Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
JAR

Johannesburg

Náš první velký výlet míří do Jihoafrické republiky, do země, která se stala hostitelkou velkého fotbalového cirkusu. Hned na začátek ale můžu slíbit, že vás ušetříme monotónního zvuku vuvuzel a opustíme ochozy stadionů pro desetitisíce diváků lidí z celého světa. Půjdeme do ulic a mezi lidi, kteří tady zůstanou i po mistrovství světa, seznámí se s nimi stejně jako s tím, co dělá jižní Afriku tak přitažlivou – samozřejmě s divokou přírodou.

videoJAR: Johannesburg
...
video video

JAR: Johannesburg

Mapa

Kanada

Vancouver olympijský

Přestože to byly zimní olympijské hry, můžu prozradit, že se na nich náš zpravodaj Michal Kubal a kameraman Petr Klíma pořádně zapotili. Nejen proto, že Vancouver a Kanadu zasáhlo mimořádně teplé počasí – možná si ještě vzpomenete na ten paradox, kdy hustě pršelo na sjezdovky s technickým sněhem. Náš zpravodajský team měl na starosti zákulisí her, které se mohly chlubit mnohými nej. Shrnutí všech zajímavých témat přinesl právě Objektiv, což jen tak mimochodem naší cestovatelské show vyneslo rekordní sledovanost. Inu, sport má prostě něco do sebe…

videoKanada – Vancouver olympijský
...
video video

Kanada – Vancouver olympijský

Mapa

Thajsko

Box

Co má dělat redakce cestovatelského pořadu, když se na ni obrátí lidé z vyhlášeného klubu bojových umění, že pro ni chtějí natočit reportáž? Nejprve zvažuje, jestli je to přesně ten druh nabídky, který není radno odmítnout, a pak po bližším seznámení s autorským záměrem nadšeně souhlasí. Když se totiž vydáte za sportem do takové země, jako je Thajsko, nemáte co do činění jen s pouhými výkony. I návštěva obyčejné tělocvičny vás uvede do světa, kde se prolínají kultura, dějiny a životní styl v kombinaci, kterou lze označit za poučnou i exotickou.

videoThajsko: box
...
video video

Thajsko: box

Mapa

Stopáž26 minut
Rok výroby 2010
 P ST