6. listopad 2010

Obsah dílu

Headlines — Hrozí slučování a zavírání nemocnic? — Stát rozmach solárních elektráren kritizuje, polostátní ČEZ do nich investuje — O krok blíže ke koalici ODS a ČSSD v Praze — Exkluzivně z Keni: rekordní výkupné pro somálské piráty — Protijaderné protesty v Německu — Úřad ombudsmana: ústecký magistrát nepostupuje dotatečně razantně — Visegradská čtyřka v Karlových Varech — Exkluzivně z Barmy: parlamentní volby po 20 letech — Čeští kartografové mapují chorvatské ostrovy — Plesnivé nosy u netopýrů

Části dílu

00:30
Headlines
  Přehled zpráv
  01:47
  Hrozí slučování a zavírání nemocnic?
   I takové body obsahuje krizový plán, který v souvislosti s hrozícími masovými odchody lékařů do zahraničí připravil ministr Heger.
   04:01
   Stát rozmach solárních elektráren kritizuje, polostátní ČEZ do nich investuje
    V souvislosti s plánovaným zdaněním zisků ze solární energie ČEZ také plánuje nákupy solárních projektů, které kvůli dani zkrachují. S Evropskou investiční bankou jedná o úvěru 200 milionů euro.
    06:12
    O krok blíže ke koalici ODS a ČSSD v Praze
     Šéf ČSSD Sobotka neuspěl s návrhem Ústřednímu výkonému výboru, aby pražské organizaci nedoporučil koalici s ODS.
     08:43
     Exkluzivně z Keni: rekordní výkupné pro somálské piráty
      Za unesený tanker měli dostat 9 milionů dolarů. V místech, kde tyto peníze investují, natáčel Jakub Szántó.
      11:02
      Protijaderné protesty v Německu
       Zemí projíždí vlak s vyhořelým jaderným palivem. Míří do dolnosaského Gorlebenu.
       12:56
       Úřad ombudsmana: ústecký magistrát nepostupuje dotatečně razantně
        Jde o případ černých staveb podnikatele Oulického v Českém středohoří. Podle úřadu ombudsmana je ústecký magistrát zbytečně pomalý a málo razantní.
        15:53
        Visegradská čtyřka v Karlových Varech
         Prezidenti Česka, Slovenska, Polska a Maďarska se domlouvali na společném postupu při maďarském a polském předsednictví EU.
         20:14
         Exkluzivně z Barmy: parlamentní volby po 20 letech
          Poslední volby vyhrála opozice, moci se ale chopila vojenská junta. Podle OSN mají tyto volby její moc jen legitimizovat.
          25:57
          Čeští kartografové mapují chorvatské ostrovy
           Turisté i cykloturisté si totiž stěžovali na nepřenosti starých map. Ty nové si pochvalují i domorodci.
           27:52
           Plesnivé nosy u netopýrů
            Takzvaná geomykóza zabíjí v USA celé populace. Se zkoumáním rizik u těch českých mají experti i byrokratické komplikace.
            Přehrát celé video
            Stopáž30 minut
            Další díl
            7. listopad 2010

            Přehled dílů

            Stopáž54 minut

            29. březen

            Headlines — ČNB o úrokových sazbách — Dopad vysokých sazeb na dlužníky a věřitele — Vývoj základní úrokové sazby — Zelenskyj pozval Si Ťin-pchinga — Mise bojových vrtulníků na Ukrajině — Napětí mezi Moskvou a Stockholmem — Dotace na sociálně znevýhodněné školáky — Zasedání vlády na Jesenicku — Protesty odborů kvůli penzím — Protiruské sankce v Moldavsku — Kritika izraelské justiční reformy — Přehlídka českého sklářství v Miláně — Změna dodavatele jaderného paliva — Přibývá státních zaměstnanců — Vyšetřování výbuchu plynovodů — Stíhání fyzioterapeuta z Hostivaře — Mrazivá noc v ovocných sadech — Omezení velkochovů i kvůli ptačí chřipce — Počty drůbeže a vajec — Vývoj cen vajec a prodeje slepic — Petr Pavel na severu Moravy — Premiér o ruských sportovcích na olympiádě — Transformace České pošty — Karel III. v Německu — Dohoda o migraci mezi USA a Kanadou — Strategie vyjednávání o nové koalici — Praskliny ve škole v Prušánkách — Dvakrát načapaný opilec za volantem — Obědy pro školky — Závěr soudu s exšéfem českého fotbalu — Olympiáda pod dohled umělé inteligence — Dražba vzáceného dřeva

