5. srpen 2015

Obsah dílu

Imigranti v Česku — Nekompletní Ústavní soud — Zemanova čínská cesta

Části dílu

00:42
Imigranti v Česku
  Ministerstvo vnitra rozšiřuje kapacity pro migranty. Už v pátek se otevře tábor ve Vyšních Lhotách v Moravskoslezském kraji a od pondělí se zdvojnásobí počet lůžek v Jezové u Bělé pod Bezdězem. Celkem tak v českých záchytných zařízeních bude 1116 míst. Stačí to? A smí stát vůbec uprchlíky zadržovat? Hosty budou zástupkyně ředitele odboru azylové a migrační politiky Pavla Novotná, senátor, bývalý ministr vnitra, předseda výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost František Bublan /ČSSD/ a poslanec, předseda hnutí SPD Tomio Okamura.
  29:12
  Stalo se
   33:59
   Nekompletní Ústavní soud
    Ústavní soud je znovu nekompletní. Dnes totiž ve své funkci skončila Vlasta Formánková. A prezident Zeman zatím s oficiálním navržením jejího nástupce váhá. Senátoři přitom mají na posouzení kandidáta lhůtu 60 dní. Ústavnímu soudu tedy bude chybět jeden člověk minimálně do října. Probereme s ústavním právníkem Janem Kyselou.
    43:46
    Stalo se
     45:31
     Zemanova čínská cesta
      Nejvyšší představitelé Evropské unie se nezúčastní čínských oslav konce 2. světové války. České televizi to potvrdila mluvčí Evropské komise. Bruselu vadí, že její součástí bude vojenská přehlídka – a to právě v době, kdy roste napětí v oblasti. Český prezident Zeman tak bude podle všeho jedinou hlavou státu členské země EU, která bude na oslavách přítomná. Stanovisko Evropské komise popíše z Bruselu Bohumil Vostal. Do studia přijde ředitel zahraničního odboru kanceláře prezidenta Hynek Kmoníček.
      Přehrát celé video
      Stopáž60 minut
      Další díl
      6. srpen 2015

      Události, komentáře na sociálních sítích

      Napište nám