32 minut

15. ledna 2011

Obsah dílu

Headlines — České dráhy chtějí nové rychlíkové vagony, chybí jim k nim ale lokomotivy — Tunisko den po převratu — Hladiny řek neklesají a voda hrozí dál — Volná místa ve školkách stále chybí — Osudy agentů chodců — Končí vakcinace lišek — Nápověda před filmovými Oscary — Brněnský boj o dárce krve — Znovu jen dvě přihlášky na střední školy? — Zemřel Harírí na příkaz Íránu? — Le Penovi: rodinná firma v politice — Orlů mořských přestalo ubývat

Části dílu

00:24
Headlines
  Přehled zpráv
  01:41
  České dráhy chtějí nové rychlíkové vagony, chybí jim k nim ale lokomotivy
   ČD plánují nákup 16 souprav za 5 miliard, zatím ale nemají lokomotivy, které by je tahaly. Testy těch objednaných z plzeňské škodovky se zpožďují.
   03:38
   Tunisko den po převratu
    Tuniská armáda se snaží uklidnit situaci v zemi a hlídá v centru metropole Tunisu. Násilnosti ale pokračují jinde. Uprchlý prezident zamířil do Saúdské Arábie.
    05:45
    Hladiny řek neklesají a voda hrozí dál
     Podrobnosti o situaci na českých řekách v živém vstupu Markéta Šenkýřová.
     10:58
     Volná místa ve školkách stále chybí
      Loni odmítly 30 tisíc dětí.
      12:51
      Osudy agentů chodců
       V nové knize je shrnuli historici Pejčoch a Tomek. Podle nich skončilo na popravišti 42 lidí, kteří po válce utekli do spojeneckých okupačních zón v Německu a pak se vrátili s rozvědčickými úkoly.
       15:33
       Končí vakcinace lišek
        Naposledy se liška nakažená vzteklinou objevila před 9 roky. Státní veterinární správa se tak rozhodla šetřit, kontroly ale plánuje nadále.
        17:13
        Nápověda před filmovými Oscary
         Ceny rozdali američtí filmoví kritici. Nejvíc se jim líbil snímek Social Network od Davida Finchera. Bodovala také Černá labuť nebo Počátek.
         19:19
         Brněnský boj o dárce krve
          Tamní transfuzní stanice kvůli nedostatku dárců rozjela dvě kampaně. Přetahuje jim je totiž soukromé odběrové centrum, které je motivuje odměnami. V takovýchto zařízeních ale až 3x častěji hrozí riziko infekce žloutenkou typu B.
          21:09
          Znovu jen dvě přihlášky na střední školy?
           Takový je plán Ministerstva školství, který by měl vstoupit v platnost příští školní rok.
           23:19
           Zemřel Harírí na příkaz Íránu?
            Tvrdí to americký server Newsmax, který se odkazuje na informace ze speciálního tribunálu OSN, jenž atentát šetří. Ten má své první závěry zveřejnit v březnu.
            25:04
            Le Penovi: rodinná firma v politice
             Z čela francouzské Národní fronty odchází její dlouholetý šéf Jean-Marie Le Pen. Funkci má přebrat jeho uhlazenější a elegantní dcera Marine.
             29:14
             Orlů mořských přestalo ubývat
              Populace orlů mořských se i přes sérii otrav v letech 2008 a 2009 začíná stabilizovat. Potvrzují to první výsledky rozsáhlého sčítání, které dnes začalo v jižních Čechách.
              Přehrát celé video
              Stopáž31 minut
              Další díl
              16. ledna 2011

              Přehled dílů

              8329 dostupných
              Stopáž53 minut

              23. července

              Headlines — Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

              23. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž53 minut

              23. července

              Znakový jazyk a skryté titulky

              23. 7. 2024 na ČT24
              Stopáž54 minut

              22. července

              Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

              22. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž54 minut

              22. července

              Znakový jazyk a skryté titulky

              22. 7. 2024 na ČT24
              Stopáž49 minut

              21. července

              Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

              21. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž49 minut

              21. července

              Znakový jazyk a skryté titulky

              21. 7. 2024 na ČT24
              Stopáž49 minut

              20. července

              Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

              20. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž49 minut

              20. července

              Znakový jazyk a skryté titulky

              20. 7. 2024 na ČT24
              Stopáž54 minut

              19. července

              Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

              19. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž54 minut

              19. července

              Znakový jazyk a skryté titulky

              19. 7. 2024 na ČT24

              Události na sociálních sítích

              Napište nám