Témata: Mrtví při protiteroristickém zásahu v Belgii; Hejtmani a biskupové o restitucích; Poprask kolem Zemanových výroků o handicapovaných; Ukrajina a Rusko, mobilizace a sankce; Reforma 3. důchodového pilíře; Moderuje: David Borek

Obsah dílu

Přehrát vše

Hejtmani a biskupové o restitucích

Kraje už nechtějí finančně podporovat církve tak jako v předchozích letech. Podle šéfa jejich asociace Michala Haška jsou církve díky restitucím ekonomicky silné a soběstačné. Večer se proto schází se zástupci církví, aby s nimi probral nový model spolupráce. Co přesně by se tedy mělo změnit? Po jednání se spojíme s generálním sekretářem České biskupské konference Tomášem Holubem.


Poprask kolem prezidentových výroků

Ostrou kritiku sklidil prezident Miloš Zeman za svůj včerejší výrok o handicapovaných dětech. Podle něj by se měly vzdělávat odděleně od těch zdravých. Někteří politici i odborníci to pokládají za diskriminaci – a mluví o návratu do totality nebo rovnou do středověku. Integrovat, nebo separovat – jak to má být? Diskutovat budou ministr školství Marcel Chládek /ČSSD/, ředitel Jedličkova ústavu a škol Petr Hrubý, odborný konzultant EDUin Tomáš Feřtek a bývalý ministr školství, předseda ODS Petr Fiala.


Mobilizace na Ukrajině

Ukrajina drží smutek za dvanáct lidí, kteří přišli o život při útoku na linkový autobus u Doněcku. Prezident Petro Porošenko v reakci podepsal dekret o částečné mobilizaci záloh. Celkem může být letos povoláno až 104 tisíc vojáků. O mobilizaci ale ještě musí rozhodnout parlament. Do Moskvy se spojíme se zpravodajem ČT Miroslavem Karasem.


Změny penzijního systému

Důchodová komise předá vládě osm návrhů na změnu penzijního systému. Požaduje daňovou úlevu, pokud si člověk důchod z třetího pilíře nechá vyplácet déle než deset let. Jednou z úprav by mohlo být i zrušení věkové hranice osmnácti let u penzijního spoření. Výsledky dnešního zasedání komise probereme s jejím předsedou Martinem Potůčkem.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrMagazín