28 minut

1. září 2013

Obsah dílu

Barma: Putování po Barmě — Švýcarsko: Lucernské jezero — Slovensko: Liptov

Části dílu

00:59
Putování po Barmě
  Startujeme v jihovýchodní Asii, přesneji v Barmě. Vojenská junta začala před lety této zemi říkat Myanmar, tento název se koneckonců už před staletími také používal. Barma ale v moderní době zůstala Barmou, a to nejen proto, že Barmánci tvoří nepominutelnou část obyvatel země, název se stále oficiálně používal v části demokratického světa mimo jiné jako nesouhlas s násilím orwelovské armádní diktatury. A to i přesto, že předcházející úplný oficiální název státu zněl Barmská svazová socialistická republika. Dost už ale nudného místopisu pojďme do Barmy takové, jaká je…
  07:16
  Lucernské jezero
   Lucernské jezero na první pohled uchvátí svou krásou. Jezero čtyř lesních kantonů, jak zní jeho původní název, má i zásadní historický a národopisný význam. V okolních lesích a horách se prý proháněl švýcarský národní hrdina Vilém Tell a na louce Rüttli vznikla, podle jiné legendy, první švýcarská konfederace. Podobných rysů ryzího „švýcarství“ tu najdete daleko víc, třeba továrnu na proslulé armádní nože. V průzračných vodách jezera se daří desítkám druhů ryb a jak už bylo řečeno, jeden parádní úlovek zaznamenal i Objektiv.
   19:57
   Liptov
    Objektiv vás teď zavede do jednoho z nejkrásnějších koutů Slovenska – do Liptova. Nachází se v jihovýchodní části Žilinského kraje v Liptovské kotlině, obklopují ho nejvyšší hory Slovenska. Krajinou protéká řeka Váh a najdete tu neuvěřitelné množství přírodních, kulturních a historických památek.
    26:47
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž28 minut
     Další díl
     8. září 2013

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám