Témata: Očkovat, či neočkovat?; Schůzka Lavrov – Kerry; Nový generální ředitel Českého rozhlasu; Péče o zdravotně postižené. Moderuje: Daniel Takáč.

Obsah dílu

Přehrát vše

Spor o očkování

Rodiče můžou odmítnout povinné očkování svého dítěte, pokud jim v tom brání svědomí, řekl dnes Ústavní soud. Zastal se páru z Brněnska – ten vakcínu odmítl a dostal pokutu. Ústavní instance ale zdůraznila, že očkování nelze odmítat plošně, dnešní nález se podle ní vztahuje jen na výjimečné případy. Očkovat, nebo neočkovat? A kdo by tedy měl mít výjimku? Vyslechneme si obě strany: do studia přijde ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové a předseda České vakcinologické společnosti Roman Prymula a předseda Společnosti pacientů s následky po očkování Václav Hrabák.


Velmoci řeší krize a konflikty

Islámský stát je v Iráku a Sýrii na ústupu – po jednání v Paříži to řekli ministři obrany zemí koalice proti samozvanému Islámskému státu. Ta se teď bude soustředit na to, aby zlikvidovala mocenská centra islamistů. O Sýrii dnes jednali i ministři zahraničí Ruska Sergej Lavrov a Spojených států John Kerry. Na schůzce ve švýcarském Curychu probrali i situaci na Ukrajině. Jak se mění vztah Spojených států a Západu k Rusku? Jak se osvědčuje spolupráce v Sýrii? A co s polozapomenutým konfliktem na Ukrajině? Otázky pro bývalého velvyslance ČR v Rusku Jaroslava Baštu a exministra zahraničí Cyrila Svobodu /KDU-ČSL/.


Nový šéf rozhlasu

Český rozhlas nově povede René Zavoral, dosavadní náměstek pro program a vysílání. Rada ho zvolila ve druhém kole. Na postu generálního ředitele nahradí Petera Duhana, který rezignoval loni v říjnu. Jaké změny čekají veřejnoprávní rozhlas pod novým vedením? Čerstvě zvolený generální ředitel René Zavoral bude hostem dnešního pořadu.


Péče o zdravotně postižené

Lidé, kteří zaměstnávají víc než polovinu pracovníků se zdravotním postižením, dostanou zřejmě od státu víc peněz na příspěvky – novelu, která změnu zavádí, schválili poslanci. Růst příspěvků podle ministryně práce Marksové souvisí s celkovým zvýšením minimální mzdy – včetně té pro zaměstnance s invalidním důchodem. Komentář připojí předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2016
 P ST
ŽánrMagazín