30 minut

27. březen 2011

Obsah dílu

Headlines — TOP 09 ubírá plyn — Japonsko: radiace opět stoupá — Ústecký dopravní podnik zadal odtahy aut bez výběrového řízení — Nejvýkonnější laser na světě — Aleš Hušák ze Sazky neodchází — Zemřela Jitka Válová — Demonstrace proti vykořisťování — Nový český projekt: Facebook naoranžovo a za peníze. Jde o podvodné "letadlo"? — Kam v létě na dovolenou? — Volby v Německu — Boje v Libyi pokračují — Ceny Thálie — Auta sovětských vůdců

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled zpráv
  01:39
  TOP 09 ubírá plyn
   Ve čtvrtek TOP 09 trvala na tom, aby ministr obrany Alexandr Vondra kvůli kauze ProMoPro rezignoval. A to v historicky krátkém čase. Teď ubírá plyn.
   04:35
   Japonsko: radiace opět stoupá
    První měření ukázalo hodnoty rovnající se desetimilionu limitu. Později je provozovatel s omluvou opravil. Výhrady k tomu, jak krizi zvládá, to ale neutišilo.
    06:43
    Ústecký dopravní podnik zadal odtahy aut bez výběrového řízení
     Většinovým vlastníkem společnosti JVK Trasport, která auta v Ústí nad Labem nově odtahuje, je asistentka podnikatele Patrika Oulického.
     08:51
     Nejvýkonnější laser na světě
      Do Česka míří špičkoví vědci z prestižních zahraničních výzkumných center. Láká je projekt nejvýkonnějšího laseru světa ELI, který skoro za sedm miliard vyroste nedaleko Prahy.
      10:50
      Aleš Hušák ze Sazky neodchází
       Aleš Hušák z pozice šéfa Sazky odejít nehodlá. Ani přesto, že v pátek to byl on, kdo na největší loterijní firmu v zemi podal insolvenční návrh.
       13:13
       Zemřela Jitka Válová
        Ve věku 88 let zemřela významná výtvarnice Jitka Válová. Do poslední chvíle tvořila i vystavovala. Celou uměleckou kariéru bojovala proti totalizujícím tendencím v české kultuře.
        15:23
        Demonstrace proti vykořisťování
         Až 200 lidí demonstrovalo v Praze proti zneužívání a vykořisťování cizinců při práci v českých lesích. U Ministerstva zemědělství na protest zasadili stromek.
         17:56
         Nový český projekt: Facebook naoranžovo a za peníze. Jde o podvodné "letadlo"?
          Před pár týdny se rozběhla síť Nameee.com, ve které mohou uživatelé vydělávat tím, že přivedou další členy.
          19:53
          Kam v létě na dovolenou?
           Nepokoje v severní Africe mění mapu oblíbených turistických cílů Čechů. Právě v těchto dnech si přitom řada lidí začíná vybírat, kam vyrazí na dovolenou.
           21:41
           Volby v Německu
            Živý vstup Evy Pláničkové.
            24:42
            Boje v Libyi pokračují
             Libyjští povstalci pokračují v ofenzívě proti vládním jednotkám věrným plukovníku Kaddáfímu. Ty dál téměř bez odporu ustupují.
             27:09
             Ceny Thálie
              Jiřina Bohdalová dostala Thálii za celoživotní herecké mistrovství. Ceny za celoživotní přínos získali i dirigent Jiří Kout a baletka Věra Ždichyncová.
              28:42
              Auta sovětských vůdců
               Jaká auta měl ve sbírce sovětský vůdce Brežněv nebo čím jezdil diktátor Stalin, prozrazuje unikátní moskevská výstava.
               Přehrát celé video
               Stopáž30 minut
               Další díl
               28. březen 2011

               Přehled dílů

               Stopáž54 minut

               3. říjen

               3. 10. 2023 na ČT1
               Stopáž54 minut

               3. říjen

               Znakový jazyk a skryté titulky

               3. 10. 2023 na ČT24
               Stopáž54 minut

               2. říjen

               Headlines — Nový zákoník práce — Přehled změn — Přesčasy pro lékaře — Fico bude jednat o vládě — Předvolání ruského velvyslance na Slovensku — Hospodaření státu — Ministři zahraničí EU v Kyjevě — Tragédie v mexickém kostele — Nadzemní val u dolu Turów — Nobelova cena za mRNA vakcíny — Výstava Milana Knížáka — Problémová zakázka na metro — Jaderná elektrárna Dukovany — Strom roku — Nouzové přistání horkovzdušeného balonu — Dodávky nových vrtulníků — Sleva na pečující manželku nebo manžel — Problémy se zubní pohotovostí — Lidé bez zubaře — Stomatologická péče — Evakuace gymnázia v Kroměříži — Přejmenování Koněnovy ulice v Praze — Spor o nájemné na letišti v Líních — Vysokorychlostní vlak v Indonésii — Konference SingularityU v Praze — Prodej zámku Štiřín — Cyklus koncertů Hybatelé rezonance — Civilní spor o Trumpovo podnikání — Změna územního plánu v Pardubicích — Istanbulská úmluva — Renovace elektrárny na orlické přehradě — Mural připomíná historii Šternberka

