30 minut

15. únor 2011

Obsah dílu

Headlines — Příliš nízká svodidla — Podvody pokutami — Berlusconi opět před soud — Lidé riskují při přecházení kolejí a zbytečně umírají. — Kritika nových tramvají — Otevření Národního technického muzea — Poslední hity v mobilním světě — Podle jihočeských starostů hrozí mezinárodní blamáž kvůli R3 — Demonstrace v Íránu — 8 miliard dolarů za znečištění pralesa — Visegrádská čtyřka — Legendární brouk slaví — 80 dopisů v Berlíně

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled zpráv
  01:50
  Příliš nízká svodidla
   Následky tragické dopravní nehody u Prostějova z 10. února mohla zmínit svodidla. Tvrdí to olomoucký dopravní inženýr Lubomír Pešout, který pracuje na bezpečnostním auditu silnice R-46.
   04:25
   Podvody pokutami
    Pokutové bloky podepsané na místě dopravního přestupku policisté na služebnách dodatečně upravují. Upozorňují na to řidiči, kteří se s tím v posledních měsících setkali.
    06:29
    Berlusconi opět před soud
     Italský premiér Berlusconi bude souzen v případu sexuální aféry, která hýbe celou Itálií. Rozhodla o tom milánská soudkyně.
     08:17
     Lidé riskují při přecházení kolejí a zbytečně umírají.
      Každý rok zemře na kolejích při střetu s vlakem téměř 200 lidí. Většinou přecházejí koleje v okolí nádraží a nepoužívají podchody ani nadchody.
      12:11
      Kritika nových tramvají
       Pražská TOP 09 kritizuje smlouvy na dodávku nízkopodlažních tramvají 15T. Nezvládnou jízdu ve sněhové kalamitě - a navíc město nemá možnost od kontraktu s výrobcem odstoupit.
       14:34
       Otevření Národního technického muzea
        Oprava a dostavba stály 370 milionů korun. V podvečer prostory slavnostně otevřeli prezident Václav Klaus a předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová.
        16:41
        Poslední hity v mobilním světě
         Novinky ze světa mobilních technologií jsou k vidění v Barceloně. Na největší veletrh svého druhu se sjelo na 1 300 firem. Hraje se o zisky z aplikací a z operačních systémů. Na akci byl také představen první mobilní telefon s 3D displejem.
         18:26
         Podle jihočeských starostů hrozí mezinárodní blamáž kvůli R3
          Mezinárodní blamáží hrozí vyřazení rychlostní silnice R3 z takzvané superkoncepce Ministerstva dopravy.
          20:15
          Demonstrace v Íránu
           Vlna nepokojů se přelila do dalších zemí Středního východu. Tisíce Íránců v pondělí vyrazily do ulic, aby protestovaly proti místnímu režimu. Rozprášila je policie a polovojenské jednotky. Nejméně dva lidi přišli o život.
           22:13
           8 miliard dolarů za znečištění pralesa
            Přes osm miliard dolarů má zaplatit americký ropný gigant Chevron za znečištění amazonského pralesa v Ekvádoru. Rozhodl tak po vleklém procesu tamní soud.
            24:43
            Visegrádská čtyřka
             K propuštění běloruských politických vězňů vyzvali v Bratislavě premiéři visegrádské čtyřky. Podpořili je i předsedové vlád Německa, Rakouska a Ukrajiny.
             26:56
             Legendární brouk slaví
              Přesně před 75ti lety, 15. ledna 1936 oznámil Adolf Hitler poprvé světu zrození lidového vozu – aniž to tušil, mluvil o později slavném Volkswagenu Brouk.
              28:55
              80 dopisů v Berlíně
               Na mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně měl svou premiéru poslední z třetice českých zástupců. Snímek 80 dopisů režiséra Václava Kadrnky.
               Přehrát celé video
               Stopáž30 minut
               Další díl
               16. únor 2011

               Přehled dílů

               Stopáž54 minut

               28. listopad

               Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

               28. 11. 2023 na ČT1
               Stopáž54 minut

               28. listopad

               Znakový jazyk a skryté titulky

               28. 11. 2023 na ČT24
               Stopáž54 minut

               27. listopad

               Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

               27. 11. 2023 na ČT1
               Stopáž54 minut

               27. listopad

               Znakový jazyk a skryté titulky

               27. 11. 2023 na ČT24
               Stopáž50 minut

               26. listopad

               Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

               26. 11. 2023 na ČT1
               Stopáž50 minut

               26. listopad

               Znakový jazyk a skryté titulky

               26. 11. 2023 na ČT24
               Stopáž50 minut

               25. listopad

               Druhý den příměří v Pásmu Gazy — Návrat rukojmích k rodinám — Vývoj příměří v Gaze — Úprava daní — Vyšší daně na alkohol a cigarety — Tiché víno — Hodnocení české ekonomiky — Úhrady za pobyt v sociálních službách — Spadlé letadlo — První sníh v Česku — Adventní koncerty — Taneční večer pro Centrum Paraple — Česká delegace na Ukrajině — Plány českých firem — Myslivec zastřelil rybáře — Kampaň o nebezpečí drog — Vánoční strom v Ostravě — Vánoční strom pro Prahu — Zimní počasí v Česku — Čerstvý sníh a problémy na silnicích — Zimní počasí v příštích dnech vydrží — Zimní dovolené na českých horách — Odměny obecních zastupitelů — Noční zákaz vjezdu — Aktivní sopka Etna — Maďarsko a finanční podpora ze zahraničí — Portál občana — Oprava parní lokomotivy — Dvojčata s cíleně upraveným genomem — Mezinárodní festival stepu v Brně

               25. 11. 2023 na ČT1
               Stopáž50 minut

               25. listopad

               Znakový jazyk a skryté titulky

               25. 11. 2023 na ČT24
               Stopáž54 minut

               24. listopad

               Příměří v Pásmu Gazy — Propuštění části rukojmích — Okolnosti¨propuštění rukojmích — Návrat obyvatel do Sderotu — Robert Fico v Praze — Vir čínských dětí — Omezování firemních benefitů — Podmínečné propuštění Oscara Pistoriuse — Jednání koalice v Pardubicích — Spotřeba zemního plynu v ČR — Spor o zákaz vjezdu do části Prahy — Ukrajinci pracující v Česku — Filmové a hudební Variace ve Varech — Pondělní stávka odborů — Nepokoje v Dublinu — Největší ledovec světa v pohybu — Řidička v protisměru na D6 — Drony pomáhají záchranným složkám — Nákupy ve slevách během Black Friday — Plánovaná útrata za vánoční dárky — Jak poznat slevu — Důvěra v českou ekonomiku — Soud rozhodl o výbuchu v Koryčanch — Windfall tax — Svědectví z ukrajinské fronty — Správa městského mobiliáře v Praze — STAN místo ODS povede dopravu v Olomouckém kraji — Požár v Nemocnici Na Homolce — Zahájení adventních trhů — Část Prahy bez tepla a teplé vody — Smrtící droga fentanyl mezi americkými bezdomovci — Zahraniční lékaři v Česku — Průsak vody do domů v ostravské Nové Vsi — Osudy československých legionářů v počítačové hře — Háčkovací maraton v Kroměříži

               24. 11. 2023 na ČT1
               Stopáž54 minut

               24. listopad

               Znakový jazyk a skryté titulky

               24. 11. 2023 na ČT24

               Události na sociálních sítích

               Napište nám