Národní park Kluane

16. 2. 2020

Hned na úvod vyrazíme do Kanady. Čeká nás cesta na severozápad do národního parku Kluane. Nachází se tam nejvyšší hora Kanady a velkou část jeho území pokrývají ledovce. Čeká nás drsná, ale působivá příroda.

videoNárodní park Kluane
...
video video

Národní park Kluane

Mapa

Přejít na obsah dílu


Divočina

26. 5. 2019

Tentokrát začneme v Kanadě. Obrovský stát láká mnohé turisty díky rozmanité přírodě. Do pravé kanadské divočiny vyrazíme i my.

videoKanada: Divočina
...
video video

Kanada: Divočina

Mapa

Přejít na obsah dílu


Zlatá horečka

27. 5. 2018

A na závěr nás čeká skutečné zlato. Vydáme se po stopách dobrodruhů, kteří kdysi vyrazili na místa v odlehlých oblastech Kanady. Nebylo jednoduché se tam dostat, ani tam žít. I navzdory tomu okolí města Dawson přilákalo desítky tisíc lidí. Všichni věřili, že zbohatnou. Málokomu se to povedlo. Proč se této zlaté horečce říká krátká, se dozvíte v naší reportáži.

videoKanada: Zlatá horečka
...
video video

Kanada: Zlatá horečka

Mapa

Přejít na obsah dílu


Tofino

20. 8. 2017

V Kanadě navštívíme město Tofino i přilehlé pláže. Je to místo, kde můžete pozorovat medvědy, vlky či kosatky. A nebo se naučit jezdit na mořských vlnách, jako jsme to udělali po krátké návštěvě města my.

videoKanada: Tofino
...
video video

Kanada: Tofino

Mapa

Přejít na obsah dílu


Skrytá místa

21. 8. 2016

Teď už jiný konec světa, Kanada. Nedotknutá příroda, místa, která zůstávala dlouho skrytá. Jak byste je chtěli poznat vy? Za volantem pronajatého auta? Anebo raději zpoza kormidla lodě tak, jako tyto území poznávali dávní objevitelé?

videoKanada: skrytá místa
...
video video

Kanada: skrytá místa

Mapa

Přejít na obsah dílu


Mountain biking

17. 1. 2016

Tím, čím je pro milovníky surfingu Havaj, je Britská Kolumbie pro vyznavače mountain bikingu, tedy ježdění na horském kole. Náš spolupracovník Martin Vrbický jezdí do Kanady pravidelně každý rok na konci léta, když jsou tu, jak sám říká, podmínky pro natáčení i ježdění ideální. Tentokrát ale na své cestě navštívil i území původních obyvatel. Tady je jeho reportáž.

videoMountain biking
...
video video

Mountain biking

Mapa

Přejít na obsah dílu


Edenvale

15. 3. 2015

Na závěr poletíme v prostoru i v čase. V kanadském městečku Edenvale vzniklo během druhé světové války záložní letiště. Prošli jím mnozí hrdinové, po studené válce se ale přestalo používat a pustlo. Až nad ním jeden den proletěl český emigrant Milan Kroupa a rozhodl se letiště od vojáků koupit. Jak vypadá dnes, uvidíte v reportáži Pavla Brynycha.

videoEdenvale
...
video video

Edenvale

Mapa

Přejít na obsah dílu


Vancouver olympijský

4. 7. 2010

Přestože to byly zimní olympijské hry, můžu prozradit, že se na nich náš zpravodaj Michal Kubal a kameraman Petr Klíma pořádně zapotili. Nejen proto, že Vancouver a Kanadu zasáhlo mimořádně teplé počasí – možná si ještě vzpomenete na ten paradox, kdy hustě pršelo na sjezdovky s technickým sněhem. Náš zpravodajský team měl na starosti zákulisí her, které se mohly chlubit mnohými nej. Shrnutí všech zajímavých témat přinesl právě Objektiv, což jen tak mimochodem naší cestovatelské show vyneslo rekordní sledovanost. Inu, sport má prostě něco do sebe…

videoKanada – Vancouver olympijský
...
video video

Kanada – Vancouver olympijský

Mapa

Přejít na obsah dílu


Vancouver olympijský

28. 2. 2010

Objektiv osobně bude také patřit olympiádě. Ve Vancouveru se dneškem sportoviště uzavřou a sportovci se rozjedou do svých domovů. Michal Kubal si olympiádu vychutnal přímo na místě a teď se s vámi podělí o své pocity. Natáčel mezi sportovišti a ukáže nám jinou tvář olympiády, zkrátka to, co jsme ve sportovních přenosech neměli šanci vidět. A ptal se i místních, jak olympiádu vnímají oni, jak se cítí ve svém městě, když doslova praská ve švech, a jak je zasáhl olympijský duch.

videoKanada: Vancouver olympijský
...
video video

Kanada: Vancouver olympijský

Mapa

Přejít na obsah dílu


Vancouver Island

3. 1. 2010

Největší ostrov na západním pobřeží severní i jižní Ameriky – to je Vancouver Island. Jen pár kilometrů ho dělí od Kanady, kde už za pár týdnů vypukne olympiáda. Nás ale bude zajímat něco docela jiného. Na ostrově se totiž nachází něco jako květinový ráj na zemi. A právě tam míříme. Zní to až neuvěřitelně, ale Butchartovy zahrady – jak se tento ráj jmenuje – vznikly vlastně tak trochu náhodou z bývalé cementárny díky manželce úspěšného velkopodnikatele.

videoKanada: Vancouver Island
...
video video

Kanada: Vancouver Island

Mapa

Přejít na obsah dílu