Události

25. srpen 2010

30 minut

25. srpen 2010

Obsah dílu

Povodněmi postižené obce znovu žádají o pomoc stát — Případ exekuce invalidního vozíku — Dva kandidáti na ombudsmana — USA: generál varuje před odchodem z Afghánistánu — Co dál s babyboxy? — Méně peněz pro vojáky — Chile: horníci jsou zavalení už 20 dní — Pošta přezkoumá obchodní smlouvy — Exprezident USA Carter v KLDR — Sarkozy hrozí Rumunsku kvůli Romům — Kdo zaplatí slovenská média veřejné služby? — Začíná sedmý ročník Fresh Film Festu

Části dílu

01:48
Povodněmi postižené obce znovu žádají o pomoc stát
  Frýdlantsko vyčíslilo škody po nedávných povodních na 5,7 miliardy korun. Bez státních a evropských dotací se obnova regionu podle starostů neobejde.
  06:16
  Případ exekuce invalidního vozíku
   Invalida z Vlašimi přišel kvůli dluhům i o vozík, ačkoli ten podle zákona nemůže být předmětem exekuce. Rozsudku, podle kterého má nárok na odškodnění, se ale nedožil.
   07:52
   Dva kandidáti na ombudsmana
    Senátoři vybrali bývalého ústavního soudce Pavla Varvařovského a šéfa pražské židovské obce Františka Bányaie.
    09:54
    USA: generál varuje před odchodem z Afghánistánu
     Obamův plán, podle kterého by stahování začalo v polovině roku 2011, kritizoval velitel námořní pěchoty Conway.
     12:00
     Co dál s babyboxy?
      V Česku jich je už 38, nejnověji v karvinské nemocnici s poliklinikou. Podle vládního Výboru pro práva dítěte jsou ale lepší alternativou utajené porody.
      13:52
      Méně peněz pro vojáky
       Snížení mezd, zdanění příspěvku na bydlení a ostupného. Takový je úsporný plán ministerstva obrany, proti kterému se v armádě ozývá řada nesouhlasných hlasů.
       16:47
       Chile: horníci jsou zavalení už 20 dní
        Mají přímou linku na prezidenta a záchranné práce jsou v plném proudu. Přesto jim stále hrozí, že se na povrch podívají až před Vánoci.
        18:31
        Pošta přezkoumá obchodní smlouvy
         Jde hlavně o smlouvu s ČSOB o provozování poboček Poštovní spořitelny. Podle ministra Johna na ní pošta tratí miliardu.
         22:30
         Exprezident USA Carter v KLDR
          Carter chce vyjednat propuštění Američana, který je od ledna v severokorejském pracovním táboře.
          24:07
          Sarkozy hrozí Rumunsku kvůli Romům
           Pokud Rumunsko nezajistí konec přílivu romských imigrantů do Francie, Sarkozy chce zablokovat přijetí Rumunska do Schengenského prostoru.
           27:03
           Kdo zaplatí slovenská média veřejné služby?
            Slováky čeká referendum o zrušení koncesionářských poplatků, vláda by v případě jejich zrušení chtěla televizi a rozhlas veřejné služby financovat ze státního rozpočtu. To ovšem vyvolává otázky nad jejich nezávislostí.
            29:08
            Začíná sedmý ročník Fresh Film Festu
             Tentokrát poprvé v Praze. V pěti dnech představí 150 filmů.
             Přehrát celé video
             Stopáž30 minut
             Další díl
             26. srpen 2010

             Přehled dílů

             Stopáž50 minut

             22. květen

             Premiéra neděle 22. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž50 minut

             22. květen

             Ve znakovém jazyce

             Premiéra neděle 22. 5. 2022 na ČT24
             Stopáž50 minut

             21. květen

             Korespondenční volba — Korespondenční volba v Evropě — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ztráta ukrajinských pozic v Azovstalu — Vojenská pomoc od USA — Lidé posílají charitám méně peněz — Tornáda v Německu — Následky silných bouřek — Jednání v Lánech — Festival Open House — Obce šetří — Soud kvůli nelegální migraci v Itálii — Biden v Jižní Koreji — Nové návštěvnické centrum ČNB — Šíření opičích neštovic — Ceny dřeva — Alkohol na veřejnosti v Praze — Omezení v dalších městech — Návrat zahraničních turistů do Prahy — Nové technologie pro armádu — Připomínka takzvaných babických procesů — Usazování mostu — Ukončení dodávek plynu do Finska — Problémy ruských lodí — Relikviář svatého Maura — Oprava staré stodoly v Moravských Kopanicích — Start lodi Starliner — Velký zájem o sazenice

             Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž50 minut

             21. květen

             Ve znakovém jazyce

             Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT24
             Stopáž54 minut

             20. květen

             Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

             Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž54 minut

             20. květen

             Ve znakovém jazyce

             Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24

             Události na sociálních sítích

             Napište nám