Události, komentáře

2. srpen 2013

48 minut

2. srpen 2013

Obsah dílu

Programové prohlášení — Burian zpátky v čele ND — Letní filmová škola

Části dílu

00:38
Programové prohlášení
  Pět dní před hlasováním o důvěře schválila vláda Jiřího Rusnoka své programové prohlášení. Chce hlavně oživit ekonomiku, snížit nezaměstnanost, lépe čerpat eurodotace a také obnovit důvěru ve veřejné instituce. Jaké jsou šance Rusnokova kabinetu na získání důvěry? Budou sociální demokraté hlasovat jednotně? A proč se koalice nechce o vládním programovém prohlášení vůbec bavit? Hostem bude ministr vnitra Martin Pecina, předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda a místopředsedkyně ČSSD a Senátu Alena Gajdůšková.
  24:55
  Platy na úřadě vlády
   27:13
   Telegraficky
    28:34
    Burian zpátky v čele ND
     Premiér Jiří Rusnok nařídil ministrovi kultury vrátit do funkce ředitele Národního divadla Jana Buriana. Jeho včerejší odvolání rozhořčilo politiky napříč stranami i odbornou veřejnost. Výpovědi začali podávat herci a umělecká vedení jednotlivých scén. Jak chápat dění v Národním divadle? A nakolik je ohrožen jeho provoz v nové divadelní sezóně? Téma pro divadelní kritičku Marii Reslovou. Jak fungují podobné instituce v zahraničí? Probereme s ředitelem Divadla Archa Ondřejem Hrabem.
     42:27
     Byznys dnes
      44:10
      Letní filmová škola
       39. ročník Letní filmové školy v Uherském Hradišti vrcholí. Největší nesoutěžní přehlídka filmu v Česku nabídla zhruba dvě stovky filmů a desítky významných hostů. Jaký byl letošní ročník? A jak konkrétně vypadá spojení myšlenky festivalu a školy? Zeptáme se ředitelky festivalu Radany Korené.
       Přehrát celé video
       Stopáž48 minut
       Další díl
       5. srpen 2013

       Události, komentáře na sociálních sítích

       Napište nám