30 minut

17. srpen 2010

Obsah dílu

Headlines — V českých šperkařstvích se prodávají padělky českého granátu — Daň z hazardu se odsouvá - programovému prohlášení vlády navzdory — Pražští radní schválili "tábor" pro bezdomovce — Zemědělci sčítají škody po povodni — Pomoc pro vyplavené i od Ministerstva pro místní rozvoj — V Heřmanicích vyrostlo provizorní stanoviště záchranářů. — Zemřel Ludvík Kundera — Záplavy v Pákistánu: humanitární katastrofa — Izraelská vojačka se fotila se zajatými Palestinci — Mexičtí homosexuálové mohou adoptovat děti — Po 50 letech na místě prvního koncertu Beatles v Hamburku — Matky šijí pro nedonošené děti — Recept na Becherovku je venku - z trezoru

Části dílu

00:29
Headlines
  Přehled zpráv
  01:36
  V českých šperkařstvích se prodávají padělky českého granátu
   Při kontrole našla Česká obchodní inspekce jen 2 šperky se skutečným českým granátem. Padělky se do země vozí nejčastěji ze zahraničí. Ty pravé pochází z jediného dolu v Česku.
   04:34
   Daň z hazardu se odsouvá - programovému prohlášení vlády navzdory
    Nepočítá s ní totiž novela loterijního zákona, kterou připravuje Ministerstvo financí. Podle něho by daň mohla být nejdřív zavedena v roce 2013.
    06:21
    Pražští radní schválili "tábor" pro bezdomovce
     Zařízení by podle plánu vyrostlo u Malešické spalovny. Asi třem tisícovkám lidí bez domova by nabídlo lékařské, sociální nebo právní služby.
     08:40
     Zemědělci sčítají škody po povodni
      Velká voda poškodila v Libereckém kraji nejen úrodu, ale i pole a louky. Zemědělci odhadují škody na 170 milionů korun.
      10:34
      Pomoc pro vyplavené i od Ministerstva pro místní rozvoj
       150 tisíc dostanou lidé, které voda připravila o dům. V méně naléhavých případech budou mít lidé možnost výhodných půjček.
       12:26
       V Heřmanicích vyrostlo provizorní stanoviště záchranářů.
        Funguje nepřetržitě a má kromě možnosti ambulantního ošetření i lůžkovou část. Záchranáři ale se svou sanitou i objíždějí těžko přístupné domy a dodávají lidem léky.
        15:36
        Zemřel Ludvík Kundera
         Básník, překladatel, výtvarník a bratranec Milana Kundery. Debutoval v 18 letech, v 70. letech publikovat nemohl. Bylo mu 90 let.
         20:21
         Záplavy v Pákistánu: humanitární katastrofa
          Lidem, kteří velkou vodu přežili, teď hrozí nemoci a infekce. Postižených je dosud na 17 milionů a mohou přibýt další - kulminace řeky Indus se ještě čeká.
          20:24
          Izraelská vojačka se fotila se zajatými Palestinci
           Eden Abergilová pózuje vedle spoutaných Palestinců, kteří mají často i pásku přes oči. Vysloužila si kritiku jak od bývalých velitelů, tak zástupců Palestinské samosprávy.
           23:26
           Mexičtí homosexuálové mohou adoptovat děti
            Příslušný zákon potvrdil verdikt nejvyššího soudu. Naopak sousední Kalifornie potvrdila zákaz sňatků osob stejného pohlaví.
            25:03
            Po 50 letech na místě prvního koncertu Beatles v Hamburku
             17. srpna 1960 vystoupili v přístavním městě poprvé jako The Beatles. Výročí vyvolalo ve městě i novou mánii kolem této dávno rozpadlé kapely.
             26:59
             Matky šijí pro nedonošené děti
              Zuzana Raková z Ostravy na internetu zorganizovala neobvyklou akci - nedonošeným dětem, pro které je těžké sehnat zavinovačky, spolu s ostatními dobrovolnicemi samy šijí toto nedostatkové zboží. A nabízí ho dál.
              28:47
              Recept na Becherovku je venku - z trezoru
               Listina opustila trezor vůbec poprvé v historii, firma ji stěhovala do nového závodu.
               Přehrát celé video
               Stopáž30 minut
               Další díl
               18. srpen 2010

               Přehled dílů

               Stopáž54 minut

               5. prosinec

               Headlines — Napětí mezi odbory a vládou — Odbory znovu připraveny stávkovat — Růst regulované složky energií — Americká pomoc Ukrajině — Přebytek hospodaření od ledna do září 2023 — Prasklé potrubí kvůli mrazu — Ministři vnitra EU o migraci — Tvrdé boje na jihu Pásma Gazy — Žádost o odškodnění za neoprávněné odsouzení — Pohledávky vůči Sberbank — Adventní koncert na Pražském hradě — Zásady kodexu chování poslanců — Ekonomická předpověď pro r. 2024 — Obvinění bývalého špiona Manuela Rochy — Soud o ČKD Praha DIZ — Rekordně teplý podzim — Mikulášská nadílka na jihu Čech — Čerti s tradicí — Úrazy kvůli namrzlým chodníkům — Sníh na střechách — ÚS o diskriminaci dítěte — Prezident v Královéhradeckém kraji — Změny u parkování v centru Prahy — Další mrtví po erupci sopky na Sumatře — Krize na realitním trhu v Hongkongu — Prodej poštovní centrály — Výroba dronů pro NATO v Česku — Hrozba srážky české družice — Srovnání znalostí žáků — Rozvoj mobility v obcích — Oprava hráze v mrazech — Nový ředitel Památníku národního písemnictví a Muzea literatury — Pták roku 2024 — Mezinárodní den dobrovolníků — Mikuláš pro Ukrajinu

