15. leden 2011

Obsah dílu

Headlines — České dráhy chtějí nové rychlíkové vagony, chybí jim k nim ale lokomotivy — Tunisko den po převratu — Hladiny řek neklesají a voda hrozí dál — Volná místa ve školkách stále chybí — Osudy agentů chodců — Končí vakcinace lišek — Nápověda před filmovými Oscary — Brněnský boj o dárce krve — Znovu jen dvě přihlášky na střední školy? — Zemřel Harírí na příkaz Íránu? — Le Penovi: rodinná firma v politice — Orlů mořských přestalo ubývat

Části dílu

00:24
Headlines
  Přehled zpráv
  01:41
  České dráhy chtějí nové rychlíkové vagony, chybí jim k nim ale lokomotivy
   ČD plánují nákup 16 souprav za 5 miliard, zatím ale nemají lokomotivy, které by je tahaly. Testy těch objednaných z plzeňské škodovky se zpožďují.
   03:38
   Tunisko den po převratu
    Tuniská armáda se snaží uklidnit situaci v zemi a hlídá v centru metropole Tunisu. Násilnosti ale pokračují jinde. Uprchlý prezident zamířil do Saúdské Arábie.
    05:45
    Hladiny řek neklesají a voda hrozí dál
     Podrobnosti o situaci na českých řekách v živém vstupu Markéta Šenkýřová.
     10:58
     Volná místa ve školkách stále chybí
      Loni odmítly 30 tisíc dětí.
      12:51
      Osudy agentů chodců
       V nové knize je shrnuli historici Pejčoch a Tomek. Podle nich skončilo na popravišti 42 lidí, kteří po válce utekli do spojeneckých okupačních zón v Německu a pak se vrátili s rozvědčickými úkoly.
       15:33
       Končí vakcinace lišek
        Naposledy se liška nakažená vzteklinou objevila před 9 roky. Státní veterinární správa se tak rozhodla šetřit, kontroly ale plánuje nadále.
        17:13
        Nápověda před filmovými Oscary
         Ceny rozdali američtí filmoví kritici. Nejvíc se jim líbil snímek Social Network od Davida Finchera. Bodovala také Černá labuť nebo Počátek.
         19:19
         Brněnský boj o dárce krve
          Tamní transfuzní stanice kvůli nedostatku dárců rozjela dvě kampaně. Přetahuje jim je totiž soukromé odběrové centrum, které je motivuje odměnami. V takovýchto zařízeních ale až 3x častěji hrozí riziko infekce žloutenkou typu B.
          21:09
          Znovu jen dvě přihlášky na střední školy?
           Takový je plán Ministerstva školství, který by měl vstoupit v platnost příští školní rok.
           23:19
           Zemřel Harírí na příkaz Íránu?
            Tvrdí to americký server Newsmax, který se odkazuje na informace ze speciálního tribunálu OSN, jenž atentát šetří. Ten má své první závěry zveřejnit v březnu.
            25:04
            Le Penovi: rodinná firma v politice
             Z čela francouzské Národní fronty odchází její dlouholetý šéf Jean-Marie Le Pen. Funkci má přebrat jeho uhlazenější a elegantní dcera Marine.
             29:14
             Orlů mořských přestalo ubývat
              Populace orlů mořských se i přes sérii otrav v letech 2008 a 2009 začíná stabilizovat. Potvrzují to první výsledky rozsáhlého sčítání, které dnes začalo v jižních Čechách.
              Přehrát celé video
              Stopáž30 minut
              Další díl
              16. leden 2011

