Nahrávám video

23. duben 2019

Obsah dílu

Sněmovna schválila zdanění církevních restitucí — Benešová vystřídá Kněžínka — Drtivé vítězství Volodymyra Zelenského — Krvavá neděle na Srí Lance — Benefiční koncert pro Notre-Dame v Rudolfinu

Části dílu

01:16
Sněmovna schválila zdanění církevních restitucí
  Církevní restituce se budou danit, poslanci dnes přehlasovali senátní veto. Je to spravedlivé? A je to definitivní? To jsou otázky z prvního tématu Událostí, komentářů. Diskutovat budou dva členové ústavně-právního výboru sněmovny: Dominik Feri (TOP 09) a Zdeněk Ondráček (KSČM). Je nezávislost české justice opravdu v ohrožení?
  11:24
  Benešová vystřídá Kněžínka
   Dalším tématem, které s oběma poslanci probereme, bude výměna ministra spravedlnosti. Jana Kněžínka (ANO) nahradí Marie Benešová. Proč se opozice tolik bojí o nezávislost justice? Můžeme očekávat další hlasování o důvěře vládě? Svůj pohled poté připojí i právník a publicista Tomáš Němeček.
   29:15
   Krátce
    30:25
    Drtivé vítězství Volodymyra Zelenského
     Ukrajinské prezidentské volby vyhrál komik. To je opravdu původní profese Vladimíra Zelenského, který vystudoval práva, ale nikdy se jim nevěnoval. Jak hodlá změnit poměry na Ukrajině? Probereme s bývalým velvyslancem ČR v Rusku a na Ukrajině Jaroslavem Baštou (Bezpečnost, odpovědnost, solidarita) a europoslancem Jaromírem Štětinou (Evropa společně ESO). Aktuální situaci na Ukrajině sleduje náš zpravodaj Miroslav Karas.
     42:19
     Požár ubytovny v Kladně
      46:05
      Krvavá neděle na Srí Lance
       Srí Lanka se po nedělních atentátech obává dalších krveprolití. Nakolik je situace v zemi bezpečná? Zeptáme se vedoucí katedry asijských studií MUP Blanky Knotkové-Čapkové.
       53:08
       Cestovní kanceláře mění termíny odletů
        55:16
        Benefiční koncert pro Notre-Dame v Rudolfinu
         Na závěr český koncert pro zničenou katedrálu Notre-Dame. Podíváme se přímo do Rudolfina s redaktorem ČT Jakubem Andělem.
         Přehrát celé video
         Stopáž60 minut
         Další díl
         24. duben 2019

         Události, komentáře na sociálních sítích

         Napište nám