21. říjen 2013

Obsah dílu

Volební týden — Problematické restituce — Sledovaní Francouzi — Ztracení horolezci — Vrána: Soumrak bohů

Části dílu

00:09
Volební týden
  Strany už mají pouhé čtyři dny na to, aby získaly voliče. Hrát se teď bude hlavně o hlasy nerozhodnutých – a těch je podle průzkumu TNS AISA pro Českou televizi zhruba třetina. Apelovat budou politici také na ty, kteří se rozhodují, jestli k volbám vůbec jít. Podle posledních dat chtějí svůj hlas odevzdat asi tři čtvrtiny lidí. Co rozhodne letošní volby? Téma pro komentátora Práva Alexandra Mitrofanova a publicistu Týdne Martina Fendrycha. Strategie volebních kampaní pak probereme s šéfredaktorem MarketingSalesMedia Danielem Köpplem a sociologem médií Jaromírem Volkem.
  26:18
  Problematické restituce
   Část budov v areálu Pražského hradu zůstane podle arcibiskupa Dominika Duky státu. Církev chce získat pouze ty objekty, které teď užívá. Kardinál se kvůli tomu sešel s premiérem v demisi Jiřím Rusnokem – v reakci na návrh ministra vnitra v demisi, který chce zákonným opatřením Hrad z restitucí vyjmout. Kterých budov se tedy restituce mají týkat? Zeptáme se osobního tajemníka arcibiskupa Dominika Duky Milana Norberta Badala.
   32:50
   Telegraficky
    34:25
    Sledovaní Francouzi
     Americké tajné služby sledovaly telefonní hovory Francouzů. Uvedl to deník Le Monde s odvoláním na materiály, které zveřejnil Edward Snowden. Jen na přelomu letošního roku jich mělo být přes 70 milionů. Proč se tajná služba NSA zaměřila právě na Francouze? A jak moc událost poznamená vztahy obou zemí? Zeptáme se analytika Fakulty mezinárodních vztahů VŠE Jana Eichlera.
     40:53
     Ztracení horolezci
      V Nepálu zmizeli dva čeští horolezci – Petr Machold a Jakub Vaněk. Pokoušeli se zdolat horu Baruntse novou cestou. Zasáhla je ale silná bouře, která je uvěznila ve druhém výškovém táboře. Od té doby se neozvali. Probereme s horolezcem Josefem Nežerkou.
      49:04
      Telegraficky
       50:45
       Vrána: Soumrak bohů
        V Česku vyšlo pokračování kultovního komiksu Vrána amerického kreslíře Jamese O’Barra. Čtenáře zavede do nacistického koncentračního tábora na sklonku války. Vyrovnal se Soumrak bohů původnímu komiksu? A čím jsou příběhy s Vránou tak jedinečné? Zeptáme se komiksového publicisty Richarda Klíčníka.
        Přehrát celé video
        Stopáž56 minut
        Další díl
        22. říjen 2013

        Přehled dílů

         

        Události, komentáře na sociálních sítích

        Napište nám