              Přehled dílů

              Stopáž54 minut

              30. květen

              Headlines — Ekonomika stagnuje — Očekávaný vývoj české ekonomiky — Hrubý domácí produkt — Vývoj HDP v 1. čtvrtletí 2023 — Exploze v Kyjevě a Moskvě — Ukrajina je připravena na protiofenzivu — Ubývá venkovských prodejen — Česko prohrálo spor o nájem za ruské pozemky — Muž viněný ze smrti dítěte v Mostě jde do vazby — Ceny plynu dál padají — Střet jednotek KFOR a Srbů na severu Kosova — Poslanec Bašta je v nemocnici — Fotovoltaických elektráren v Česku přibývá — Soud potvrdil Peterkové podmínku — O hlavní cenu karlovarského festivalu se utkají i dvě české novinky — Německo bojuje s ilegální migrací — Výbor doporučil schválit kandidáty do ÚS — Požár autobusu na Lounsku — Účinnější léčba roztroušené sklerózy — Oprava pražského orloje — Staroměstský orloj — Návrat turistů do centra Prahy — Na jezeře Lago Maggiore zemřeli příslušníci italských tajných služeb — Opravy silnic na jihu Moravy — Moskva vydala zatykač na amerického senátora — Zvýšení rodičovského příspěvku — Kulturní dům Slavie v Českých Budějovicích projde opravou — Odbory zřídily stávkový výbor — Týmy duševního zdraví pro školáky — Předražené služby podomních zámečníků — Opravený Sněmovní sál opět září zlatem — K čínské vesmírné stanici odstartovala loď — Oprava sousoší husitů v lese u Bořitova — Koncert Iron Maiden v Praze

              30. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž54 minut

              30. květen

              Znakový jazyk a skryté titulky

              30. 5. 2023 na ČT24
              Stopáž54 minut

              29. květen

              Headlines — Končí lhůta pro připomínky k vládnímu balíčku — Reakce na úsporný balíček — Vládní úsporný balíček — Připomínky k úspornému balíčku — Ukrajina má za sebou další sérii útoků — Ztráty ukrajinské armády — Japonsko pohrozilo KLDR sestřelením jakékoliv její rakety — Kompenzace za covid splnily svůj účel — Zlínský soud začal projednávat vynášení informací z Celní správy lihové mafii — Brno chce být vytápěné z Dukovan — Erdogan obhájil mandát — Zvýšení dluhového stropu USA — Kvalita vody v rybníku Rosnička — Obchvat Nové Paky — Nejkrásnější české knihy roku — Bezpečnostní konference Globsec v Bratislavě — BIS varuje před ruskými tajnými službami — Nehoda na D2 — Dražba autovraků v Českých Budějovicích — Posun důchodového věku nad 65 let — Výpočet věku odchodu do důchodu — Počet pracujících na jeden starobní důchod — Silný ročník 1974 — TOP5 ve finanční gramotnosti — Bezpečně k vodě — Předčasné parlamentní volby ve Španělsku — Napětí na severu Kosova — Modernizace železniční trati v Kladně — Likvidace obchodů u nádraží v Brně — Úřady vyšetřují podivně zářící barvu vody v Benátkách — Maturitní zkouška z českého jazyka — Závady po rekonstrukci Mlýnské kolonády — Další úspěch českého fotografa Horálka — Cenu Olgy Havlové obdržel architekt Filip Pšenčík

              29. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž54 minut

              29. květen

              Znakový jazyk a skryté titulky

              29. 5. 2023 na ČT24
              Stopáž50 minut

              28. květen

              Headlines — Růst penzí po valorizaci — Valorizace současných a budoucích důchodů — Hospodaření systému důchodového pojištění — Zpomalující růst cen — Volby v Turecku — Průběžné výsledky voleb v Turecku — Dluhový strop USA — Zájem o bydlení v dojezdu měst — Smrt dítěte v Mostu — Drony nad Kyjevem — Konec sjezdu sudetských Němců — Vzpomínky na rok 1989 v projektu DAMU 33 — Financování sociálních služeb — Nebezpečí požárů kvůli suchu — První stávka odborů po revoluci — Útoky na mobilní telefony — Nehody na Karlovarsku — Boj zahrádkářů proti slimákům — Skokové zdražení s koncem fixaxi cen energií — Ceny energií po ukončení vládního stropu — Roční platby za energie — Snížení cen energií — Program sněmovny v příštím týdnu — Změny prezidentských voleb — Hlavní plavební sezona na přehradách — Pokuta za nešetrnou těžbu — Vítězové festivalu v Cannes — Útoky na protiimigrační politiky ve Francii — Dražba obrazu Toyen — Poprvé k moři, na kole a pomáhat — Jízda králů ve Vlčnově — Romský festival Khamoro

              28. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž50 minut

              28. květen

              Znakový jazyk a skryté titulky

              28. 5. 2023 na ČT24

              Události na sociálních sítích

              Napište nám