Témata: Konec výroby energie z uhlí, EU bojuje s covidem-19, Rok ve vedení Evropské komise, Lyžování v době epidemie, Advent ve světle světelných řetězů, Sám proti oceánu; Moderují: Martin Řezníček a Linda Bartošová

Obsah dílu

Přehrát vše

Uhelná komise rozhodla o konci závislosti na uhlí

Dnes začneme zásadním rozhodnutím Uhelné komise. Ta chce, aby se Česko od roku 2038 obešlo bez elektřiny vyrobené z uhlí. Éra uhlí tak po dvou stech letech v tuzemsku pomalu končí. Jaký zdroj ho ale nahradí? Otázky pro předsedkyni sněmovního výboru pro životní prostředí Danu Balcarovou, hejtmana Ústeckého kraje a člena výboru pro životní prostředí Jana Schillera a Františka Hrdličku z ČVUT.


Rok ve vedení EK

Rok ve vedení Evropské komise. Rok, který se do unijní historie zapsal jako jeden z nejhorších. O boji s koronavirem i o boji za demokracii budeme hovořit s místopředsedkyní Evropské komise Věrou Jourovou.


Bude letos lyžovačka?

Hory se otevřou 18. prosince. Zimní sezóna je přesto nejistá. Za jakých podmínek si budou moci Češi zalyžovat v Krkonoších nebo Jeseníkách? Zamíříme do Špindlerova Mlýna a zeptáme se ředitele Asociace horských středisek Libora Knota.


Advent ve světle světelných řetězů

Tři měsíce příprav, aby se mohly tisíce žárovek konečně rozsvítit. Ukážeme vám dům, jehož majitel na světelné vánoční výzdobě rozhodně nešetřil.


Sám proti oceánu

A nakonec vám představíme dobrodruha, který se rozhodl dostat ze Spojených států přes Atlantik do Evropy jen s veslicí a vlastními silami. Jak dopadl jeho souboj s několikadenní bouří? To na závěr prozradí projektant a dobrodruh Milan Světlík.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín