Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Štvanice - demolice pokračuje

Den po začátku demolice na pražské Štvanici se radikálně změnily plány města, co s místem dál.

Rizikové okurky v ČR

Do Česka přišly první rizikové okurky ze Španělska. Potravinářská inspekce dnes kontrolovala sklady společnosti Country Life, kam měla dorazit poslední zásilka.

VV potvrdily svoje vedení

Věci veřejné potvrdily Radka Johna jako plnoprávného šéfa strany. Na konferenci neprošlo usnesení, aby VV okamžitě odešly z vlády.

Demonstrace v Bělehradu

Živý vstup Jana Moláčka.

Vyšší daně na tabák

Vyšší spotřební daň na cigarety zdrojem peněz pro zdravotnictví. Podle nového koaličního plánu by výnos připadl pojišťovnám a resort by tak dostal chybějící miliardy.

Sucho v ČR

Česko trápí suché počasí a příliš na tom nezměnil ani včerejší déšť. Průtoky na řekách klesají k hodnotám nejnižším za posledních 100 let.

Ztráty v Lesích ČR

Stamilionové ztráty hrozí státnímu podniku Lesy České republiky. Neví totiž, kolik si má účtovat za dřevo, které ve státních lesích vytěží soukromé firmy.

Pomoc pro Sazku

Finanční skupina Penta nabídne za společnost Sazka - dvě miliardy korun. V pořadu Otázky Václava Moravce to řekl mluvčí Penty Martin Danko.

Rok po volbách

Přesně před rokem - 28. a 29. května 2010 - lidé ve volbách rozhodli o novém složení sněmovny.

eRecepty

Startuje projekt elektronických receptů, už brzy bude možné si vyzvednout medikament bez návštěvy lékaře.

Americký prezident Barack Obama zamířil do oblastí postižených tornády

Ve městě Joplin se má za několik okamžiků osobně sejít s místními lidmi. Ti v posledních dnech prohledávají trosky svých domů.

Jak pomoci Romům na Slovensku?

Z dvou set milionů eur z evropských fondů určených na pomoc Romům se na Slovensku v uplynulém období nevyužilo téměř nic. Překážkou je mnohdy složitá administrativa a byrokracie.

Nebezpečný růstový hormon

Růstový hormon, který posiluje svalovou hmotu i celkový výkon těla a tajně ho proto někdy využívají i sportovci, může být velmi nebezpečný. Lékaři dokázali, že jeho nadměrné užívání mívá podobné příznaky jako vzácná choroba akromegalie.

Přehrát vše
Stopáž30 minut
Rok výroby 2011
 P ST