7. únor 2011

Obsah dílu

Headlines — Záchranný kruh pro Sazku: Penta a E-Invest — O prodražení Blanky vědělo už minulé vedení magistrátu — Krajské krizové scénáře po odchodech lékařů — Nová země na mapě Afriky: Jižní Súdán — Zrušte demonstraci,vyzval starosta radikály — Jančík znovu obviněn — Na 3,5 roku do vězení má jít mladík, který v Chrastavě při srpnových bleskových povodních okradl vyplavenou rodinu. — Zemřel Pavel Vondruška, skladatel, herec a jeden z "Cimrmanů" — Nehoda na žižkovském nákladovém nádraží — 14. den egyptských bouří — Assange před londýnským soudem — Tresty pro majitele zanedbávaných památek — Moje drahé Česko: Cesta čínského trička na český trh a další témata — Do českých kin míří snímek Norské dřevo

Části dílu

00:29
Headlines
  Přehled zpráv
  01:45
  Záchranný kruh pro Sazku: Penta a E-Invest
   Dvě společnosti poskytnou Sazce tolik peněz, kolik bude potřebovat na odvrácení hrozby insolvence. Sportovním svazům garantují 200 milionů ročně po dobu 15 let. Na oplátku budou mít podíl na zisku Sazky.
   04:02
   O prodražení Blanky vědělo už minulé vedení magistrátu
    Současný primátor navýšení ceny o 10 miliard přičítá špatnému dozoru ze strany odboru městského investora. Náměstek Březina mluví o špatné komunikaci.
    05:45
    Krajské krizové scénáře po odchodech lékařů
     Někde si lékaři vymohli nabídky na zvýšení platů. Svou reakci projednávají.
     08:06
     Nová země na mapě Afriky: Jižní Súdán
      Výsledky referenda jsou oficiální. Uznal je i prezident Umar Bašír. Při vojenské vzpouře na jihu země zemřelo na 50 lidí.
      09:43
      Zrušte demonstraci,vyzval starosta radikály
       Dělnická strana sociální spravedlnosti odmítla výzvu starosty Nového Bydžova Loudy,aby zrušiola demonstraci a pochod městem.
       11:23
       Jančík znovu obviněn
        Policie znovu obvinila bývalého starostu Prahy 5 Milana Jančíka. Podezírá ho, že uzavřel neoprávněně - bez schválení zastupitelstva - smlouvu s Agenturou Praha 5 o postoupení pohledávek za víc než 63 milionů korun.
        12:18
        Na 3,5 roku do vězení má jít mladík, který v Chrastavě při srpnových bleskových povodních okradl vyplavenou rodinu.
         Šlo o 45 tisíc Kč, které rodina dostala jako sociální dávku a byly to tak jejich jediné peníze. Mladíkovi hrozilo až 8 let vězení. Nerozhoduje totiž výše škody, ale fakt, že kradl v době živelní katastrofy.
         14:07
         Zemřel Pavel Vondruška, skladatel, herec a jeden z "Cimrmanů"
          Vondruška podlehl zraněním, která utrpěl, když coby průvodce spadl do orchestřiště Stavovského divadla. Bylo mu 85 let.
          16:17
          Nehoda na žižkovském nákladovém nádraží
           Vlak se tu probořil do budovy, která je na seznamu kulturních památek. Tento krok přitom napadl vlastník, MČ Praha 3 i investor, který zde plánuje rezidenční centrum.
           18:24
           14. den egyptských bouří
            Poprvé se sešla nová vláda jmenovaná prezidentem Mubarakem. Opozice s kabinetem jednala, nadále ale požaduje odchod hlavy státu.
            20:58
            Assange před londýnským soudem
             Ten projedná švédskou žádost o vydání.
             24:36
             Tresty pro majitele zanedbávaných památek
              Zpřísnění postihů navrhují památkáři a radnice. Jen v Praze jsou památek, které majitelé neudrží, desítky.
              26:22
              Moje drahé Česko: Cesta čínského trička na český trh a další témata
               Ekonomický seriál se zaměří na oděvní průmysl a ceny, které za oblečení platíme v ČR a v zahraničí.
               28:06
               Do českých kin míří snímek Norské dřevo
                Filmové zpracování knihy japonského spisovatele Haruki Murakamiho.
                Přehrát celé video
                Stopáž30 minut
                Další díl
                8. únor 2011

                Přehled dílů

                Stopáž54 minut

                29. květen

                Headlines — Končí lhůta pro připomínky k vládnímu balíčku — Reakce na úsporný balíček — Vládní úsporný balíček — Připomínky k úspornému balíčku — Ukrajina má za sebou další sérii útoků — Ztráty ukrajinské armády — Japonsko pohrozilo KLDR sestřelením jakékoliv její rakety — Kompenzace za covid splnily svůj účel — Zlínský soud začal projednávat vynášení informací z Celní správy lihové mafii — Brno chce být vytápěné z Dukovan — Erdogan obhájil mandát — Zvýšení dluhového stropu USA — Kvalita vody v rybníku Rosnička — Obchvat Nové Paky — Nejkrásnější české knihy roku — Bezpečnostní konference Globsec v Bratislavě — BIS varuje před ruskými tajnými službami — Nehoda na D2 — Dražba autovraků v Českých Budějovicích — Posun důchodového věku nad 65 let — Výpočet věku odchodu do důchodu — Počet pracujících na jeden starobní důchod — Silný ročník 1974 — TOP5 ve finanční gramotnosti — Bezpečně k vodě — Předčasné parlamentní volby ve Španělsku — Napětí na severu Kosova — Modernizace železniční trati v Kladně — Likvidace obchodů u nádraží v Brně — Úřady vyšetřují podivně zářící barvu vody v Benátkách — Maturitní zkouška z českého jazyka — Závady po rekonstrukci Mlýnské kolonády — Další úspěch českého fotografa Horálka — Cenu Olgy Havlové obdržel architekt Filip Pšenčík

                29. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž54 minut

                29. květen

                Znakový jazyk a skryté titulky

                29. 5. 2023 na ČT24
                Stopáž50 minut

                28. květen

                Headlines — Růst penzí po valorizaci — Valorizace současných a budoucích důchodů — Hospodaření systému důchodového pojištění — Zpomalující růst cen — Volby v Turecku — Průběžné výsledky voleb v Turecku — Dluhový strop USA — Zájem o bydlení v dojezdu měst — Smrt dítěte v Mostu — Drony nad Kyjevem — Konec sjezdu sudetských Němců — Vzpomínky na rok 1989 v projektu DAMU 33 — Financování sociálních služeb — Nebezpečí požárů kvůli suchu — První stávka odborů po revoluci — Útoky na mobilní telefony — Nehody na Karlovarsku — Boj zahrádkářů proti slimákům — Skokové zdražení s koncem fixaxi cen energií — Ceny energií po ukončení vládního stropu — Roční platby za energie — Snížení cen energií — Program sněmovny v příštím týdnu — Změny prezidentských voleb — Hlavní plavební sezona na přehradách — Pokuta za nešetrnou těžbu — Vítězové festivalu v Cannes — Útoky na protiimigrační politiky ve Francii — Dražba obrazu Toyen — Poprvé k moři, na kole a pomáhat — Jízda králů ve Vlčnově — Romský festival Khamoro

                28. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž50 minut

                28. květen

                Znakový jazyk a skryté titulky

                28. 5. 2023 na ČT24
                Stopáž50 minut

                27. květen

                Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                27. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž50 minut

                27. květen

                Znakový jazyk a skryté titulky

                27. 5. 2023 na ČT24

                Události na sociálních sítích

                Napište nám