Nahrávám video

21. leden 2015

Obsah dílu

Boj s terorismem a protesty proti islámu — USA se sbližují s Kubou — Levná ropa — Pražská revoluce v MHD

Části dílu

00:09
Boj s terorismem a protesty proti islámu
  Účast na demonstraci hnutí Pegida v Lipsku je nižší, než organizátoři čekali. Podle tamních médií přišlo asi 1500 lidí, kteří protestují proti rostoucímu počtu přistěhovalců a údajné islamizaci Německa. V ulicích jsou ale i tisíce odpůrců protiislámského hnutí. Jak se k imigrační politice a k boji proti terorismu postaví Česko? Diskutovat budou místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová /ANO/ a místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík /TOP 09 a STAN/.
  17:39
  USA se sbližují s Kubou
   Americký kongres by měl ještě letos začít pracovat na ukončení obchodního embarga vůči Kubě. Vůbec poprvé k tomu zákonodárce vyzval prezident Barack Obama během svého poselství o stavu unie. Embargo zavedl Washington před více než půlstoletím v reakci na komunistický převrat. Co změna amerických postojů vůči Kubě znamená a jaké bude mít důsledky? Probereme s advokátkou, vedoucí lidskoprávního oddělení Institutu CASLA Tamarou Sujú a zahraničním komentátorem MF DNES Teodorem Marjanovičem.
   36:33
   Stalo se
    39:43
    Levná ropa
     Světové ceny ropy se dnes odrazily ode dna a korigovaly včerejší výrazný, téměř pětiprocentní propad. Přesto někteří pumpaři odhadují, že do jara budou čeští řidiči tankovat litr naturalu za 25 korun. Téma pro profesora ekonomie Fordham University v New Yorku Milana Zeleného.
     49:36
     Pražská revoluce v MHD
      Prahu čekají zásadní dopravní změny. Souvisejí s dubnovým otevřením nového úseku metra z Dejvické do Motola. Dotknou se však i mnoha dalších oblastí v celém městě. Co konkrétně Pražany čeká? A proč připravuje nové vedení magistrátu zlevnění předplatných kuponů? Probereme s náměstkem primátorky hl. m. Prahy pro dopravu Petrem Dolínkem /ČSSD/.
      Přehrát celé video
      Stopáž59 minut
      Další díl
      22. leden 2015

      Události, komentáře na sociálních sítích

      Napište nám