28 minut

9. října 2016

Obsah dílu

Nizozemsko: Lodě — Rakousko: Prátr — Japonsko: Hirošima

Části dílu

00:54
Nizozemsko: lodě
  Tulipány, větrné mlýny, sýr a dřeváky – to si představí asi každý z vás, když se řekne Nizozemsko. A právě tam míříme v první dnešní reportáži. A většinu času strávíme na palubě lodi. Asi vás nepřekvapí, když řekneme, že je to v Nizozemsku zcela běžný dopravní prostředek, ale dostanete se na lodi opravdu úplně všude?
  09:08
  Rakousko: Prátr
   A teď vás s Objektivem zveme na nejrůznější atrakce vídeňského Prátru. Tenhle slavný park letos slaví 250. výročí. V roce 1766 ho otevřel císař Josef II. I přesto, že svou tvář mění, a dnes nabízí především pořádnou dávku adrenalinu, klasika v podobě původních atrakcí zůstává. A o těch nejstarších je reportáž Denisy Bukvajové a Tomáše Voženílka.
   17:56
   Japonsko: Hirošima
    V poslední reportáži se vypravíme do Japonska, do Hirošimy. Nejnavštěvovanějším místem je tam mírový park, který připomíná památku obětí svržené atomové bomby. Autor reportáže Daniel Novotný se setkal s potomkem několika z nich a zaznamenal jeho vyprávění. Navštívil také tamní muzeum, které celou událost připomíná. Hlavně vám ale ukáže, jaká je Hirošima dnes.
    26:18
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž29 minut
     Další díl
     16. října 2016

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám