10. květen 2013

Obsah dílu

Kauza MUS míří k soudu — Jak přiznávat majetek? — Neštěstí v Bangladéši — Jak přilákat čtenáře?

Části dílu

00:34
Kauza MUS míří k soudu
  Švýcarský soud začne v pondělí projednávat kauzu Mostecké uhelné společnosti. Tamní prokuratura viní její bývalé manažery z praní špinavých peněz a dalších machinací. Česko se k trestnímu řízení nepřipojilo, loni ale začala policie manažery stíhat pro podezření z podvodů při privatizaci firmy. Hostem bude bývalý manažer Mostecké uhelné společnosti Petr Kraus. Komentář připojí redaktorka Aktualne.cz Zuzana Kubátová.
  18:09
  Telegraficky
   19:39
   Jak přiznávat majetek?
    Myšlenka prezidenta Miloše Zemana podávat majetková přiznání rozpoutala ve sněmovně souboj o to, který z návrhů jednotlivých stran uspěje. Připraveno je jich minimálně pět. Zvítězí myšlenka plošného zavedení, které upřednostňuje levice, nebo budou majetek přiznávat pouze politici a vysoce postavení úředníci? Téma pro senátora Jiřího Dienstbiera /ČSSD/ a senátora Miloše Vystrčila /ODS/.
    33:35
    Neštěstí v Bangladéši
     Záchranáři v Dháce hlásí malý zázrak. Z trosek zřícené textilní továrny vyprostili živou ženu, která v sutinách přežila celých 17 dnů. Na místě dál pokračují záchranné práce – počet potvrzených obětí už překročil jeden tisíc. Katastrofa se tak zapíše mezi největší průmyslová neštěstí v historii. V jakých podmínkách se šije oblečení pro evropské firmy? A jaká opatření Bangladéš chystá k předcházení podobných tragédií? Téma pro politického geografa Martina Riegla.
     40:12
     Jak přilákat čtenáře?
      Roznášky knih až domů, společné snídaně nebo tématické kufříky – novinky, kterými se snaží knihovny přilákat nové čtenáře a ty stávající udržet. Daří se jim to? Zeptáme se organizátorky akcí z knihovny ve Vyškově Zdeňky Adlerové a Hany Vackové z knihovny v Brně.
      Přehrát celé video
      Stopáž48 minut
      Další díl
      13. květen 2013

      Události, komentáře na sociálních sítích

      Napište nám