29 minut

7. červen 2011

Obsah dílu

Headlines — Další ultimátum Věcí veřejných — Sazka bez ředitele — Nová zjištění k nedělní železniční nehodě u Vyškova — Eurokompenzace pro zemědělce — Hradec Králové řeší problémy s projekty na zateplení škol — Karlovy Vary chtějí zpátky miliardu za KV arénu — Dobré zprávy pro pacienty s rakovinou kůže — Státní maturity ve finále — Rafinovaný podvod s lesem — Povstalci v Sýrii kontrolují region na severozápadě země. Armáda připravuje ofenzivu — Plány nového šéfa Národní galerie — 3D tiskárny

Části dílu

00:22
Headlines
  Přehled zpráv
  01:30
  Další ultimátum Věcí veřejných
   Živý vstup Jany Čermákové
   04:47
   Sazka bez ředitele
    Živý vstup Jakuba Linky
    07:48
    Nová zjištění k nedělní železniční nehodě u Vyškova
     Na trati byly už víc než před rokem nalezeny defetoskopické závady kolejí - Správa železniční dopravní cesty je ale navzdory svým předpisům neodstranila.
     09:40
     Eurokompenzace pro zemědělce
      I čeští zemědělci dostanou odškodnění za ztráty kvůli panice související s nákazou bakterií E. coli. Dohodli se na tom ministři zemědělství sedmadvacítky v Lucemburku.
      11:40
      Hradec Králové řeší problémy s projekty na zateplení škol
       Některé parametry a výměry budov jsou v projektech jiné než ve skutečnosti. Kvůli tomu získalo město menší dotaci, než mohlo.
       14:06
       Karlovy Vary chtějí zpátky miliardu za KV arénu
        Město podalo žalobu na firmy, které halu postavily. Zaplatit mají peníze, které radnice do stavby investovala. Žaloba zpochybňuje i platnost smluv o vlastnictví arény.
        16:23
        Dobré zprávy pro pacienty s rakovinou kůže
         Lékaři na konferenci v Chicagu představili hned dva preparáty, které výrazně prodlužují život nemocných a fungují lépe než v současnosti používaná chemoterapie.
         18:50
         Státní maturity ve finále
          Podle průběžných výsledků zatím všechno nasvědčuje tomu, že maturitu neudělá pětina žáků. Tedy přesně tolik, kolik Ministerstvo školství odhadovalo. Jenže podle odborníků je počet neúspěšných studentů příliš vysoký.
          20:35
          Rafinovaný podvod s lesem
           Další případ rafinovaného podvodu s nemovitostmi vyšetřuje policie. Rudolf Fárek z Horní Bečvy na Valašsku přišel ze dne na den o les, přitom nic neprodal.
           22:37
           Povstalci v Sýrii kontrolují region na severozápadě země. Armáda připravuje ofenzivu
            Syrský režim bojuje o přežití. Rebelové obsadili velká města. Armáda má ztráty a chce situaci za každou cenu zvrátit.
            25:10
            Plány nového šéfa Národní galerie
             Vyšší návštěvnost, vyrovnaný rozpočet nebo lepší spolupráce se šéfy sbírek - plány nového ředitele Národní galerie Vladimíra Rösela. Původním povoláním ekonom nahradil od 1. června ve funkci Milana Knížáka.
             26:46
             3D tiskárny
              3D tiskárny se brzy dostanou i do běžných domácností. Zhruba do pěti let si budeme moci vytisknout náhradní součástky nebo obroučky brýlí.
              Přehrát celé video
              Stopáž31 minut
              Další díl
              8. červen 2011

              Přehled dílů

              Stopáž55 minut

              29. únor

              Headlines — Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illionois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

              29. 2. 2024 na ČT1
              Stopáž55 minut

              29. únor

              Znakový jazyk a skryté titulky

              29. 2. 2024 na ČT24
              Stopáž55 minut

              28. únor

              Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

              28. 2. 2024 na ČT1
              Stopáž55 minut

              28. únor

              Znakový jazyk a skryté titulky

              28. 2. 2024 na ČT24
              Stopáž55 minut

              27. únor

              Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

              27. 2. 2024 na ČT1
              Stopáž54 minut

              27. únor

              Znakový jazyk a skryté titulky

              27. 2. 2024 na ČT24
              Stopáž54 minut

              26. únor

              Jak podpořit výkon ekonomiky — Tripartita o zaměstnanosti a penzích — Opatření podle Národní ekonomické rady vlády — Summit o efektivnější pomoci Ukrajině v Paříži — Stažení ukrajinských vojáků z Lastočkyně — Změna cen dálničních známek — Tři Češi zemřeli v Kyrgyzstánu pod lavinou — Protesty evropských zemědělců — Protest zemědělců proti unijní politice — Výměna průkazů pojištěnců VZP — Stavba mostu přes Bečvu — Vyšetřování výbuchů na plynovodech Nord Stream — Klec bláznů ve Švandově divadle — Proces se soudcem Ivanem Elischerem — Odkládané investice českých zbrojařů — NKÚ: Chemické vojsko bez potřebného vybavení — Ocenění za pomoc napadenému chlapci — Rekordně teplý únor — Trend nižší spotřeby plynu — Spotřeba zemního plynu — Volná cesta Švédska do NATO — Rezignace palestinské vlády — Případy černého kašle v Česku — HHC na seznamu zakázaných látek — Další odložený nástup zaměstnanců hutí Liberty Ostrava — Kauza nemocničních zakázek — Japonský modul na Měsíci — Létající úředníci — Neplatné referendum v Jáchymově — Teplý únor a klíšťata — Austrálie a kybernetické hrozby — Rostoucí zájem o leteckou přepravu zboží — Jihočeské ocenění zrestaurovaných varhan

              26. 2. 2024 na ČT1
              Stopáž54 minut

              26. únor

              Znakový jazyk a skryté titulky

              26. 2. 2024 na ČT24
              Stopáž51 minut

              25. únor

              Deficit důchodového účtu — Udržitelnost důchodového systému — Hospodaření důchodového systému — Za Ukrajinu padlo 31 tisíc vojáků — Boje na Ukrajině — Práva pro stejnopohlavní páry — Vyjednávání o situaci v Gaze — Připomínka studentského pochodu v roce 1948 — Hra Ještě chvilku v Národním divadle — Zkušenosti s investováním — Trojnásobná vražda v Hořovicích — Kočka divoká na Křivoklátsku — Konec využívání CD disků u soudů — Zásahy horské služby — Robotické operace — Zálohy na energie — Spotřeba energií — Dispečink energetické sítě — Trump vyhrál republikánské primárky v J. Karolíně — Srážka vlaku s autem — Špatný stav cyklostezek po zimě — Návrat ukradené sochy — Ostravská galerie Plato v architektonické soutěži — Negativní dopady brexitu — Lukašenko chce zůstat vůdcem Běloruska — Lyžařské areály ukončují sezonu — Oceněné snímky na Berlinale — 70 let pravidelného vysílání ČST

              25. 2. 2024 na ČT1
              Stopáž51 minut

              25. únor

              Znakový jazyk a skryté titulky

              25. 2. 2024 na ČT24

              Události na sociálních sítích

              Napište nám