               2. 10. 2023 na ČT1
               Stopáž54 minut

               2. říjen

               Znakový jazyk a skryté titulky

               2. 10. 2023 na ČT24
               Stopáž50 minut

               1. říjen

               Headlines — Výsledky slovenských parlamentních voleb — Výsledky slovenských voleb — Robert Fico vítězem voleb — Volby na Slovensku — České reakce na slovenské volby — Volby v přímém přenosu — Valorizace důchodů — Sněmovna o rozpočtových úsporách — Ceny enenergií — Stavebnictví v útlumu — Paralýza federálních úřadů — Ceny Thálie znají své laureáty — Demonstrace v Polsku — Kurz české koruny — Požár ve španělském nočním klubu — Úbytek poštovních schránek — Dražší české pivo — Ceny piva — Zákazníci v kavárnách a bistrech — Pavel Simon kandidátem na soudce ÚS — Recyklace budovy z roku 1971 — Odklánění ruského majetku — Nový název ulice Koněvova — Nobelovy ceny 2023 — Výstava Prezidentské okamžiky — První říjen - den seniorů — Obnovená tvrz Tichá u Dolního Dvořiště

               1. 10. 2023 na ČT1
               Stopáž50 minut

               1. říjen

               Znakový jazyk a skryté titulky

               1. 10. 2023 na ČT24
               Stopáž50 minut

               30. září

               Headlines — Volby na Slovensku — Předčasné volby — Slováci odevzádvají své hlasy — Souboj Fico vs. Šimečka — Ve volebních štábech favoritů — Co vedlo k předčasným volbám — Rozdělování penež pro kraje — Peníze pro kraje — Válka na Ukrajině — Zavřená dálnice D10 — Mimořádné otevření Kalovratského paláce — Bleskové záplavy v New Yorku — Počet úmrtí při nehodách — Požár rodinného domu v Perlovicích na Prachaticku — Podzimní sklizeň brambor — 12 let ČT s Petrem Dvořákem — Divácky úspěšná ČT — Česká televize a iVysílání — ČT během pandemie covidu — Charita ČT — Omezení zahraničních cest — Dočasná platební neschopnost — Rusům zdražily dovolené — Prodloužený víkend na horách — Vila Rudolfa Jedličky — 30. ročník Cen Thálie

               30. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž50 minut

               30. září

               Znakový jazyk a skryté titulky

               30. 9. 2023 na ČT24
               Stopáž54 minut

               29. září

               Headlines — Česká ekonomika v recesi — Domácnosti šetří, firmy méně vyvážejí — Předpověď ekonomického vývoje — Parlamentní volby na Slovensku — Předvolební průzkumy — Témata předvolební kampaně — Přívětivější okamžiky politické kampaně — Vlak z Prahy na volby — Otevření posledního úseku S3 — Putin jednal se členem Wagnerovců — Stěhování z fronty do bezpečnějších regionů — Soud o přebalu Reflexu s Tomiem Okamurou — Výročí podpisu Mnichovské dohody — Okolnosti a následky Mnichovské dohody — Stát koupil přepravce plynu Net4Gas — Spor o přesčasy lékařů — Švédsko proti gangům — Zranění po pádu atrakce v Příbrami — Rekordně teplý podzim — Start sezóny respiračních chorob — Ordinace plné nemocných děti — Respirační onemocnění v ČR — Celková výše dluhů — Novela vodního zákona — Vyšetřování požáru na území Českého Švýcarska — Čínská eskalace napětí vůči Západu — Vypouštění přehrady — Tragické úrazy na horských stezkách — Povodně v New Yorku — Gočárovy mlýny — Krize čínské realitní společnosti Evergrande — Péče o umírající doma — Policie obvinila žháře — Přehlídka české architektury

               29. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž54 minut

               29. září

               Znakový jazyk a skryté titulky

               29. 9. 2023 na ČT24

               Události na sociálních sítích

               Napište nám