Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Otazníky nad penězi pro Aleše Hušáka

Aleš Hušák by po skončení v Sazce mohl přijít nejen o zlatý padák v řádech desítek milionů, ale i o peníze za poslední tři roky.

Násilí opět na stadionech

Na české fotbalové stadiony se po několika letech opět vrátilo násilí a střety radikálních fanoušků. Tvrdí to policisté z protiextremistických oddělení i bezpečnostní experti fotbalového svazu.

Opakované volby v Krupce neplatí

Do třetice si obyvatelé Krupky na Teplicku zopakují hlasování v komunálních volbách. Ústecký krajský soud zrušil výsledky hlasování i z těch květnových.

Ministerstvo zdravotnictví věří, že zvrátí rozhodnutí rakouského i francouzského soudu v kauze Diag Human

Odvolá se i proti případným verdiktům z dalších zemí. Podle právníků stát dosud nedostal šanci se před zahraničními soudy vyjádřit.

Generální ředitel ČT rezignuje

Generální ředitel České televize Jiří Janeček oznámil, že 31. srpna opustí svoji funkci. Důvodem jsou zdravotní potíže.

Tříletý trest pro bývalé policisty

Tříleté tresty udělil brněnský soud dvěma bývalým policistům za podíl na brutalitě, kterou předloni v moravské metropoli nepřežil zatýkaný Vietnamec.

Misuráta je pod palbou Kaddáfího vojáků

Drželi ji v rukou povstalci, Muammar Kaddáfí na ně ale poslal své muže ze všech stran. Libyjský vůdce vyzývá své spojence, aby se shromáždili navzdory bombardování NATO.

Političtí vězni: odškodnění nechceme

Konfederaci politických vězňů se nelíbí návrh zákona, podle kterého by měli být odškodňováni odpůrci komunistického režimu. Finanční náhrady i další výhody jsou podle ní zbytečné a zahltí úřady neopodstatněnými žádostmi.

Jednotné závěrečné zkoušky na učilištích

Jednotné závěrečné zkoušky skládají i žáci odborných škol. K novému zadání, které už nepřipravují samy školy, ale ministerstvo spolu s Národním ústavem odborného vzdělávání, se letos přihlásily tři čtvrtiny učilišť.

Indonésie: jak se zabíjí na tamních jatkách

Austrálie s okamžitou platností na půl roku zablokovala vývoz hovězího dobytka do Indonésie. Důvodem je únik videozáznamu, který zachycuje zacházení se zvířaty na tamních jatkách.

Ženský fotbal v Afghánistánu

Ženám fotbalistkám v Afghánistánu hrozí velké riziko. Islámský režim takové sportovní vyžití odsuzuje a hráčky čelí nejen kritice, ale i výhrůžkám smrtí.

Polsko rok před šampionátem

Přesně za 365 dnů bude zahájeno fobalové mistrovství Evropy. Spolupořádají ho Polsko a Ukrajina, které ale mají s přípravou čím dál větší problémy. Prakticky všechny stavby mají zpoždění.

Nejlepší z dokumentů ČT

Dvacítka toho nejlepšího z dokumentů ČT se představí na festivalu Český dokument v kině Atlas. Promítat se bude třeba vítězný film Ceny Pavla Kouteckého Pozemšťané, koho budete volit?

Přehrát vše
Stopáž30 minut
Rok výroby 2011
 P ST