30 minut

7. červen 2011

Obsah dílu

Headlines — Další ultimátum Věcí veřejných — Sazka bez ředitele — Nová zjištění k nedělní železniční nehodě u Vyškova — Eurokompenzace pro zemědělce — Hradec Králové řeší problémy s projekty na zateplení škol — Karlovy Vary chtějí zpátky miliardu za KV arénu — Dobré zprávy pro pacienty s rakovinou kůže — Státní maturity ve finále — Rafinovaný podvod s lesem — Povstalci v Sýrii kontrolují region na severozápadě země. Armáda připravuje ofenzivu — Plány nového šéfa Národní galerie — 3D tiskárny

Části dílu

00:22
Headlines
  Přehled zpráv
  01:30
  Další ultimátum Věcí veřejných
   Živý vstup Jany Čermákové
   04:47
   Sazka bez ředitele
    Živý vstup Jakuba Linky
    07:48
    Nová zjištění k nedělní železniční nehodě u Vyškova
     Na trati byly už víc než před rokem nalezeny defetoskopické závady kolejí - Správa železniční dopravní cesty je ale navzdory svým předpisům neodstranila.
     09:40
     Eurokompenzace pro zemědělce
      I čeští zemědělci dostanou odškodnění za ztráty kvůli panice související s nákazou bakterií E. coli. Dohodli se na tom ministři zemědělství sedmadvacítky v Lucemburku.
      11:40
      Hradec Králové řeší problémy s projekty na zateplení škol
       Některé parametry a výměry budov jsou v projektech jiné než ve skutečnosti. Kvůli tomu získalo město menší dotaci, než mohlo.
       14:06
       Karlovy Vary chtějí zpátky miliardu za KV arénu
        Město podalo žalobu na firmy, které halu postavily. Zaplatit mají peníze, které radnice do stavby investovala. Žaloba zpochybňuje i platnost smluv o vlastnictví arény.
        16:23
        Dobré zprávy pro pacienty s rakovinou kůže
         Lékaři na konferenci v Chicagu představili hned dva preparáty, které výrazně prodlužují život nemocných a fungují lépe než v současnosti používaná chemoterapie.
         18:50
         Státní maturity ve finále
          Podle průběžných výsledků zatím všechno nasvědčuje tomu, že maturitu neudělá pětina žáků. Tedy přesně tolik, kolik Ministerstvo školství odhadovalo. Jenže podle odborníků je počet neúspěšných studentů příliš vysoký.
          20:35
          Rafinovaný podvod s lesem
           Další případ rafinovaného podvodu s nemovitostmi vyšetřuje policie. Rudolf Fárek z Horní Bečvy na Valašsku přišel ze dne na den o les, přitom nic neprodal.
           22:37
           Povstalci v Sýrii kontrolují region na severozápadě země. Armáda připravuje ofenzivu
            Syrský režim bojuje o přežití. Rebelové obsadili velká města. Armáda má ztráty a chce situaci za každou cenu zvrátit.
            25:10
            Plány nového šéfa Národní galerie
             Vyšší návštěvnost, vyrovnaný rozpočet nebo lepší spolupráce se šéfy sbírek - plány nového ředitele Národní galerie Vladimíra Rösela. Původním povoláním ekonom nahradil od 1. června ve funkci Milana Knížáka.
             26:46
             3D tiskárny
              3D tiskárny se brzy dostanou i do běžných domácností. Zhruba do pěti let si budeme moci vytisknout náhradní součástky nebo obroučky brýlí.
              Přehrát celé video
              Stopáž30 minut
              Další díl
              8. červen 2011

