15. leden 2015

Část: Mobilizace na Ukrajině

Obsah dílu

Hejtmani a biskupové o restitucích — Poprask kolem prezidentových výroků — Mobilizace na Ukrajině — Změny penzijního systému

Části dílu

00:32
Protiteroristický zásah v Belgii
  10:05
  Terorismus
   12:34
   Hejtmani a biskupové o restitucích
    Kraje už nechtějí finančně podporovat církve tak jako v předchozích letech. Podle šéfa jejich asociace Michala Haška jsou církve díky restitucím ekonomicky silné a soběstačné. Večer se proto schází se zástupci církví, aby s nimi probral nový model spolupráce. Co přesně by se tedy mělo změnit? Po jednání se spojíme s generálním sekretářem České biskupské konference Tomášem Holubem.
    20:20
    Poprask kolem prezidentových výroků
     Ostrou kritiku sklidil prezident Miloš Zeman za svůj včerejší výrok o handicapovaných dětech. Podle něj by se měly vzdělávat odděleně od těch zdravých. Někteří politici i odborníci to pokládají za diskriminaci – a mluví o návratu do totality nebo rovnou do středověku. Integrovat, nebo separovat – jak to má být? Diskutovat budou ministr školství Marcel Chládek /ČSSD/, ředitel Jedličkova ústavu a škol Petr Hrubý, odborný konzultant EDUin Tomáš Feřtek a bývalý ministr školství, předseda ODS Petr Fiala.
     42:26
     Mobilizace na Ukrajině
      Ukrajina drží smutek za dvanáct lidí, kteří přišli o život při útoku na linkový autobus u Doněcku. Prezident Petro Porošenko v reakci podepsal dekret o částečné mobilizaci záloh. Celkem může být letos povoláno až 104 tisíc vojáků. O mobilizaci ale ještě musí rozhodnout parlament. Do Moskvy se spojíme se zpravodajem ČT Miroslavem Karasem.
      48:34
      Stalo se
       50:05
       Změny penzijního systému
        Důchodová komise předá vládě osm návrhů na změnu penzijního systému. Požaduje daňovou úlevu, pokud si člověk důchod z třetího pilíře nechá vyplácet déle než deset let. Jednou z úprav by mohlo být i zrušení věkové hranice osmnácti let u penzijního spoření. Výsledky dnešního zasedání komise probereme s jejím předsedou Martinem Potůčkem.
        Přehrát celé video
        Stopáž56 minut
        Další díl
        16. leden 2015

        Přehled dílů

         

        Události, komentáře na sociálních sítích

        Napište nám