30 minut

12. červen 2011

Obsah dílu

Headlines — Stávka bude ve čtvrtek — Průzkum pro ČT: lidi podporují stávku — Brdy: astronomické náklady na odminování — Černý obchod se psy — Těžké boje na severu Sýrie pokračují — Špatné zkušenosti se sanitkou — Nehoda policejního auta: 4 mrtví — Skládka přestala hořet — Alkoholismus v armádě — Nárůst nehod motorkářů — Italové hlasují v referendu o jaderné energii. — Pekingské zácpy jako byznys — Sicíle: záhada zrychleného času

Části dílu

00:24
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:27
  Stávka bude ve čtvrtek
   Doprava v republice se zastaví ve čtvrtek, a to rovnou na 24 hodin, od půlnoci do půlnoci. Stát budou vlaky i MHD v některých městech, hrozí zřejmě i blokády silnic.
   03:50
   Průzkum pro ČT: lidi podporují stávku
    51 procent Čechů považuje stávku za nutnost a vládní reformy naopak za naprosto nepřijatelné.
    05:50
    Brdy: astronomické náklady na odminování
     Rušení vojenských prostorů, které z úsporných důvodů plánuje armáda, si vyžádá dodatečné náklady v řádu stamilionů korun.
     07:41
     Černý obchod se psy
      Dřív hlídal pes svého pána, dnes je to naopak. Podle chovatelů se totiž rozmohl černý obchod se psy.
      09:22
      Těžké boje na severu Sýrie pokračují
       Živý vstup Jana Moláčka.
       13:51
       Špatné zkušenosti se sanitkou
        Stále víc pacientů má špatné zkušenosti s kvalitou sanitek. Na převoz méně náročných případů si totiž nemocnice najímají soukromé dopravce.
        15:41
        Nehoda policejního auta: 4 mrtví
         Tragická dopravní nehoda uzavřela kolem čtvrté hodiny ráno silnici z Hluboké nad Vltavou do Týna. Srazilo se tam osobní auto s protijedoucími policisty, kteří eskortovali muže na záchytku.
         17:28
         Skládka přestala hořet
          Až v neděli, po sedmi dnech, se podařilo hasičům uhasit skládku gumové drti v Boru u Skutče.
          19:48
          Alkoholismus v armádě
           Vedení armády chce zpřísnit boj proti alkoholismu mezi vojáky. Ti, pokud jsou přistiženi opilí, totiž podle zjištění ČT často odcházejí jen s mírnými tresty, nebo dokonce nejsou potrestáni vůbec.
           21:57
           Nárůst nehod motorkářů
            Motorkářská sezona je v plném proudu a na silnicích dramaticky roste počet nehod. Tuzemské silnice jsou dlouhodobě v celoevropském srovnání jedny z nejhorších.
            24:18
            Italové hlasují v referendu o jaderné energii.
             Italové zamířili k urnám. V referendu rozhodují o privatizaci vodních zdrojů. A taky o zrušení zákona, který členům vlády dovoluje vyhýbat se soudním procesům.
             26:03
             Pekingské zácpy jako byznys
              Čínským úřadům se nedaří v boji s obrovským provozem v ulicích dvacetimilionového Pekingu. Radnice určuje, která auta v určitý den mohou vyjet, omezuje prodej nových, buduje nové linky metra, ale stále je to málo.
              28:56
              Sicíle: záhada zrychleného času
               Italští vědci odhalili příčinu záhady, která poslední tři týdny vrtala hlavou obyvatelům sicilské Katánie. Digitální hodiny a měřiče času ve spotřebičích tam zrychlují.
               Přehrát celé video
               Stopáž30 minut
               Další díl
               13. červen 2011

               Přehled dílů

               Stopáž54 minut

               15. srpen

               15. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž54 minut

               15. srpen

               Ve znakovém jazyce

               15. 8. 2022 na ČT24
               Stopáž50 minut

               14. srpen

               Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

               14. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž50 minut

               14. srpen

               Ve znakovém jazyce

               14. 8. 2022 na ČT24
               Stopáž50 minut

               13. srpen

               Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

               13. 8. 2022 na ČT1
               Stopáž50 minut

               13. srpen

               Ve znakovém jazyce

               13. 8. 2022 na ČT24

               Události na sociálních sítích

               Napište nám