Události

5. září 2005

23 minut

5. září 2005

Obsah dílu

Headlines — Benzin: téměř 35 korun za litr — Velitel akce proti R. Krejčířovi trestně stíhán — New Orleans: lidé se vracejí — Živý vstup — ČR nabídla pomoc USA — Dovoz výbušnin: trest nehrozí — Stíháni za vytunelování Fondu dětí a mládeže — Duel: Schröder byl úspěšnější — Nehoda lanovky v Rakousku — Zřícený Boeing: 143 mrtvých — ČOI: rychlovlaky nesplňují normy — J. Paroubek chce odložit přijetí eura — EU: dohoda o čínském textilu — Nový nejvyšší soudce USA — Bulharsko: domobrana proti zločincům

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv
  00:50
  Benzin: téměř 35 korun za litr
   Ceny benzinu v Česku se během víkendu, skokově, zvýšily o několik korun.
   02:59
   Velitel akce proti R. Krejčířovi trestně stíhán
    Státní zástupce trestně stíhá J. Špitálského - muže, který velel akci, při které policie nejdřív zadržela podnikatele R. Krejčíře a vzápětí si ho nechala utéct.
    03:24
    New Orleans: lidé se vracejí
     New Orleans: lidé se vracejí
     05:13
     Živý vstup
      New Orleans: lidé se vracejí
      07:15
      ČR nabídla pomoc USA
       Česká republika nabídla Spojeným státům pomoc a s americkým velvyslanem Williamem Cabanissem se proto sešel prezident Václav Klaus i premiér Jiří Paroubek.
       07:48
       Dovoz výbušnin: trest nehrozí
        Dovézt do Česka neoznačenou plastickou trhavinu není podle státního zástupce Martina Omelky nic protizákonného. v rozporu se zákonem - říká to státní zástupce Martin Omelka, který za dovoz vojenské výbušniny obžaloval dva podnikatele z firmy Explosive.
        10:02
        Stíháni za vytunelování Fondu dětí a mládeže
         Kvůli vytunelování Fondu dětí a mládeže stíhá policie tři muže - likvidátora organizace Pavla Žáka, právníka fondu Ondřeje Hanáka a taky Petra Kučeru, šéfa firmy, která je spjatá s fondem. Kopii policejního usnesení má Česká televize k dispozici.
         10:37
         Duel: Schröder byl úspěšnější
          21 miliónů Němců strávilo včerejší večer u televize a politiky. Duel kandidátů na příštího kancléře se stal nejsledovanějším pořadem roku.
          12:22
          Nehoda lanovky v Rakousku
           Devět mrtvých a čtyři ranění - to je bilance po nehodě lanovky nad městem Sölden v rakouském Tyrolsku. Na lana nebo přímo na kabinu spadl sedmi set padesáti kilový betonový díl, který se při přepravě utrhl z vrtulníku.
           12:52
           Zřícený Boeing: 143 mrtvých
            143 lidí zemřelo v troskách dopravního letadla, které se zřítilo ve městě Medan na severu Sumatry.
            14:11
            ČOI: rychlovlaky nesplňují normy
             Brzdy rychlovaků Pendolino nesplňují - podle České obchodní inspekce - evropské normy. Jak říká, plechové kryty brzdových vzduchojemů nejsou na některých místech dost silné.
             16:00
             J. Paroubek chce odložit přijetí eura
              Premiér Jiří Paroubek je pro pozdější termín přijetí eura - ne v roce 2009, ale až v lednu 2010. Řekl to po jednání s ministrem financí a guvernérem centrální banky.
              16:22
              EU: dohoda o čínském textilu
               Evropská komise a čínská vláda odvrátily hrozící obchodní válku.
               18:08
               Nový nejvyšší soudce USA
                Předsedu nejvyššího soudu USA Williama Rehnquista, který v sobotu umřel na rakovinu, vystřídá John Roberts.
                18:27
                Bulharsko: domobrana proti zločincům
                 Bulharsko sužuje kriminalita - v zemi, kde se průměrný plat pohybuje v přepočtu kolem 4 tisíc korun měsíčně, přibývají krádeže, přepadení a vydírání.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž23 minut
                 Další díl
                 6. září 2005

                 Přehled dílů

                 Stopáž54 minut

                 24. květen

                 Headlines — Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                 24. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž54 minut

                 24. květen

                 Ve znakovém jazyce

                 24. 5. 2022 na ČT24
                 Stopáž54 minut

                 23. květen

                 Válka na Ukrajině — Doživotí za vraždu civilisty — Obrana severodoněcké oblasti — Utečenci z Mariupolu v Česku — České raketomety v bojích na Ukrajině — Ukrajinské děti v českých školách — Kompenzace rodinám za inflaci — Mzdy v Česku — Bidenův vzkaz Číně — Polsko vypovědělo smlovu o plynovodech — Prodej zdevastované historické budovy — Stíhání exministra vnitra Františka Kincla — Výprava do Stínadel — České sankce vůči Rusům — Ruské firmy v Česku — Bouřky a déšť v části Česka — Čekání na zákrok — Zdražování půjček na bydlení — Průměrné úrokové sazby u hypoték a repo sazba — Uskromnění při stavbě domu — Velké cvičení finské armády — Opičí neštovice v dalších zemích Evropy — ŘSD a kyberútok — Další noc na nadráží — Růst nákladů u sportovišť — Lounsko po bouřkách — Čech vítězem mezinárodní fotografické soutěže — 50 let Želivky — Majáles v Českých Budějovicích — Kauza údajně ztracených dětí — Starbucks odchází z Ruska — Pomoc navzdory vlastnímu handicapu — Kolaps dopravy v Havířově — Nejkrásnější knihy roku

                 23. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž54 minut

                 23. květen

                 Ve znakovém jazyce

                 23. 5. 2022 na ČT24
                 Stopáž50 minut

                 22. květen

                 Růst cen — Reakce vlády na zdražování — Jednorázový příspěvek rodinám — Válka na Ukrajině — Boje o Donbas — Situace v Charkově — Požár domu v Ivančicích — Sucho v Česku — Biden v Japonsku — Úspěšný český sklář — Vládní krize v Izraeli — Majetek Putinova poradce v Česku — Debaty o novém národním parku — Opičí neštovice — Zdražení letních dovolených — Dovolená v tuzemsku — Populární lokality v Česku — Rozšiřování NATO — Oprava železničního mostu — Nedostatek papíru — Vysychání rybníka v Plzni — Festival na hradě Helfštýn — Tradiční ukrajinská košile — Střídání vlád v Austrálii — Festival v Cannes

                 22. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž50 minut

                 22. květen

                 Ve znakovém jazyce

                 22. 5. 2022 na ČT24

                 Události na sociálních sítích

                 Napište nám