Témata: Jednotná česká pravice?; Sarkozy u výslechu; Nový šéf Národní galerie; Izrael pátrá po vrazích unesených chlapců; Problémy bulharských bank. Moderuje Lukáš Dolanský.

Obsah dílu

Přehrát vše

Jednotná pravice?

Občanští demokraté a TOP 09 budou spolupracovat v podzimních senátních volbách. V některých obvodech nepostaví protikandidáty a budou se vzájemně podporovat. Záměr dnes stvrdilo předsednictvo TOP 09 – a podporuje ho i ODS. Co stojí za novou strategií pravicových stran? Zeptáme se poslankyně, místopředsedkyně TOP 09 Heleny Langšádlové. Komentář připojí politolog Petr Just.


Sarkozy u výslechu

Kauzy z minulosti dohánějí francouzského exprezidenta Nicolase Sarkozyho. Od rána ho vyslýchá policie kvůli podezření, že ovlivňoval vyšetřování případu, ve kterém sám hrál hlavní roli. Sarkozyho zadržení přišlo právě ve chvíli, kdy se čím dál častěji mluví o jeho návratu do vysoké politiky. S detaily se z Paříže přihlásí zpravodaj Petr Zavadil.


Nový šéf Národní galerie

V čele Národní galerie je ode dneška historik umění Jiří Fajt. Už před rokem ho jmenovala tehdejší ministryně Alena Hanáková, pozdější šéfové resortu ale jeho nástup odkládali. Jakým bude Jiří Fajt ředitelem? A co bude muset řešit nejdřív? Probereme s ministrem kultury Danielem Hermanem /KDU-ČSL/.


Izrael pátrá po vrazích

Izrael pohřbil tři chlapce, po kterých armáda pátrala téměř tři týdny – jejich těla našla včera večer. Podle vyšetřování je teroristi zavraždili hned po únosu. Jen v noci podniklo izraelské letectvo několik odvetných úderů. Do Izraele se spojíme s blízkovýchodním zpravodajem Jakubem Szántó.


Problémy bulharských bank

Bulhaři ve velkém vybírají své úspory. Reagují tak na falešné varovné e-maily a SMS o špatném stavu tamních bank. První obětí se už minulý týden stala Corporate Commercial Bank, která musela kvůli vybírání vkladů zavřít. Kdo stojí za poplašnými zprávami? A jak mohly podobným způsobem destabilizovat celý systém? Probereme s analytikem České spořitelny Janem Jedličkou.


Řekli v Událostech, komentářích

Helena Langšádlová /TOP 09/, místopředsedkyně strany, o spolupráci TOP 09 s ODS v nadcházejících volbách do Senátu

"Máme samozřejmě dostatek svých lidí, ale dvoukolový většinový systém vyžaduje opravdu koncentraci sil. A abychom se vzájemně nevybíjeli, došlo k této dohodě, a já si myslím, že je ve prospěch pravicových voličů a pravicových myšlenek. (…) Je to rozhodně manželství z rozumu, nikoliv z lásky."


Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín