Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Nizozemsko

Lodě

Tulipány, větrné mlýny, sýr a dřeváky – to si představí asi každý z vás, když se řekne Nizozemsko. A právě tam míříme v první dnešní reportáži. A většinu času strávíme na palubě lodi. Asi vás nepřekvapí, když řekneme, že je to v Nizozemsku zcela běžný dopravní prostředek, ale dostanete se na lodi opravdu úplně všude?

videoNizozemsko: lodě
...
video video

Nizozemsko: lodě

Mapa

Rakousko

Prátr

A teď vás s Objektivem zveme na nejrůznější atrakce vídeňského Prátru. Tenhle slavný park letos slaví 250. výročí. V roce 1766 ho otevřel císař Josef II. I přesto, že svou tvář mění, a dnes nabízí především pořádnou dávku adrenalinu, klasika v podobě původních atrakcí zůstává. A o těch nejstarších je reportáž Denisy Bukvajové a Tomáše Voženílka.

videoRakousko: Prátr
...
video video

Rakousko: Prátr

Mapa

Japonsko

Hirošima

V poslední reportáži se vypravíme do Japonska, do Hirošimy. Nejnavštěvovanějším místem je tam mírový park, který připomíná památku obětí svržené atomové bomby. Autor reportáže Daniel Novotný se setkal s potomkem několika z nich a zaznamenal jeho vyprávění. Navštívil také tamní muzeum, které celou událost připomíná. Hlavně vám ale ukáže, jaká je Hirošima dnes.

videoJaponsko: Hirošima
...
video video

Japonsko: Hirošima

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2016
 ST