19. listopad 2014

Obsah dílu

Prezident a výročí — Odkaz Václava Havla — Proměna Lennonovy zdi

Části dílu

00:10
Prezident a výročí
  Za ostudu České republiky označil prezident Miloš Zeman demonstrace k 17. listopadu proti jeho osobě. Za rok si organizátory další demonstrace pozve na Hrad, aby vyslechl jejich argumenty pro dialog. Proti hlavě státu se dnes zároveň znovu protestovalo. Na Hradčanském náměstí se sešly zhruba dvě stovky studentů. Proč Miloš Zeman stále vyvolává odpor v části veřejnosti? Hostem bude bývalý studentský vůdce Martin Mejstřík, bývalý ministr, publicista Ivan David, organizátor dnešní protestní akce na Hradčanském náměstí Tomáš Bořil a 1. předseda Poslanecké sněmovny, dramatik, spisovatel Milan Uhde.
  31:14
  Telegraficky
   32:46
   Odkaz Václava Havla
    V americkém Kongresu slavnostně odhalí bustu Václava Havla. První český prezident se tak stane teprve čtvrtým Evropanem, kterému se podobného ocenění ze strany amerických zákonodárců dostane. Přítomna je i česká delegace v čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Do Washingtonu se spojíme se zpravodajem Martinem Řezníčkem. O odkazu Václava Havla budeme mluvit s Petrem Bískem z American Friends of the Czech Republic, prvím předsedou sněmovny, dramatikem a spisovatelem Milanem Uhdem a bývalým studentským vůdcem Martinem Mejstříkem.
    48:33
    Telegraficky
     49:45
     Proměna Lennonovy zdi
      Wall is over! V pondělí ráno to byl jediný nápis na legendární Lennonově zdi. Symbol prostoru pro svobodné vyjádření přetřela na bílo streetartová skupina Pražská služba. A teď se znovu pomalu plní malbami a vzkazy. Byl třeba podobný „restart“? Zeptáme se členů Pražské služby, studentů Jana Dotřela a Mikuláše Karpety.
      Přehrát celé video
      Stopáž58 minut
      Další díl
      20. listopad 2014

      Události, komentáře na sociálních sítích

      Napište nám