Magazín zahraničních zajímavostí. Bolívie – solná pláň Salar de Uyuni, Jemen – Aden pod palbou, Kanada – městečko Dawson a zlatá horečka

Obsah dílu

Přehrát vše
Bolívie

Salar de Uyuni

Pokud je sůl skutečně nad zlato, tak největší poklad na světě najdete v Bolívii. Nachází se tam obrovská solná pláň Salar de Uyuni. Pohádkové bohatství tu našli těžební společnosti i turisté. Do Jižní Ameriky nás vezme Tereza Hronová.

videoBolívie: Salar de Uyuni
...
video video

Bolívie: Salar de Uyuni

Mapa

Jemen

Občanská válka

V druhé reportáži nás čekají bývalé klenoty Indického oceánu. Vyrazíme na jih Jemenu. Tímto státem už roky otřásá občanská válka, která zásadním způsobem zasáhla do mnohých životů. Jak se tam žije obyčejným lidem a jak se válka podepsala na kdysi krásných místech, prozradí Jakub Szántó.

videoJemen: Občanská válka
...
video video

Jemen: Občanská válka

Mapa

Kanada

Zlatá horečka

A na závěr nás čeká skutečné zlato. Vydáme se po stopách dobrodruhů, kteří kdysi vyrazili na místa v odlehlých oblastech Kanady. Nebylo jednoduché se tam dostat, ani tam žít. I navzdory tomu okolí města Dawson přilákalo desítky tisíc lidí. Všichni věřili, že zbohatnou. Málokomu se to povedlo. Proč se této zlaté horečce říká krátká, se dozvíte v naší reportáži.

videoKanada: Zlatá horečka
...
video video

Kanada: Zlatá horečka

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2018
 ST HD
ŽánrMagazín