               5. 12. 2023 na ČT1
               Stopáž54 minut

               5. prosinec

               Znakový jazyk a skryté titulky

               5. 12. 2023 na ČT24
               Stopáž54 minut

               4. prosinec

               Jednání tripartity — Sporná témata na tripartitě — Závěry jednání tripartity — Plány pro pracovníky ve školství — Růst průměrné hrubé mzdy — Růst mezd prakticky — Izrael rozšiřuje pozemní operaci — Ústavní činitelé — Silný mráz v Česku — Žabovřesky a Královo Pole bez tepla a teplé vody — Zapadaná trať v jižních Čechách — Jednání šéfů vlád Česka a Rakouska — Premiéra Bitvy o Hernániho v Dejvickém divadle — Dohoda o růstu výdělků ve zdravotnictví — Obvinění v kauze Xixoio — Názor na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech — Odsouzený dezinformátor zpátky v Česku — Růst cen potravin — Slevy v prodejnách potravin — Prodejny v Česku — Nákupy v Polsku a v Německu — Prodloužení kontrol na německých hranicích — Vyšetřování útoku v Paříži — Referendum ve Venezuele o Guyaně — Podpora firem za covidu — Žádost o důchody i online — Řidičské průkazy v mobilu a na zkoušku — Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy rezignoval — Předvánoční kontroly ČOI — Obnova válkou zničených obcí na Ukrajině — Zrušené lety — Kladrubští koně na sněhu — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici

               4. 12. 2023 na ČT1
               Stopáž54 minut

               4. prosinec

               Znakový jazyk a skryté titulky

               4. 12. 2023 na ČT24
               Stopáž50 minut

               3. prosinec

               Navýšení minimální mzdy — Debaty o růstu minimální mzdy — Jednání tripartity — Bojové operace v Gaze — Sněžení na východě Česka — Odklízení sněhu ze střech — Dozvuky kalamity na jihu Čech — Výstraha před silným mrazem — Válečné zločiny na Ukrajině — Nemovitosti bez jasného majitele — Srážka vlaků v České Třebové — 60 let od premiéry Zahradní slavnosti — Zájem o elektrická auta v Německu — Dotace na bezemisní auta — Útok v centru Paříže — Příspěvek na penzijní spoření — Změny v penzijním spoření — Další změny — Český rekord v otužování — První adventní neděle — Rozsvícený dům v Libišanech — Plánované útraty Čechů za Vánoce — Dárky z druhé ruky — Přípravy na pohřeb Karla Schwarzenberga — Dohoda s lékaři — Blokáda kamionů z Ukrajiny — Nárůst počtu sebevražd v USA — Důchody pro disidenty a komunisty — Zátěžová zkouška mostu — Léčba zraněného bojovníka od Bachmutu — Let s Aerem 145 — Poslední klapka snímku Konec světa

               3. 12. 2023 na ČT1
               Stopáž50 minut

               3. prosinec

               Znakový jazyk a skryté titulky

               3. 12. 2023 na ČT24
               Stopáž50 minut

               2. prosinec

               Česko zasypal sníh — Kalamita na jihu Čech — Problémy kvůli sněhu na Vysočině — Komplikovaný provoz na dálnici D1 — Fotografie z dnešního dne — Výstraha před silným sněžením — Předpověď na další dny — Sníh v okolních zemích — Pomoc energeticky náročným firmám — Ceny energií v Německu — Válka v Pásmu Gazy — LouTkáček ve Stavovském divadle — Změna vedení v pravoslavné církvi — Hrozí zřícení středověké věže v Bologni — Klimatický summit v Dubaji — Provoz v nemocnicích o víkendu — Sníh na horách — Horská střediska zahájila sezonu — Náklady na dovolenou na horách — Zimní sezona na Šumavě — Varování záchranářů — Mobilizace v Rusku a na Ukrajině — Přístupový proces Ukrajiny do EU — Dražší voda na východě Čech — Spory kvůli možné rekonstrukci Hlavního nádraží — Kandidáti SPD do evropských voleb — Návrh na zákaz anglických výrazů v ruském jazyce — Rekonstrukce bitvy tří císařů — Rok s novými produkty umělé inteligence — Veřejné osvětlení v Jičíně

               2. 12. 2023 na ČT1
               Stopáž50 minut

               2. prosinec

               Znakový jazyk a skryté titulky

               2. 12. 2023 na ČT24
               Stopáž54 minut

               1. prosinec

               Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

               1. 12. 2023 na ČT1
               Stopáž54 minut

               1. prosinec

               Znakový jazyk a skryté titulky

               1. 12. 2023 na ČT24

               Události na sociálních sítích

               Napište nám