56 minut

26. srpen 2014

Část: Cena Václava Havla 2014

Obsah dílu

Rusko-ukrajinský summit — Cena Václava Havla 2014 — Dohoda o příměří v Gaze — Zákaz pro e-cigarety? — Spor o čestné občanství Františka Kriegla

Části dílu

00:09
Rusko-ukrajinský summit
  Prezidenti Ruska a Ukrajiny si podali ruce. Vladimir Putin a Petro Porošenko se na summitu v Minsku podruhé sešli tváří v tvář. Šance, že by ze schůzky vzešel mírový plán řešení krize na východní Ukrajině, ale příliš velké nejsou. Co na summitu padlo? A k čemu může setkání v Bělorusku přispět? Otázky pro bývalé ministry zahraničí Cyrila Svobodu /KDU-ČSL/ a Alexandra Vondru /ODS/. Aktuální informace přímo z běloruského Minsku doplní zahraniční zpravodaj ČT Miroslav Karas.
  20:57
  Telegraficky
   22:27
   Cena Václava Havla 2014
    Letošní Cenu Václava Havla získá buď izraelská organizace Betselem, maltská jezuitská pomoc běžencům nebo Ázerbájdžánec Anar Mammadli. Za přínos k ochraně lidských práv ocenění uděluje Parlamentní shromáždění Rady Evropy ve spolupráci s Nadací Charty 77 a Knihovnou Václava Havla. Jméno laureáta vyhlásí na konci září ve Štrasburku.
    Do studia přijde prezidentka Parlamentního shromáždění Rady Evropy Anne Brasseurová.
    30:24
    Dohoda o příměří v Gaze
     Izrael a radikální hnutí Hamás se dohodly na dlouhodobém příměří. Podle Palestinců židovský stát souhlasil s uvolněním blokády Pásma Gazy – pro dodávky humanitární pomoci a stavebního materiálu. Během sedmitýdenního konfliktu zemřelo na 2 200 lidí.
     Jak dlouho má příměří trvat? A jaká je šance, že ho obě strany konfliktu dodrží? Odpoví zahraniční zpravodaj ČT Jakub Szántó.
     37:02
     Zákaz pro e-cigarety?
      Elektronické cigarety představují riziko pro pasivní kuřáky a lidé by je proto neměli užívat ve veřejných uzavřených prostorách. Doporučuje to Světová zdravotnická organizace. Omezit by se podle ní měly reklamy na e-cigarety a zakázat jejich prodej nezletilým – zejména těch s ovocnou příchutí. WHO dál apeluje, aby z veřejných míst zmizely prodejní automaty s těmito výrobky.
      Téma okomentuje lékařka Eva Králíková z 1. Lékařské fakulty UK a předseda senátorského klubu ODS Jaroslav Kubera.
      49:12
      Telegraficky
       50:26
       Spor o čestné občanství Františka Kriegla
        Zastupitelé Prahy 2 odmítli in memoriam udělit čestné občanství někdejšímu vysokému funkcionáři KSČ a jednomu z nejvýznamnějších politiků pražského jara Františku Krieglovi.
        Byl Kriegel hrdina, který si občanství zaslouží? Otázka pro Luďka Navaru, redaktora MF DNES. A zeptáme se i na hodnocení dnešní volby členů vědecké rady ÚSTR.
        Přehrát celé video
        Stopáž56 minut
        Další díl
        27. srpen 2014

        Události, komentáře na sociálních sítích

        Napište nám