31 minut

17. srpna 2010

Obsah dílu

Headlines — V českých šperkařstvích se prodávají padělky českého granátu — Daň z hazardu se odsouvá - programovému prohlášení vlády navzdory — Pražští radní schválili "tábor" pro bezdomovce — Zemědělci sčítají škody po povodni — Pomoc pro vyplavené i od Ministerstva pro místní rozvoj — V Heřmanicích vyrostlo provizorní stanoviště záchranářů. — Zemřel Ludvík Kundera — Záplavy v Pákistánu: humanitární katastrofa — Izraelská vojačka se fotila se zajatými Palestinci — Mexičtí homosexuálové mohou adoptovat děti — Po 50 letech na místě prvního koncertu Beatles v Hamburku — Matky šijí pro nedonošené děti — Recept na Becherovku je venku - z trezoru

Části dílu

00:29
Headlines
  Přehled zpráv
  01:36
  V českých šperkařstvích se prodávají padělky českého granátu
   Při kontrole našla Česká obchodní inspekce jen 2 šperky se skutečným českým granátem. Padělky se do země vozí nejčastěji ze zahraničí. Ty pravé pochází z jediného dolu v Česku.
   04:34
   Daň z hazardu se odsouvá - programovému prohlášení vlády navzdory
    Nepočítá s ní totiž novela loterijního zákona, kterou připravuje Ministerstvo financí. Podle něho by daň mohla být nejdřív zavedena v roce 2013.
    06:21
    Pražští radní schválili "tábor" pro bezdomovce
     Zařízení by podle plánu vyrostlo u Malešické spalovny. Asi třem tisícovkám lidí bez domova by nabídlo lékařské, sociální nebo právní služby.
     08:40
     Zemědělci sčítají škody po povodni
      Velká voda poškodila v Libereckém kraji nejen úrodu, ale i pole a louky. Zemědělci odhadují škody na 170 milionů korun.
      10:34
      Pomoc pro vyplavené i od Ministerstva pro místní rozvoj
       150 tisíc dostanou lidé, které voda připravila o dům. V méně naléhavých případech budou mít lidé možnost výhodných půjček.
       12:26
       V Heřmanicích vyrostlo provizorní stanoviště záchranářů.
        Funguje nepřetržitě a má kromě možnosti ambulantního ošetření i lůžkovou část. Záchranáři ale se svou sanitou i objíždějí těžko přístupné domy a dodávají lidem léky.
        15:36
        Zemřel Ludvík Kundera
         Básník, překladatel, výtvarník a bratranec Milana Kundery. Debutoval v 18 letech, v 70. letech publikovat nemohl. Bylo mu 90 let.
         20:21
         Záplavy v Pákistánu: humanitární katastrofa
          Lidem, kteří velkou vodu přežili, teď hrozí nemoci a infekce. Postižených je dosud na 17 milionů a mohou přibýt další - kulminace řeky Indus se ještě čeká.
          20:24
          Izraelská vojačka se fotila se zajatými Palestinci
           Eden Abergilová pózuje vedle spoutaných Palestinců, kteří mají často i pásku přes oči. Vysloužila si kritiku jak od bývalých velitelů, tak zástupců Palestinské samosprávy.
           23:26
           Mexičtí homosexuálové mohou adoptovat děti
            Příslušný zákon potvrdil verdikt nejvyššího soudu. Naopak sousední Kalifornie potvrdila zákaz sňatků osob stejného pohlaví.
            25:03
            Po 50 letech na místě prvního koncertu Beatles v Hamburku
             17. srpna 1960 vystoupili v přístavním městě poprvé jako The Beatles. Výročí vyvolalo ve městě i novou mánii kolem této dávno rozpadlé kapely.
             26:59
             Matky šijí pro nedonošené děti
              Zuzana Raková z Ostravy na internetu zorganizovala neobvyklou akci - nedonošeným dětem, pro které je těžké sehnat zavinovačky, spolu s ostatními dobrovolnicemi samy šijí toto nedostatkové zboží. A nabízí ho dál.
              28:47
              Recept na Becherovku je venku - z trezoru
               Listina opustila trezor vůbec poprvé v historii, firma ji stěhovala do nového závodu.
               Přehrát celé video
               Stopáž31 minut
               Další díl
               18. srpna 2010

               Přehled dílů

               Stopáž55 minut

               15. dubna

               Headlines — Premiéra Fialu čeká jednání v Bílém domě — Ekonomická spolupráce USA a ČR — Schůzka Bidena s Fialou — Dar pro prezidenta Bidena — Odbory chystají protesty proti vládě — Rozdíly v příjmech mezi ženami a muži — Rezignace libereckého náměstka — Inscenace Štíři z února — Následky íránského útoku na Izrael — Dopady útoku — Tenisový svaz má vrátit dotace — Přípravy nového ročníku Stardance — Šíření Černého kašle — Výhrady Evropské komise ke krokům slovenské vlády — Péče o lidi s poruchou autistického spektra — Plán na stavbu kasina v Chráštanech — Občané chtějí referendum o kasinu — Hazard v Česku — Soud s americkým exprezidentem Trumpem — Stížnosti na dristribuci léků — Výuka autoškoly ve virtuální realitě — Oprava historické kašny v Táboře — Vloupání do domů — Lužní lesy pod ochranou CHKO — Rvačka v gruzínském parlamentu — Pět let od požáru katedrály Notre Dame — Koncert Collegia 1704

