Události, komentáře

13. květen 2013

48 minut

13. květen 2013

Obsah dílu

Soud v kauze MUS — Rozdělená rodičovská? — Oceněná malba

Části dílu

00:37
Soud v kauze MUS
  Ve švýcarské Bellinzone začal ostře sledovaný proces v kauze privatizace Mostecké uhelné společnosti. Pět Čechů a jeden Belgičan tam čelí obžalobě z podvodů, korupce úředníků a praní špinavých peněz. Českému státu údajně způsobili škodu 1,7 miliardy korun tím, že důlní společnost ovládli za její vlastní peníze, které z ní předtím vyvedli. K dnešnímu líčení přišli jen tři z nich – Petr Kraus, Jiří Diviš a Marek Čmela, další obžalovaní vyslali pouze své advokáty. S aktuálními informacemi se ze Švýcarska přihlásí redaktor Jiří Hynek. Jak Češi ve vyšetřování spolupracují se švýcarskou stranou? Jak výsledek procesu ovlivní trestní řízení probíhající u nás? A kdo v Česku mohl mít zájem na tom, že vyšetřování bylo mnoho let odkládáno? Hostem bude státní zástupce Petr Šereda, který dozoruje vyšetřování exmanažerů v ČR, a advokát Václav Láska.
  26:02
  Telegraficky
   27:34
   Rozdělená rodičovská?
    Otec a matka by se na rodičovské dovolené měli střídat. Zvažují to sociální demokraté v rámci přípravy volebních témat. Model je známý hlavně ze skandinávských zemí a podle mluvčí stínové vlády ČSSD pro lidská práva a rodinu Michaely Marksové Tominové by mohl zlepšit rodinný život. Jak konkrétně by opatření mělo fungovat? A jakou má podporu v rámci ČSSD, od ostatních stran a odborníků? Téma pro mluvčí stínové vlády sociálních demokratů pro lidská práva a rodinu Michaelu Marksovou Tominovou a Marka Loužka z Centra pro ekonomiku a politiku.
    42:14
    Byznys dnes
     43:49
     Oceněná malba
      Český malíř Jan Mikulka je laureátem ceny Královské společnosti portrétních malířů ve Velké Británii. Se svým autoportrétem se prosadil v konkurenci 946 děl. Čím zaujal porotu? Zeptáme se malíře Jana Mikulky.
      Přehrát celé video
      Stopáž48 minut
      Další díl
      14. květen 2013

      Události, komentáře na sociálních sítích

      Napište nám