Nahrávám video

1. prosinec 2014

Obsah dílu

Ledovka v Česku — Platy ústavních činitelů — Povinné kvóty? — Pro a proti prezidentovi

Části dílu

00:08
Ledovka v Česku
  Klouzající auta, nehody, padající stromy pod nánosem ledu. Skoro po celé republice trápí řidiče i chodce ledovka. Nejhorší situace je na Vysočině. Ve velké části Olomouckého kraje se zastavila železniční doprava. A problémy jsou i v centrech měst. S aktuálními informacemi se z nejpostiženějších míst přihlásí naši reportéři.
  09:42
  Platy ústavních činitelů
   Prezident Miloš Zeman odmítá návrh na čtrnáctiprocentní růst platů politiků. Označil ho za nenažranost a příslušný zákon chce vetovat. Jenže pokud to udělá, poslanci už nejspíš nebudou mít čas ho přehlasovat – a platy se politikům zvýší rovnou o šestadvacet procent. Na čtrnáctiprocentním zvýšení se shodly poslanecké kluby, proti se ale postavilo předsednictvo ČSSD. A spor aktuálně řeší poslanecké kluby ANO a ČSSD. Najdou politici přijatelný kompromis? O kolik jejich platy porostou? A jak se k tomu staví opozice? Hostem bude předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek a poslankyně, místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová.
   26:36
   Telegraficky
    28:19
    Povinné kvóty?
     Česko zřejmě změní svůj odmítavý postoj k návrhu evropské směrnice týkající se povinných kvót pro ženy (a muže) v řídících orgánech – předpokládá ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier. Na dnešním jednání ale ministři materiál odložili. Někdejší pravicová vláda i bývalý parlament návrh odmítaly a Česko tak patřilo k několika státům, které chtěly předlohu na půdě EU zablokovat. Je třeba regulovat počty žen a mužů v dozorčích a správních radách velkých firem? Téma pro bývalou političku Karolínu Peake, socioložku Filozofické fakulty UK Jiřinu Šiklovou a ředitelku Fórum 50 % Janu Smiggels Kavkovou.
     44:41
     Telegraficky
      46:24
      Pro a proti prezidentovi
       Dnes se zase protestuje proti prezidentu Miloši Zemanovi – peticí, pochodem nebo červenými tričky. V Událostech, komentářích přivítáme zastánce i odpůrce hlavy státu. Diskutovat budou výtvarník David Černý a bývalý poslanec ČSSD Zdeněk Jičínský.
       Přehrát celé video
       Stopáž59 minut
       Další díl
       2. prosinec 2014

       Události, komentáře na sociálních sítích

       Napište nám