30 minut

25. leden 2011

Obsah dílu

Headlines — Ústavní soud: nakupování hlasů je nezákonné, nikoli jen neetické — Odchod do důchodu po 1. říjnu skokem do neznáma — Vyšetřování výbuchu na moskevském Domodědovu — Průzkum: Skoro každá druhá veřejná zakázka má jen jediného uchazeče — Případ drastického týrání u brněnského soudu — Rozhodnutí Ministerstva dopravy: Dálnice D3 skončí u Českých Budějovic. Na pokračování nejsou peníze — Nový průzkum o obezitě v ČR — Start kampaně Českého statistického úřadu ke sčítání lidí, bytů a domů — Libanon má nového premiéra a pouliční nepokoje — Tajná zpráva NATO: kosovský premiér šéfuje i mafii — Motorové pily v kroměřížské Podzámecké zahradě — Oscarové nominace ovládl britský snímek Králova řeč

Části dílu

00:16
Headlines
  Přehled zpráv
  01:25
  Ústavní soud: nakupování hlasů je nezákonné, nikoli jen neetické
   Nález Ústavního soudu reagoval na případ nakupování hlasů při komunálních volbách v Krupce na Teplicku.
   03:47
   Odchod do důchodu po 1. říjnu skokem do neznáma
    Aktuální metoda výpočtu důchodu skončí letos v září, zatím ale neexistuje norma, která by ji nahrazovala. O jejím návrhu bude vláda teprve jednat a není jisté, že se legislativní proces stihne.
    05:45
    Vyšetřování výbuchu na moskevském Domodědovu
     Ruský prezident Medvěděv tvrdí, že útok umožnila špatná bezpečnostní opatření. To správa letiště odmítla.
     11:07
     Průzkum: Skoro každá druhá veřejná zakázka má jen jediného uchazeče
      Se studií přišel Institut ekonomických studií UK. Podle jeho výpočtů stát za takové zakázky v posledních 4 letech utratil 46 miliard.
      13:49
      Případ drastického týrání u brněnského soudu
       Podle žaloby rodiče dnes sedmiletého chlapce bili a týrali hladem.
       16:16
       Rozhodnutí Ministerstva dopravy: Dálnice D3 skončí u Českých Budějovic. Na pokračování nejsou peníze
        Stavba dálnice D3 mezi Prahou a Českými Budějovicemi dál běží, s jejím pokračováním na česko-rakouskou hranici ale v dohledné době nepočítejte. S takovým vzkazem přijeli na jih Čech zástupci Ministerstva dopravy.
        17:55
        Nový průzkum o obezitě v ČR
         Češi přestali tloustnout. I tak má nadváhu polovina dospělé populace. Její závažnou formou - tedy obezitou - trpí pětina obyvatel země.
         19:47
         Start kampaně Českého statistického úřadu ke sčítání lidí, bytů a domů
          Český statistický úřad odstartoval kampaň, na jejímž konci sečte lidi, domy i byty. Kromě informací na internetu nás hodlá oslovit i osmi spoty, které se objeví v českých televizích.
          21:59
          Libanon má nového premiéra a pouliční nepokoje
           Proti jmenování Nadžíba Mikátího protestují hlavně zastánci posledního premiéra Harírího. Viní Hizballáh, že odchod jeho ministrů z poslední vlády byl pokusem o puč.
           24:45
           Tajná zpráva NATO: kosovský premiér šéfuje i mafii
            Hašim Thaci navíc podle jiné zprávy šéfoval gangu, který prodával orgány svých obětí nebo organizoval prostituci.
            26:41
            Motorové pily v kroměřížské Podzámecké zahradě
             Památku na seznamu UNESCO poškodila povodeň z roku 1997. Teď půjde 250 stromů k zemi a nahradí je nové.
             28:19
             Oscarové nominace ovládl britský snímek Králova řeč
              Získal 12 nominací, dalšími favority jsou například The Social Network nebo Černá labuť.
              Přehrát celé video
              Stopáž30 minut
              Další díl
              26. leden 2011

              Přehled dílů

              Stopáž54 minut

              12. srpen

              Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

              12. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž54 minut

              12. srpen

              Ve znakovém jazyce

              12. 8. 2022 na ČT24
              Stopáž54 minut

              11. srpen

              Headlines — Dodávky ropy do Česka — Původ dovážené ropy — Další finanční pomoc Ukrajině — Útok na věznici v Olenivce — Situace v Záporožské elektrárně — Makroekonomická prognóza ČBA — Kontakty Mlejnka s Redlem — USA obvinily Íránce z plánování atentátu na Johna Boltona — Řešení energetické krize v Německu — Galerie přijdou o peníze — Žádost o přídavek na dítě — Stíhání Kateřiny Valachové — Participativní rozpočet Brna — Návrat obyvatel Hřenska — Předpověď počasí na příští dny — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích — Správa železnic chystá změny — Kritická místa na českých koridorech — Šíření covidu-19 v Číně — KLDR ohlásila vítězství nad covidem-19 — Trest pro Oldřicha Kostifála — Novela státního rozpočtu — Problém s nedokončenými stavbami — Rozsáhlý požár u Bordeaux — Soud kvůli 20 rupiím — Komunální volby 2022 — Trest za pálení duhové vlajky — Letošní sklizeň — Mítink Andreje Babiše v Ústí nad Labem doprovází potyčky — Začal festival Maraton hudby Brno

              11. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž54 minut

              11. srpen

              Ve znakovém jazyce

              11. 8. 2022 na ČT24
              Stopáž54 minut

              10. srpen

              Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

              10. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž54 minut

              10. srpen

              Ve znakovém jazyce

              10. 8. 2022 na ČT24

              Události na sociálních sítích

              Napište nám