               15. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž55 minut

               15. dubna

               Znakový jazyk a skryté titulky

               15. 4. 2024 na ČT24
               Stopáž49 minut

               14. dubna

               Krize na Blízkém východě — Íránský útok na Izrael — Eskalace napětí — Reakce z Blízkého východu a USA — Situace Čechů v Izraeli — Íránský útok odsoudili i čeští politici — Reakce premiéra Fialy — Petr Fiala na cestě do USA — Program cesty — Očekávání od návštěvy premiéra v USA — Fialova návštěva v Bílém domě — Vrácené peníze za léky — Ochranný limit na doplatky za léky — ANO a SPD — Volební model — Dva muže zranil na Slovensku medvěd — Nadprůměrně teplý víkend — Počasí a úspory na vytápění — Agresivita a fyzické napadání na ulicích — Agresivní chování — Výtržnictví — Agresivita v nemocnicích — Základní sleva na poplatníka — Útoky na Ukrajině — Mezinárodní legie na Ukrajině — Jarní potravinová sbírka — Candáti v Lipně bojují o přežití — Etický kodex ve sportu — Muzeum ve Studenci na Třebíčsku — Digitalizované sbírky Národní knihovny

               14. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž49 minut

               14. dubna

               Znakový jazyk a skryté titulky

               14. 4. 2024 na ČT24
               Stopáž50 minut

               13. dubna

               Vedení ODS — Kongres ODS — Vizitka ODS — Strategie ODS — Reakce na zvolení Petra Fialy — Celostátní konference SPD — Ohlasy na znovuzvolení Tomia Okamury — Vizitka SPD — Důvěra v politickou reprezentaci — Ruské posílení pozic na Ukrajině — Následky útoků na ukrajinské elektrárny — Omezení na D10 kvůli bourání mostu — Zájem o prémiová paliva — Biden o napětí mezi Íránek a Izraelem — Útok v australském obchodním centru — Kompenzace za slevy na jízdném — Mimořádná aktivita klíšťat — Zabezpečení kol proti krádežím — Potravinová sbírka — Ročníky potravinové sbírky — Nákupy dárců a co ve zásobách chybí — Sňatky párů stejného pohlaví — Opravy u dálnice D46 — Očekávání Rusů — Soud s Donaldem Trumpem — Inaugurace olomouckého arcibiskupa — Tragický pád lanovky v Turecku — Vyschlé studny na Táborsku — Česká stopa v genové terapii — Odemykání Vltavy v Českém Krumlově — Příběh Casanovy na jevišti divadla Rokoko

               13. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž50 minut

               13. dubna

               Znakový jazyk a skryté titulky

               13. 4. 2024 na ČT24
               Stopáž54 minut

               12. dubna

               Sněmovna schválila růst příspěvků na péči — Výše příspěvků — Počet lidí pobírajících příspěvek na péči — Izrael se připravuje na odvetu Íránu — Další ruské útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu — Kauza Čapí hnízdo se vrací k soudu — Pátrání po ozbrojených útočnících — Oživení hypotečního trhu — Stavební spoření — Debaty o potratech v Polsku — Působení proruské manipulační sítě — Česká vážná hudba na Britských ostrovech — Jednání ministra Jurečky s odbory — Počet zadržených tranzitních migrantů — Sázení brambor a cibule — Nehody na železnici — Nebezpečná jízda v protisměru — Nové mládě gorily v pražské zoo — Gorily patří spolu i se šimpanzi mezi nejbližší příbuzné člověku — Ohrožená zvířata a rostliny — Obvinění Petra Syrovátky — Začaly přijímací zkoušky — Povodně v Rusku — Tchajwanská civilní obrana — Odpad míří do lesa — ČKD Blansko Holding v insolvenci — V Česku chybí dárci krve — Nehoda autobusu — Průzkum věznice v Uherském Hradišti — Dětští uprchlíci z Ukrajiny bez doprovodu — Otevření památníku v Letech — Výtvarník Pavel Čech v Topičově salonu — Výročí Karla Kryla

               12. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž54 minut

               12. dubna

               Znakový jazyk a skryté titulky

               12. 4. 2024 na ČT24
               Stopáž54 minut

               11. dubna

               Pronájem gripenů — Pronájem švédských gripenů — Gripeny ve světě — Summit Trojmoří — Výzva k odvolání Peipera — Obchodní centra střídají nákupní parky — Propojení sociální a zdravotní péče — Vazba pro dva obviněné — Průměrné ceny pohonných hmot — Česko a ropa z Ruska — Revize trhů s elektřinou a plynem — Trest smrti pro vietnamskou realitní magnátku — Nejlépe opravené památky loňského roku — Hádky poslanců během mimořádné schůze — Hrozba další miliardové arbitráže — Zemřel O. J. Simpson — Podvodné výzvy k přeplatkům na dani — Hospodaření České pošty — Pobočková síť — Pošta hledá zaměstnance — Zájem o mobilní poštu — Shody na úpravě korespondenční volby — Jednání vlád Slovenska a Ukrajiny — Fresky v Pompejích — Trest za shození turisty z hradeb — Modernější zázemí pro pražskou říční policii — Fond pro oběti komunistického režimu — Problémy s pitnou vodou v Malém Hradisku — Pád laviny v rakouském Ötztalu — Rizikový úsek u Karlových Varů — Speciální hasební deky — Miloš Vystrčil v Zambii — 80. výročí vylodění spojenců v Normandii — Speciální zdicí robot — Výstava Knihy do rukou lidu — Filmový festival Jeden svět

               11. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž54 minut

               11. dubna

               Znakový jazyk a skryté titulky

               11. 4. 2024 na ČT24

               Události na sociálních sítích

               Napište nám