29. duben 2015

Obsah dílu

Jak spořit na důchod? — Vládní střet o rozpočet — Na dálnici 150 km/h — Pomoc Nepálu — Nepokoje v Baltimoru

Části dílu

00:09
Vládní střet o rozpočet
  Kabinet začíná mluvit o vyšším deficitu státního rozpočtu na příští rok. Původní plán ministerstva financí byl sedmdesát miliard, sociální demokraté by ale číslo navýšili na pětaosmdesát. Zároveň se postavili proti tomu, aby příští rok nerostly platy ve veřejné správě. Andrej Babiš ustupuje – koalice projednává upravený návrh, který počítá s tříprocentním růstem mezd. S aktuálními informace z jednání se přihlásí redaktor ČT Tomáš Drahoňovský. Na výhrady opozice k rozpočtu se zeptáme předsedy poslaneckého klubu Zbyňka Stanjury /ODS/.
  30:01
  Stalo se
   32:01
   Na dálnici 150 km/h
    Maximální rychlost na vybraných úsecích dálnic by se mohla zvýšit na 150 kilometrů v hodině. Novelu, která s tím počítá, schválili poslanci i přes odpor ministra dopravy Dana Ťoka. Okomentuje autoblogger Jan Blažek.
    40:12
    Stalo se
     42:13
     Pomoc Nepálu
      Nepál se pomalu vzpamatovává z následků ničivého zemětřesení. Místní si stěžují na liknavost vlády, která je často nechává bez pomoci. Mezi více než pěti tisíci oběťmi nejsou žádní Češi – potvrdil to ministr zahraničí. Co teď Nepál nejvíc potřebuje? Proč země nepřijímá letadla a český tým čeká odkloněný v Indii? Je opravdu tak komplikované se na místo dostat? Téma pro vedoucího humanitárních programů Člověka v tísni Marka Štyse a předsedkyni Společnosti bratří Čapků Kristinu Váňovou, která se právě z Nepálu vrátila.
      51:20
      Nepokoje v Baltimoru
       Baltimore zažil v porovnání s včerejškem výrazně klidnější noc. Lidé až na výjimky zákaz vycházení respektovali. I tak se dnes pro jistotu zápas místního baseballového týmu odehraje poprvé v dějinách bez diváků. Hostem bude pedagog New York University Tomáš Klvaňa.
       Přehrát celé video
       Stopáž56 minut
       Další díl
       30. duben 2015

       Události, komentáře na sociálních sítích

       Napište nám