Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Vládní krize pokračuje

Premiér Nečas donesl na Hrad návrh na rezignaci tří ministrů. Své křeslo dal k dispozici i ministr obrany Vodnra. Klaus ale zatím nikoho odvolávat nechce.

Jednání K9

Živý vstup Jany Čermákové.

Sponzorování VV

Kriminalisté šetří dar od polsnace Michala Babáka. Týdeník Respekt upozornil na to, že nedokázal vysvětlit, kde 6 milionů pro stranickou kasu sehnal.

Francie zakazuje nosit burky na veřejnosti

Francouzští policisté zadrželi nejméně dvě ženy, které odmítly uposlechnout zákon zakazující nošení burek na veřejnosti.

ECM v insolvenci

Společnost ECM Real Estate Investment , pod jejíž taktovkou se staví byty i kanceláře má vážné problémy - V Česku jde vůbec o prvního velkého developera, který skončil v insolvenci.

Změna pravidel při umělém oplodnění

Podle ministerského plánu by nově ženy dostávaly místo více embryí jen jedno.

Chropyně: lidé ostraňují spoušť po požáru

400 místních se po evakuaci vrátilo domů a těžce se vyrovnávají s následky tragédie. Zplodiny poškodily rodinné domy a zamoření nebezpečnými látkami hrozí polím i zahradám.

Elektromobily do Prahy

Praha startuje svůj projekt elektromobility. Do ulic vyrazí necelá dvacítka aut na alternativní pohon - některá vozidla poslouží záchranářům, jiná pomohou při údržbě zeleně.

Týdenní obléhání Laurenta Gbagba skončilo

Bývalého prezidenta Pobřeží slonoviny údajně zajali stoupenci Alassana Outarry, který Gbagba porazil v listopadových volbách.

Libye: mírový plán na ukončení konfliktu

Delegace Africké unie předložila libyjským vzbouřencům mírový plán na ukončení konfliktu. Povstalci slíbili, že návrh, který už před nimi odsouhlasil Kaddáfí, poctivě prostudují.

Japonsko: měsíc po tragédii další zemětřesení

Úřady varovaly před tsunami, přílivová vlna ale nakonec nepřišla. Březnová katastrofa si podle prozatimní bilance vyžádala na 27 000 mrtvých a pohřešovaných.

50 výročí prvního letu člověka do vesmíru

Moskva se chystá na velké oslavy 50 let od prvního letu člověka ve vesmíru. Jméno Jurij Gagarin se stalo navzdory velké rivalitě se Spojenými státy symbolem dobývání vesmíru po celém světě.

Magnesia Litera

Knižní ceny Magnesia litera v sedmi kategoriích jsou rozdány. Knihou roku je posmrtně vydaný román Jana Balabána Zeptej se táty.

Přehrát vše
Stopáž30 minut
Rok výroby 2011
 P ST