              Přehled dílů

              Stopáž54 minut

              4. prosinec

              Jednání tripartity — Sporná témata na tripartitě — Závěry jednání tripartity — Plány pro pracovníky ve školství — Růst průměrné hrubé mzdy — Růst mezd prakticky — Izrael rozšiřuje pozemní operaci — Ústavní činitelé — Silný mráz v Česku — Žabovřesky a Královo Pole bez tepla a teplé vody — Zapadaná trať v jižních Čechách — Jednání šéfů vlád Česka a Rakouska — Premiéra Bitvy o Hernániho v Dejvickém divadle — Dohoda o růstu výdělků ve zdravotnictví — Obvinění v kauze Xixoio — Názor na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech — Odsouzený dezinformátor zpátky v Česku — Růst cen potravin — Slevy v prodejnách potravin — Prodejny v Česku — Nákupy v Polsku a v Německu — Prodloužení kontrol na německých hranicích — Vyšetřování útoku v Paříži — Referendum ve Venezuele o Guyaně — Podpora firem za covidu — Žádost o důchody i online — Řidičské průkazy v mobilu a na zkoušku — Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy rezignoval — Předvánoční kontroly ČOI — Obnova válkou zničených obcí na Ukrajině — Zrušené lety — Kladrubští koně na sněhu — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici

              4. 12. 2023 na ČT1
              Stopáž54 minut

              4. prosinec

              Znakový jazyk a skryté titulky

              4. 12. 2023 na ČT24
              Stopáž50 minut

              3. prosinec

              Navýšení minimální mzdy — Debaty o růstu minimální mzdy — Jednání tripartity — Bojové operace v Gaze — Sněžení na východě Česka — Odklízení sněhu ze střech — Dozvuky kalamity na jihu Čech — Výstraha před silným mrazem — Válečné zločiny na Ukrajině — Nemovitosti bez jasného majitele — Srážka vlaků v České Třebové — 60 let od premiéry Zahradní slavnosti — Zájem o elektrická auta v Německu — Dotace na bezemisní auta — Útok v centru Paříže — Příspěvek na penzijní spoření — Změny v penzijním spoření — Další změny — Český rekord v otužování — První adventní neděle — Rozsvícený dům v Libišanech — Plánované útraty Čechů za Vánoce — Dárky z druhé ruky — Přípravy na pohřeb Karla Schwarzenberga — Dohoda s lékaři — Blokáda kamionů z Ukrajiny — Nárůst počtu sebevražd v USA — Důchody pro disidenty a komunisty — Zátěžová zkouška mostu — Léčba zraněného bojovníka od Bachmutu — Let s Aerem 145 — Poslední klapka snímku Konec světa

              3. 12. 2023 na ČT1
              Stopáž50 minut

              3. prosinec

              Znakový jazyk a skryté titulky

              3. 12. 2023 na ČT24
              Stopáž50 minut

              2. prosinec

              Česko zasypal sníh — Kalamita na jihu Čech — Problémy kvůli sněhu na Vysočině — Komplikovaný provoz na dálnici D1 — Fotografie z dnešního dne — Výstraha před silným sněžením — Předpověď na další dny — Sníh v okolních zemích — Pomoc energeticky náročným firmám — Ceny energií v Německu — Válka v Pásmu Gazy — LouTkáček ve Stavovském divadle — Změna vedení v pravoslavné církvi — Hrozí zřícení středověké věže v Bologni — Klimatický summit v Dubaji — Provoz v nemocnicích o víkendu — Sníh na horách — Horská střediska zahájila sezonu — Náklady na dovolenou na horách — Zimní sezona na Šumavě — Varování záchranářů — Mobilizace v Rusku a na Ukrajině — Přístupový proces Ukrajiny do EU — Dražší voda na východě Čech — Spory kvůli možné rekonstrukci Hlavního nádraží — Kandidáti SPD do evropských voleb — Návrh na zákaz anglických výrazů v ruském jazyce — Rekonstrukce bitvy tří císařů — Rok s novými produkty umělé inteligence — Veřejné osvětlení v Jičíně

              2. 12. 2023 na ČT1
              Stopáž50 minut

              2. prosinec

              Znakový jazyk a skryté titulky

              2. 12. 2023 na ČT24
              Stopáž54 minut

              1. prosinec

              Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

              1. 12. 2023 na ČT1
              Stopáž54 minut

              1. prosinec

              Znakový jazyk a skryté titulky

              1. 12. 2023 na ČT24
              Stopáž54 minut

              30. listopad

              Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

              30. 11. 2023 na ČT1
              Stopáž54 minut

              30. listopad

              Znakový jazyk a skryté titulky

              30. 11. 2023 na ČT24

              Události na sociálních sítích

              Napište nám