            29. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž54 minut

            29. březen

            Znakový jazyk a skryté titulky

            29. 3. 2023 na ČT24
            Stopáž54 minut

            28. březen

            Headlines — Vládní slib o dodržení deficitu — Opozice čeká vyšší schodek — Schodky státních rozpočtů ČR — Regulace aut se spalovacími motory — Trest za protiválečný obrázek dcery — Zánik českých značek — Očkování proti covidu-19 — Boje o Bachmut — Politická krize v Izraeli — Prezidentova návštěva Moravskoslezského kraje — Kauza vraždy muže v Praze — Divadelní hra Přípravy na všechno — Protest vysokoškolských učitelů — Platy vysokoškolských pedagogů — Přístup ke zbraním v USA — Obžaloba učiteky kvůli popírání války na Ukrajině — Hodiny čekání na zubaře — Nehody kvůli počasí — Odklízení následků havárií — Zimní údržba silnic — Předpověď počasí — Digitalizace veřejné správy — Stávka ve Francii — Zrušené stíhání Tomáše Voráče — Mrtví migranti po požáru v USA — Vyšetřování kvůli azbestu v Milovicích — Závěr soudu v kauze sportovních dotací — Dopady vyššího cholesterolu — Spory o lom u Hlinek — Návrat Sojuzu z ISS — Spor o Zámecké lázně — Česká podpora Tchaj-wanu — Pár metrů od srážky — Rozšíření D6 — Senioři jako školáci v lavicích

            28. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž54 minut

            28. březen

            Znakový jazyk a skryté titulky

            28. 3. 2023 na ČT24
            Stopáž54 minut

            27. březen

            Headlines — Platby za státní pojištěnce — Veřejné zdravotní pojištění — Napětí v Izraeli — Razie kvůli azbestu v Milovicích — Jednání ministra Lipavského s generálním tajemníkem NATO — Maďarsko pro rozšíření NATO o Finsko — Platy vysokoškolských vyučujících — Zabezpečení Záporožské elektrárny — Vězení pro Tomáše Čermáka — Nové album Depeche Mode — ANO ztratilo v Ostravě většinu — Stávka v Německu — Aktuální zpráva o situaci v Izraeli — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Změny při povolování staveb — Poslední rozloučení s Emilem Bočkem — Pokuty za přetížené kamiony — Aprílové počasí v Česku — Komplikace kvůli zimě — Střídání teplého a studeného počasí — Jarní mráz ničí kvetoucí stromy — Bezpečnostní kontrola prezidentova úřadu — Nehoda nákladního auta — Česká delegace na Tchaj-wanu — Tornádo v Mississippi — Výslechy v kauze sportovních dotací — Podání daňových přiznání datovou schránkou — Demonstrant s logem Wagnerovců — NKÚ: Nedostatečná ochrana obyvatelstva — Oprava dálnice u Prahy — Spolupráce Českého rozhlasu s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností — Ministr Hladík v NP České Švýcarsko — Nový skotský premiér — Operace pacientky se vzácnou nemocí — Grand festival smíchu

            27. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž54 minut

            27. březen

            Znakový jazyk a skryté titulky

            27. 3. 2023 na ČT24

            Události na sociálních sítích

            Napište nám