavel Čech v Topičově salonu — Výročí Karla Kryla

                         12. 4. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         12. dubna

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         12. 4. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         11. dubna

                         Pronájem gripenů — Pronájem švédských gripenů — Gripeny ve světě — Summit Trojmoří — Výzva k odvolání Peipera — Obchodní centra střídají nákupní parky — Propojení sociální a zdravotní péče — Vazba pro dva obviněné — Průměrné ceny pohonných hmot — Česko a ropa z Ruska — Revize trhů s elektřinou a plynem — Trest smrti pro vietnamskou realitní magnátku — Nejlépe opravené památky loňského roku — Hádky poslanců během mimořádné schůze — Hrozba další miliardové arbitráže — Zemřel O. J. Simpson — Podvodné výzvy k přeplatkům na dani — Hospodaření České pošty — Pobočková síť — Pošta hledá zaměstnance — Zájem o mobilní poštu — Shody na úpravě korespondenční volby — Jednání vlád Slovenska a Ukrajiny — Fresky v Pompejích — Trest za shození turisty z hradeb — Modernější zázemí pro pražskou říční policii — Fond pro oběti komunistického režimu — Problémy s pitnou vodou v Malém Hradisku — Pád laviny v rakouském Ötztalu — Rizikový úsek u Karlových Varů — Speciální hasební deky — Miloš Vystrčil v Zambii — 80. výročí vylodění spojenců v Normandii — Speciální zdicí robot — Výstava Knihy do rukou lidu — Filmový festival Jeden svět

                         11. 4. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         11. dubna

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         11. 4. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         10. dubna

                         Vývoj inflace v březnu — Zboží skoro nezdražuje, služby ano — Míra inflace spotřebitelský cen — Odhad vývoje inflace — Reforma migrační politiky v Evropské unii — Útoky na Ukrajině — Jednání o osudu hutí Liberty — Debata o reformě penzí — Zásahy proti týrání zvířat — Verdikt v kauze výroků vůči SPD — Eskalace napětí mezí Izraelem a Íránem — Vyšetřování ve společnosti Boeing — Koprodukční snímek o českém podvodníkovi — Nová definice znásilnění — Spotřeba tepla v r. 2023 — Policejní kontroly na železnici — Vraky v ulicích českých měst — Dříve probuzená příroda — Předpověď počasí na další dny — Ochrana zahrádek proti mrazíkům — Obvinění v souvislosti s policejní razií na libereckém magistrátu — Poslanecké ne lex ČEZ — Záplavy v Rusku — Vztahy Číny a Tchajwanu — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový hasičský člun na jezeře Medard — Stavba mostu nad Orlickou přehradou — Ochrana Romů proti diskriminaci — Pátrání po pohřešované s parukou — Pohled do vesmíru opraveným dalekohledem — Kontroly České obchodní inspekce — Novela vodního zákona — Dětský ombudsman — Klon ikonického stromu — Nalaďte se v metru

                         10. 4. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         10. dubna

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         10. 4. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         9. dubna

                         Pravomoce obcí při rozhodování o národních parcích — Vliv obcí na chod národních parků — Národní parku v Česku — Přípravy Izraele na ofenzivu do Rafahu — Obavy z útoků před zápasy Ligy mistrů — Mírný pokles nezaměstnansoti — Definice trestného činu znásilnění — Obvinění podnikatele Světlíka za krácení daně — Ruské útoky na Ukrajině — Válkou zničená sportoviště na Ukrajině — Odhad pro volby do Evropského parlamentu — Výběr z tvorby Míly Fürstové — Setrvání Cyrila Svobody v KDU-ČSL — Nové vlaky na české železnici — Razie NCOZ na libereckém magistrátu — Nehoda s větším počtem zraněných — Rekordně teplý březen — Požáry v krajině — Spotřeba soli v Česku — Vliv přesolování na zdraví — Aplikace eDoklad — Provoz sociálních služeb v regionech — Exploze vodní elektrárny v Itálii — Ochrana klimatu ve Švýcarsku — Narůstající kriminalita v Německu — Zemědělské dotace — Spor o miliony v hradecké nemocnici — Předseda Senátu v Zambii — Domácí chov exotických zvířat — Zatmění Slunce ve fotograficích — Úplné zatmění Slunce — Likvidace budovy Carimexu v Plzni — Odchov sovy ketupy Pelovy — Závěr generální opravy letohrádku Bellarie

                         9. 4. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         9. dubna

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         9. 4. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám